Viitorul s-a mutat online. Aşa că ne-am gandit in primul rand la voi, telespectatorii maturi sau tineri, dar oricum dinamici şi ocupaţi, cei care nu aveţi timp să urmăriţi emisiunile preferate de pe canalele Televiziunii Romane.
Așa că vi le-am adus pe toate aici, pe noul nostru portal, unde avem grijă să fie mereu galantarul plin cu noutăți, iar voi să alegeţi din vitrină ce vă place și să urmăriţi cand vreţi.
Am pregătit pentru voi şi materiale special realizate pentru online, pe care le găsiţi in vitrina „Exclusiv TVR+”.
Mai mult, proiectul nostru vă oferă ceva in plus: libertatea de a decide ce și cand consumaţi. De aceea i-am spus TVR+.
Deasupra ușii, la intrare, am agățat deviza portalului: „Ai ce să vezi”. Iar din 12 iunie 2012 incercăm zilnic să ne respectăm promisiunea de a aduce viitorul mai aproape de voi.
Și pentru că tot aţi intrat la noi, să vă spunem și ce avem in stoc:

Peste 120 de titluri difuzate pe canalele TVR, in secţiunea „Emisiuni”
Live streaming pentru TVR 1, TVR 2, TVR 3, TVR News, TVR Internaţional, TVR HD şi canalele regionale, in secţiunea „Live”
Momente de aur din arhivă, in secţiunea „Exclusiv TVR+”

Iar la final, vă rugăm să ne spuneţi ce v-a plăcut și ce nu a fost pe gustul vostru. Vrem să reveniţi cu plăcere pe portalul nostru, unde voi sunteţi cei mai importanţi, iar noi suntem la dispoziția voastră și promitem să tratăm cu aceeași insemnătate și laudele și criticile.

Și pentru aceia dintre voi care vor să afle in detalii ce pași am făcut de la lansare – mai ales cu ajutorul și prin intermediul vostru – am pregătit și un jurnal de bord.

Jurnal de dezvoltare TVR+


Sursa: http://www.tvrplus.ro