Thanks Thanks:  4
Likes Likes:  8
Dislikes Dislikes:  0
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: XHDATA sale and new D-109

  1. #1
    Golden Member
    Join Date
    18 Mar 2007
    Location
    Baia-Mare
    Posts
    7,211
    Mentioned
    13 Post(s)
    Rep Power
    127

    Thumbs up XHDATA sale and new D-109

    in intervalul 16.02.2023-26.02.2023 este promotie la toate radio-uri model XHDATA

    https://xhdata.com.cn/

    eu am ales acest radio--- 2023 NEW XHDATA D-109---

    succes tuturor

  2. #2
    Standard RSP member
    Join Date
    03 Jul 2022
    Location
    romania
    Posts
    110
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    O intrebare,o cunostinta doreste sa comande,nu are decat card de salar in lei.Cum poate proceda?
    Daca mai comanda cineva si este dispus sa il ajute,pot lasa detaliile in privat,este dispus sa plateasca deranjul.
    Sfaturi?

  3. #3
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    L-am comandat acum, din cauza pretului imbatabil. Vreau sa-l compar cu vechiile mele Tecsun 880 si 2000.
    Nu stiu cand va sosi, astept si acum sa primesc antena Tecsun AN-48x, de la Anon-Co. Urmaresc tracking-ul si vad ca se plimba prin toata Asia si Europa de trei saptamani, sper sa ajunga zilele urmatoare.

  4. #4
    Standard RSP member Swerige's Avatar
    Join Date
    18 Jan 2010
    Location
    Pitesti
    Posts
    332
    Mentioned
    8 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    Dar ce știe să facă acest radio?
    E pur si muove

  5. #5
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Quote Originally Posted by Schmith View Post
    O intrebare,o cunostinta doreste sa comande,nu are decat card de salar in lei.Cum poate proceda?
    Sfaturi?
    Este suficient un card bancar .
    Când se face plata se convertește automat prețul în dolari sau euro depinde de unde se cumpără , deci nu e o problemă că sunt lei pe card și nu dolari sau euro .

    Dacă are card înseamnă( că are și un cont aferent cardului bineinteles) că poate să plătească cu el online
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  6. #6
    Standard RSP member
    Join Date
    03 Jul 2022
    Location
    romania
    Posts
    110
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Din nou apelez aici si rog un coleg daca e dispus sa ajute o persoana care e cu probleme de sanatate si nu reusim sa comandam.
    Ajungem la punctul de a face plata cu un card debit care e simplu fara aplicatie pe mobil si se cere logarea in cont PayPal.
    Daca este un binevoitor care poate face o comanda de un 2023 NEW XHDATA D-109,asteptam un PM. Toate cheltuielile si deranjul se platesc anticipat fara probleme.
    Multumim.

  7. #7
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Nu ai nevoie de mai mult de 5 minute ca sa deschizi un cont Pay Pal.
    Prin ei faci cele mai sigure plati online, in caz de vanzatori fraudulosi, deschizi litigiu la PP si ai banii inapoi.

  8. #8
    Standard RSP member
    Join Date
    03 Jul 2022
    Location
    romania
    Posts
    110
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Am urmarit un video cum se face cont paypal,nu e usor,dupa crearea de cont trebuie alimentat cu lei sau euro la un aparat,apoi codulintrodus...etc etc. Ma depaseste.

  9. #9
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Reducerile au disparut la xhdata, se pare ca nu mai accepta discount-ul.
    Am comandat ieri seara, suma a fost retinuta de PP, dar comanda a fost refuzata de vanzator. Azi dimineata PP mi-a returnat banii, fara nici un comision.
    In domeniu de plati online, PP este cea mai sigura solutie, daca s-ar fi acceptat plata simpla cu cardul, nu stiu daca suma ar fi fost restituita asa rapid. Am mai scris despre asta, cand mi-au restituit imediat banii pentru livrare inselatoare.

    XHData D-808 aseara era 297 ron, acum este 331.5 ron

    https://xhdata.com.cn/

  10. #10
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    PP înseamnă PayPal?
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  11. #11
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Da, scuze pentru abreviere.
    Am luat-o chiar din logo-ul lor, dupa cum se vede chiar din notificarea lor referitor la suma retinuta aseara, dar returnata fara probleme, dupa majorarea pretului de vanzator la produsul respectiv (Xhdata D-808)


  12. #12
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Pot și eu confirma că sunt foarte buni in probleme de returnare și asta nu de acum, ci de peste 11 ani. Acum vreo 10-11 ani am avut o problemă și au fost foarte operativi la rugămintea mea de a rezolva problema apărută ( vânzătorul nu a livrat produsul) și a doua zi vânzătorul a returnat banii, deși la rugămintea mea de a da banii înapoi, nu au fost sensibili și mă duceau cu zăhărelul, că azi , că peste câteva zile, dar când am apelat la ei (PayPal) imediat au returnat bănuții.
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  13. #13
    Standard RSP member
    Join Date
    02 Jun 2008
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    54
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    XHDATA D-109 nu-mi apare la ei pe site. Te rog, nu ne oferi detalii tehnice ? Multumesc.
    Eu am gasit modelul acesta XHDATA D-808. Cred ca se poate conecta antena exterioara.

  14. #14
    Golden Member
    Join Date
    18 Mar 2007
    Location
    Baia-Mare
    Posts
    7,211
    Mentioned
    13 Post(s)
    Rep Power
    127

    Thumbs up

    azi am verificat si confirm ca radio XHDATA D-109 numai apare pe prima pagina la promotii

    https://xhdata.com.cn/pages/2023-new...luetooth-radio

    https://www.youtube.com/watch?v=Oywwz6dH_kk

    2023 NEW XHDATA D-109 FM ST/LW/MW/SW GLOBAL BAND STEREO WIRELESS BLUETOOTH RADIO


    XHDATA D-109 is a new radio that will release in 2023. XHDATA D-109 can receive FM/LW/MW/SW Global Band. The sound quality is good, and it has FM stereo, wireless Bluetooth and other functions. D-109 radio is a very suitable radio speaker for daily use.

    Main features:

    【Product Features】XHDATA D-109 radio, including FM stereo SW MW LW DSP portable world band, ATS, AM/SW optional bandwidth, press the button direct frequency input, with alarm clock sleep time, battery power, screen lock, wireless Bluetooth function , 12/24 time system switching, etc.

    【Configuration】High-quality materials and components enable the XHDATA D-109 output to perform well in all broadcasts including voice and music. Backlit LCD screen for easy night use. 365° extend the antenna to increase the received signal and bring a better listening experience. Use 18650 battery, stronger battery life, and lower interference to the band. XHDATA D-109 has excellent sound quality, FM stereo, very suitable for daily listening to the radio, satisfying your listening experience.

    【Automatic Tuning Storage】: The XHDATA D-109 radio not only has a manual search mode. It also has an Auto-Tuning Memory (ATS) mode. Fully automatic scanning memory. Long press the corresponding frequency band key to automatically scan and memorize the radio frequency.

    【Power supply】 XHDATA D-109 power supply includes 18650 battery, external 5V DC power supply, and USB type c charging cable.


    Frequency Range:

    FM: 64-108 MHz/76-108 MHz

    87-108 MHz / 87.5-108 MHz

    LW: 153-513KHz (9K)

    AM: 522-1620KHz(9K) / 520-1710KHz(10K)

    SW: 1711-2999KHz (5K)

    Memory radio frequency

    FM: 100 pcs

    LW: 100 pcs

    AM: 100 pcs

    SW: 300 pcs

    Please continue to pay attention to XHDATA Official Website for the specific release date.

    *Renew:
    XHDATA D-109 is in pre-sale on XHDATA Official Website:

    https://xhdata.com.cn/products/2023-...44524515426622


    ======================

    XHDATA D-808
    este echipat cu si4732
    acest radio are o sensibilitate foarte buna la receptia posturilor radio cu semnal slab
    recomand pentru pasionatii de receptii DX
    da se poate conecta antena exterioara prin intermediul unei mufe jack
    mufa se afla in partea stanga al radioului

    https://www.youtube.com/watch?v=cfUjIGQixgY

    -------------------------

    succes si receptii DX tuturor

  15. #15
    Standard RSP member
    Join Date
    14 May 2011
    Posts
    111
    Mentioned
    7 Post(s)
    Rep Power
    48

    Default

    Dar cost de transport nu ai avut ? Ca acolo vad returnat doar pretul radioului.
    Quote Originally Posted by dingo31 View Post
    Da, scuze pentru abreviere.
    Am luat-o chiar din logo-ul lor, dupa cum se vede chiar din notificarea lor referitor la suma retinuta aseara, dar returnata fara probleme, dupa majorarea pretului de vanzator la produsul respectiv (Xhdata D-808)
    ]

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •