Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 4 of 4

Thread: HDMU image E2 problema cu programele HD pe THOR

  1. #1
    Member Visitor
    Join Date
    16 Dec 2012
    Posts
    9
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default HDMU image E2 problema cu programele HD pe THOR

    Salutare tuturor!! Folosesc un Amiko Alien 2 cu o imagine HDMU in E2, programele in HD pe satelitul THOR tip ESP Discovery nu sunt deschise, aceste programe pe spark functioneaza perfect.. Pe Hotbird sau Astra totul e OK..
    A mai intalnit cineva aceasta problema? O rezolvare cumva?
    Cu alte imagini E2 tip PKT , OPENPLI etc.. aceste probleme pe THOR nu le-am intalnit dar imaginile sunt foarte instabile ...

  2. #2
    Standard RSP member
    Join Date
    01 Feb 2010
    Posts
    85
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    52

    Default

    deci spotul nordic pe care sant emise marile programe din pachetul nordic...este ceva mai slab decat frecventele lui digi si a lui focus...eu de ex...sant la limita dintre bacau si neamt...si pe antena de 1,8 m fibra de sticla se vad aceste programe perfect stabil...pe cand pe cea de 1,4 de aluminiu...se vad numai la vreme perfecta si cu reglaj la sange..nu am montura desteapta si posibilitati de reglaj la ea asa ca prefer un compromis si sa o las mobila intre 7v si 28e
    asa ca este foarte posibil..ca unele imagini sa gestioneze tunerul mai bine si programele sa fie la limita stabilitatii

  3. #3
    Member Visitor
    Join Date
    16 Dec 2012
    Posts
    9
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Suspectam si eu ca este o problema a imaginii in gestiunea tunerului , sper intr-un ulterior update cu rezolvarea problemei , sau urcarii pe sat a unui semnal mai bun ..

  4. #4
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Apr 2011
    Posts
    42
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    48

    Default

    Salut!

    Daca programele merg pe Spark, atunci ar trebui sa mearga si pe E2 HDMU. Am A2 la fel, si functioneaza programele HD toate, nesocotand tremuratul imagini dupa cateva minute de vizionare.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •