Thanks Thanks:  1
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 6 of 6

Thread: sistem audio Hi-Fi de calitate pana in 250 euro

  1. #1
    Standard RSP member
    Join Date
    08 Jan 2009
    Posts
    35
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default sistem audio Hi-Fi de calitate pana in 250 euro

    Buna seara

    De ceva vreme imi doresc sa gasesc un sistem audio Hi-Fi de cea mai buna calitate pana in 250 euro dar nu am gasit inca.Sony m-a dezamagit in totalitate.Daca puteti sa-mi dati un sfat...Va multumesc anticipat.

  2. #2
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Salut , in acest buget cam slabe sperante , mai ales daca doresti un sistem audio si cu intrari digitale ( optic/coaxial ) si sa recunoasca/redea si cat mai multe standarde/codecuri audio
    Personal te-as sfatui sa cauti pe softpedia la sectiunea dedicata si sa mergi pe varianta : Receiver A/V + sistem audio 5.1/7.1 , insa costa daca vrei ceva calitativ
    Ca de vorba aceea - Calitatea costa sau Daca vrei sa stai in fata , te costa mai mult
    In general cam toate sitemele audio all-in-one ( dvd player + radio + amplif audio 5.1 + sistem boxe 5.1 ) in bugetul alocat de tine , sigur nu te vor multumi

  3. #3
    Standard RSP member
    Join Date
    08 Jan 2009
    Posts
    35
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Nu vreau neaparat 5.1.Ma multumesc si cu un sistem audio Yamaha sau Pioneer doar sa fie cu RDS si sa citeasca si DVD

  4. #4
    Standard RSP member Scary's Avatar
    Join Date
    09 Nov 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    122
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default

    răspunsul la această problemă, a ta, este: Z906

  5. #5
    Standard RSP member
    Join Date
    16 Oct 2008
    Posts
    730
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    61

    Default

    Pacat ca nu vrei 5.1, nici nu stii ce pierzi, nando.
    Eu am luat demult un sistem Panasonic, 5.1 cu DTS, dar cand ma uit la cate un film DTS, isi face banii.
    Daca reda si ploaia, care se aude de undeva de sus, nu din spate sau din fata...

  6. #6
    Super Member genugeo85's Avatar
    Join Date
    01 Apr 2007
    Location
    Vagauna Romania
    Posts
    420
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Dacă nu vrei neapărat scule la țiplă(din magazin), poți găsi, cu puțină răbdare, scule second excepționale, la prețuri mai mult decit rezonabile. Eu am luat, de ocazie, o stație PIONEER A-602 la 500 lei, impecabilă(made in Japan) și două boxe PIONEER CS-5030(made in France) la 400 lei, deci total 900 lei, sub cei 250 euro de care dispui tu. Tot "vanand" scule(sunt un impătimit al aparaturii audio-video), am mai achiziționat o YAMAHA A-550(made in JAPAN, fabricată de cei de la Nippon-Gakki) la 100 lei, stare tehnică perfectă, sunet cald, aproape de un ampli cu tuburi, două boxe B&W DM110 la 80 lei(individul de la care le-am luat nu știa ce vinde!!!!), precum și două boxe Quadrall, pe trei căi, cu sunet clar, precis, in special pe medii și inalte, la 110 lei. A, să nu uit, am luat de la niște țigani un DVD player Harman Kardon DVD 22, căruia, ce-i drept, i-am schimbat doi electrolitici uscați in sursă(acum funcționează impecabil), dar la 30 lei(!!!) ce pretenții să ai!? Astea ar fi niște variante, necostisitoare, asta in cazul in care nu vrei neapărat din magazin, cu garanție(care contează foarte mult, dacă nu ai ca hobby sarmăreala).
    Var cu Adolf, frate cu Iosif, prieten cu Kim

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •