Thanks Thanks:  87
Likes Likes:  101
Dislikes Dislikes:  10
Page 5 of 25 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 61 to 75 of 361

Thread: Orange Romania

  1. #61
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default

    Iti dai seama ce banda trebuie sa ai ca sa vizionezi fluent.

  2. #62
    Standard RSP member franta's Avatar
    Join Date
    24 Jun 2009
    Location
    Hamburg
    Posts
    1,430
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    65

    Default

    da nu stiu daca in roania va prinde acest tip de televiziune

  3. #63
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    108

    Default

    Nu se poate numi DTH,e streaming cel mult cu drepturi de difuzare, pe telefon.Vor oferi trafic nelimitat daca esti abonat Orange cu valori de peste 20 euro/luna asa cum scrie intr-un link de mai sus.Pe ei nu ii costa mai nimic sa implementeze asta,sunt destui cu iPhone/etc care vor asa ceva,dar in nici un caz nu va fi pentru marea masa de abonati.Nu vad nici o legatura cu receptia satelit si nici cu ce am vrea noi sa vedem,daca lanseaza ceva pe satelit mai vorbim.
    Apropo,si Dolce are asa ceva http://www.dolcetv.ro/#tv-live si nu e vorba de alt DTH,DTnet,DTnimic.Mai trebuie sa ofere pe Cosmote trafic de date inclus la anumite abonamente catre site,o aplicatie si ... e aceeasi treaba (poate chiar ofera si nu stiu).Si tot nu ar prezenta prea mult interes,abonamentele la date vor fi inca multi ani de acum incolo ridicate,nu poti sa vizualizezi pe TV ,unde deja tendinta e catre 3D,plus altele.Eu acasa nu voi sta in pat seara nici cu telefonul si nici macar cu tableta.
    Pentru mobilitate as prefera o tableta cu receptor DVB-T2 si cost zero pentru date,pentru asa ceva.Idem pentru masina,taxiuri,autobuze,etc unde se pot folosi tv-uri cu diagonale maricele,streamingul de pe mobil nu poate face fata cerintelor.
    :

  4. #64
    Standard RSP member franta's Avatar
    Join Date
    24 Jun 2009
    Location
    Hamburg
    Posts
    1,430
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    65

    Default

    Corect
    Si sopcast e instalat pe telefon poate face acelesi lucruri

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

  5. #65
    叛徒 kosar's Avatar
    Join Date
    25 Feb 2013
    Location
    覆盆子灌木
    Posts
    293
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by dic_star79 View Post
    Iti dai seama ce banda trebuie sa ai ca sa vizionezi fluent.
    Am urmarit aproape un an intreg, (asta se intampla acum 2 ani, cand am lucrat mai mult in deplasari decat pe langa casa) pe un SE, cu abonament la Vodafone, nu stiu daca mai are vodafone televiziune pe pagina lor de mobil, din fericire in ultima vreme nu am nevoie de asemenea servicii, dar sigur a avut acum 2 ani, si mergea fluent si la o calitate buna oriunde unde aveam acoperire 3G !
    Din fericire lucram mai mult in zone urbane, unde acoperirea 3G nu era problema.

    Pe un ecran de mici dimensiuni, nu ai nevoie de rezolutii enorme, ca sa necesite fluxuri mari de date. O conexiune 3G este suficienta pentru un stream tv care sa fie vizionat pe telefoane.

  6. #66
    Standard RSP member gladix's Avatar
    Join Date
    05 Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    266
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default

    Acasá TV HD, Pro TV HD, Sport.Ro HD, Kanal D (12012 V) on Astra 1G @ 31.5° East

    Acasá TV HD, Pro TV HD, Sport.Ro HD, Kanal D (12090 V) on Astra 1G @ 31.5° East

    Acasá TV HD, Pro TV HD, Sport.Ro HD, Kanal D (12246 V) on Astra 1G @ 31.5° East

    Acasá TV HD, Pro TV HD, Sport.Ro HD, Kanal D (12324 V) on Astra 1G @ 31.5° East

    Acasá TV HD, Pro TV HD, Sport.Ro HD, Kanal D (12402 V) on Astra 1G @ 31.5° East

    Acasá TV HD, Pro TV HD, Sport.Ro HD, Kanal D (12480 V) on Astra 1G @ 31.5° East

    primele teste pe 31,5est/semnal girla/la mai mare,savedem pretulabonamentului

  7. #67
    Golden Member mar1us's Avatar
    Join Date
    08 May 2009
    Location
    dublin
    Posts
    1,215
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default

    Din cite stiu Astra 1G 31.5° E nu are acoperire la mine

  8. #68
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default

    Daca nu va merge in sh va fi neinteresant pentru mine.

  9. #69
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Cel putin fata de celalat dth tot in teste , acestia la mine au un semnal mult mai puternic si in plus chiar daca sunt in teste , nu le-au cryptate ( deocamdata )
    Cat legat de sharing , tot ce este posibil avand in vedere ca vor aveea ''imperecherea inteligenta''

  10. #70
    Standard RSP member
    Join Date
    21 Oct 2009
    Posts
    163
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    55

    Default

    Multumim, deja canalele emit pe frecventele mai sus mentionate.

  11. #71
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Orice minune nu tine mai mult de 3 zile si astfel in a 2-ua zi deja sunt toate cryptate , sa vedem ce va mai urma

  12. #72
    Golden Member mar1us's Avatar
    Join Date
    08 May 2009
    Location
    dublin
    Posts
    1,215
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default

    Banuiesc ca stii foarte bine de ce le-au codat ?

  13. #73
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,559
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    De la gargara .
    Si evident ca trebuie sa faca si teste reale.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  14. #74
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Jun 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    792
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default orange

    orange nu e in stare sa vina cu o oferta buna pentru clientii persone fizice si o sa dea supercalitate la pret de nimic pentru televiziune?
    Cind i-am zis la o proasta de la orange ca in austria exista abo de 7,5euro cu 1000minute in retelele nationale mi-a raspuns ca nu crede.Ce iti da orange la un abo de 10 euro la noi? 150 minute nationale . Si asta in conditiile in care la abonamentele corporate au tarife de 1cent/minut in orice retea. Ce mare rahat o sa fie cu televiziune ? De unde ridica semnalul ? din franta -bun asa investitie doar in niste tembeli care sa ii vrajeasca pe fraieri ca 15 euro sint mari bani pentru instalare.
    Sintem la 23 de ani de la revolutie ,90 % din privatizarile pe care le-au cerut fmi si banca mondiala au fost esecuri care au dus la inchiderea obiectivelor industriale si demolarea lor ,dupa ce europenii ti-au conditionat aderarea de vinzarea petrom si privatizarea bcr , chiar mai crede vreun roman normal la cap ca astia se gindesc la bunastarea romanilor?
    Orange a scos de 10 ori bani care i-a investit in Romania si intr-o perioada mult mai scurta decit in orice alta tara ,de ce ? Pentru ca romanii sint prosti. Cu televiziune ce vor sa faca ? Sa faca pomana romanilor? Hai sa nu mai fim prostii lor .
    pasionat de profesie ; Dbox2,Vu Ultimo,Vu Solo2, Vu Duo2,Sab Triple tuner Hd;
    offset 80cm,90cm,100cm,110cm,125cm toate produse de famaval ;
    simetrica 120cm,150cm,180cm ,260cm

  15. #75
    Golden Member
    Join Date
    18 Mar 2007
    Location
    Baia-Mare
    Posts
    7,242
    Mentioned
    14 Post(s)
    Rep Power
    127

    Default

    am testat si eu acest satelit privind receptia lui in spania
    am incercat cu
    -antena pfa 1.80m,
    lnb inverto model vechi cel alb,cu o singura iesire
    lnb inverto model nou cel negru,cu o singura iesire
    lnb inverto model nou cel negru,cu doua iesiri
    feedhorn inverto C-120 reglabil
    alte feedhornuri de diferite marimi si fixe (nu se pot regla din filet, nu au filet sant dintr-o bucata)
    receptoare cu turnere sensibile
    placa tbs 6925

    imi pare rau dar totul sa soldat cu esec total semnal zero barat nu are acoperire pe spania

Page 5 of 25 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •