Thanks Thanks:  5
Likes Likes:  4
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 3 of 3

Thread: Test UHD 4K

  1. #1
    Standard RSP member giku fredolin's Avatar
    Join Date
    20 Feb 2009
    Location
    ROMANIA
    Posts
    312
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default Test UHD 4K

    Test facut de mine,am folosit o placa de receptie satelit pentru PC-uri "TeVii S464 DVB-S2 PCI" si codec HEVC.


    Am testat pe aceasta frecventa: Hot Bird 13 de la pozitia orbitala 13 grade Est, frecventa 11296, polarizare orizontala, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S2 / 8PSK, necriptat (FTA).



  2. #2
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Salut , cum ''merge'' vizualizarea - cursiv sau cu prb. ?
    Ce tv ai , ma refer ca intrare/iesire hdmi ( intrare hdmi tv/iesire hdmi pc )
    Ce configuratie ai la pc ?
    Eu nu prea reusesc sa vizualizez cursiv acest prg. tv 4k ( Hot Bird 4k1 ) pe htpc :
    - i5-4690
    - 8gb ddr3
    - ssd 128gb cu win 8.1 pro with wmc
    - dvbsky s960
    - dvbviewer
    - gtx 960 hdmi 2.0
    - plasma 3d hdmi 1.4

  3. #3
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Bag de seama ca dupa ''raspunsul dat'' nu e decat un printscreen al prg. tv 4k in cauza fara a mentiona si conditiile in care sa facut vizualizarea/daca sa putut face
    Eu am instalat si SmartDVB , insa la prg. tv 4k cu pricina e o redare ceva mai bunicica ( comparativ cu redarea/vizualizarea aceluias prg. tv 4k ) insa cu prb. pe sunet
    Mai exact lipsa sunet sau din cand in cand niste ''pacanituri''
    Chiar as fi si eu curios daca cineva a putut VIZUALIZA in conditii normale/cursiv prg. tv 4k de pe satelit ( cele existente in prezent ) si pe ce configuratie ( cum am descris-o pe a mea )
    Altfel toate pl. de receptie dvb-s2 pot receptiona prg. tv 4k actuale de pe satelit , insa mai greu e de redat/vizualizat cursiv aceste prg. tv 4k
    Ca idee prg. tv 4k in cauza ( Hot Bird 4k1 ) redat cu prb. prin dvbviewer , imi afiseaza jos ca info tehnice :
    - 3840 x 2160 , 50fps , 48khz , 192kbps , 30.2MBit

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •