Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: server cccam pe dreambox 500s se blocheaza ajutor va rog

  1. #16
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    Quote Originally Posted by mondo View Post


    What???
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  2. #17
    Member Beginner
    Join Date
    15 Nov 2008
    Posts
    15
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Quote Originally Posted by horatyu View Post
    e posibil ca un aparat(hop 1 sau 2) care e lasat pe un singur program(codat) sa iti faca trafic mare si duce la blocarea dreamului

    eu nu foloseam deloc aparatul si imi spuneau prietenii ca le fc trafic mare, dar problema era ca eu lasam pe un canal criptat mai multe zile

    psoate nu ar fi rau sa iti pui o imagine cu un script de restartat serverul in fiecare zi

    pai astea 6 dreamboxuri stau fiecare pe cate 1 canal luni de zine,..... ...sau poate ani ) ca sunt in statie catv....am incercat cu restart automat dar nimic nu imi iese mie ceva ...ma poti ajuta te rog???????????EU TE AVEAM LA PRIETENI PE MESS DAR MI-AU BLOCAT ASTIA CONTUL DIN PACATE SI AM PIERDUT MULTI PRIETENI CARE MA PUTEAU AJUTA ((

    ---------- Post added at 10:23 ---------- Previous post was at 09:01 ----------

    CINE MA POATE AJUTA VA ROG FRUMOS ID MESS gigi2good

    ---------- Post added at 11:33 ---------- Previous post was at 10:23 ----------

    Quote Originally Posted by gigi2good View Post
    pai astea 6 dreamboxuri stau fiecare pe cate 1 canal luni de zine,..... ...sau poate ani ) ca sunt in statie catv....am incercat cu restart automat dar nimic nu imi iese mie ceva ...ma poti ajuta te rog???????????

    ---------- Post added at 10:23 ---------- Previous post was at 09:01 ----------

    CINE MA POATE AJUTA VA ROG FRUMOS ID MESS gigi2good
    nimeni nu sa nascut invatat trebuie rabdare cu incepetorii asa o sa fie mai usor la toata lumea

  3. #18
    Standard RSP member potty's Avatar
    Join Date
    23 Dec 2008
    Posts
    109
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    56

    Default

    Incearca Oscam ca server


    Tapatalk-kal kuldve az én GT-S7582-el

  4. #19
    Standard RSP member umbra's Avatar
    Join Date
    04 May 2014
    Posts
    212
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    39

    Default

    ★ unde este cu stelutza scrie in limba Romana

    F-o fac mai tirziu sry


    Erklärung:
    ---------




    Eine Standart C-line wie sie von den meisten benutzt wird!


    ★O Linie C_linie standard folosita
    -------------------------------------------------------
    C: server.noip.com 12000 username password






    Eine C-line die alle Karten nimmt aber die Emu-Keys des Servers nicht mitbenutzt!


    ★C_linie care extrage toate cardurile da NU si Emu_key din Server
    -----------------------------------------------------------------------------
    C: server.noip.com 12000 username password no






    Eine C-line die alle Karten nimmt und auch Emu-Keys des Servers mitbenutzt!
    Soweit vom Server erlaubt!


    ★C_linie ceare extrage toate cardurile si Emu key din server atita timp cit este dat ACCEPT
    --------------------------------------------------------------------------
    C: server.noip.com 12000 username password yes






    Eine C-line die alle Karten bis Hop 2 nimmt!


    ★C_linie care trage toate cardurile pina in Hop2
    -----------------------------------------
    C: server.noip.com 12000 username password no { 0:0:2 }






    Eine C-line die alle Karten bis Hop 2 nimmt,jedoch nimmt sie die Karten des Provider 093b (Sky italia) nicht!
    Zumindest nicht von diesem Server!


    ★C_linie care trage toate cardurile pina in hop 2 , desi nu are voie sa traga Provider 093b cel putin nu de pe acevt Server
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
    C: server.noip.com 12000 username password no { 0:0:2, 093b:0 }
    l




    Eine C-line die alle Karten bis Hop 2 nimmt,jedoch nimmt sie die Karten der Provider 100:3,100:4.100:5,100:9,100:A & 100:c nicht!
    Zumindest nicht von diesem Server!


    ★ C_linie care trgee toate cardurile pina in Hop2 , desi nu trage Provider Vezi text mai sus.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    C: server.noip.com 12000 username password no { 0:0:2, 100:3, 100:4, 100:5, 100:9,100:A, 100:c }

    ---------- Post added at 13:45 ---------- Previous post was at 12:49 ----------

    F: username password 2 1 1 { 0:0:1 }

    • Dein Freund erhält alle Karten von dir die max. 2 Hops von dir entfernt sind (Grundvorraussetzung ist naturlich immer das du die Karten weitergeben darfst)
    2★clientul tau primeste toate cardurile cu maxim 2Hopuri
    • Ihm wird erlaubt deine Emu-Keys mit zu benutzen
    1★ ii permitzi sa foloseasca Emu key de la tine
    • Ihm wird erlaubt dir EMM´s ubers Netzwerk zu senden um deine Karte upzudaten(AU)
    1★ Ii permitzi sa ti trimita EMM's via Internet la cardul tau (AU) ptr a face update
    • Ihm wird nur erlaubt die Karten fur sich selber zu benutzen(also kein Re-Share)
    ★{ 0:0:1 } Ii este pesmis sa sa ti foloseasca cartela numai ptr.el NU VA PUTEA FACE RE_SHARE

    ☆ { 0:0:3, 093b:0:1 }
    • Ihm wird erlaubt die Karten 2 Hops weiter zu geben(also Re-share 2)• Die Karte des Providers 093b darf er nur fur sich selber nutzen und nicht weiter geben(kein Re-Share)
    ★Ii permiti 3Hop sa dea mai departe ...dar NU si cardul cu Providerul 093b ,nu o poate da mai departe deci NO _RE_SHARE

  5. #20
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    deci gigi tata daca imi spui in PM sau aici direct de unde ai CFG ala in DM sau cine a intrat cu team la tine in PC...am sa ti spun unde e problema ta mai zildane fa ceva cu conectarea asta ca m am saturat de proxy....
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  6. #21
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,428
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    Stai tranquila ca nu-l mai intereseaza subiectul. Sunt sigur.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •