Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18

Thread: Receiver Dolce - doresc sa vizionez programe FTA de pe Astra, Eutelsat

  1. #16
    Standard RSP member
    Join Date
    11 Sep 2007
    Location
    Valenii de Munte
    Posts
    87
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    au soft dedicat nds... prin intermediul caruia tehnicienii romtelecom te lasa sa vizionezi doar programele romtelecom! nici macar cele gratuite de pe acelasi satelit, ce sa mai spunem de pe alti sateliti.
    nu merge !!!

  2. #17
    Standard RSP member mesterika's Avatar
    Join Date
    17 Apr 2008
    Posts
    282
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default

    salve,

    la versiunile de soft mai vechi, se putea pune o frecventa noua si se puteau vedea programe fta(programele bulgaresti de muzica), dar din transponderele bulsatcom-ului, echivalentul dolce din bulgaria(si banuiesc ca aveau acelasi trafic de date). la inceput frecv toatele ale diabeticului erau pe orizontala, numai una era pe verticala( 4 frecv erau de baza in care se trimitea subcriptia receptoarelor si informatiiile ghidului tv), si nu aveau probleme la receptie nici pe vreme de ploaie tropicala. trebuie sa ii spunem colegului de forum, ca formatul NDS sau Videoguard, este un sistem cu deschide de acces direct de la sursa, gen PowerVU. mai direct am sa-ti spun, ca aceste receptoare nu stiu sa faca altceva decit ce au fost invatate, si se pot bloca si daca mai mult de 48 de ore sunt oprite de la curent sau nu primesc semnal prin satelit, si necesita reinitializare de acces de la centru de control.


    bafta si multa sanatate

  3. #18
    Standard RSP member HAUER A's Avatar
    Join Date
    09 Aug 2008
    Posts
    27
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Si eu sunt interesat sa schimb softul la un dolce(KAON) PVR HD care s-a blocat si imi arata ceva de genul: u 1.23. Stie cineva ce inseamna si cum se poate debloca?
    A friend in need is a friend indeed!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •