Ez eleg furcsa dolog utannam, de megis csak a bootloader (grub) telepitesenel rontottad el az egeszet.
De azert nem kellene ujratelepiteni.

En is dualboot-ot hasznalok de ezt nem hagyom a linux grub bootloadernak ezt a problemat. Windowsz-on telepitett BootMagic-et hasznalok ennek a feladatnak, es meg is mondom miert.

Az elso OP rendszer amit telepitesz az a winxp, ahogy ertettem rajta van mar a PC-n.
Masadik lepes, megcsinalod az EXT4-es particiot a linux rendszernek, es egy swap particiot, ezt nem kell tobb mind 1-2 GB-nal nagyobb legyen, mert nem igazan van miert nagyobra csinalni, foleg ha eleg a PC-d RAM memoriaja.

A harmadik lepes az Ubuntu telepitese. Amikor telepited a linux OP rendszert az EXT4-es particiora telepited es a particionalo alatt meglathatod hogy hova telepitse a bootloadert amivel valaszthatod az OP rendszert.
Ha a bootloader-t a MBR-re valasztottad, akkor a GRUB segitsegevel fogod valasztani hogy melyikrol induljon a PC-d.

Ha pedig a bootloadert az EXT4-es particijo elejere telepitetted, akkor kell a BootMagic program windowsz alatt hogy el tudd erni a Linux OP rendszert is. Te korulbelul itt akadhattal el es ha itten vagy akkor meg minden rendben van.

En igy szoktam hasznalni. Csinalok egy FAT32-es particiot, nem nagyobb mind 2 GB, meg ez is eleg nagy arra amire hasznalom, es XP alul ratelepitem a BootMagic programot. Futtatom az alkalmazast es hozza adom a bootloaderhoz a Windowsz es a Linux OP rendszert. Mentem az allapotot es ujrainditom a PC-t. Amikor ujrainditom megjelenik a BootMagic menuje ahonan valaszthatom milyen OP rendszeren induljon a PC, es normalisan az Ubuntu-t valasztom .

OK, mostan terjunk arra hogy miert hasznalom igy en a bootloadert.

1. Azert mert a bootloader egy kulon particion van es akarmelyik renszert ujratelepitenem meg marad a bootloader es csak ujrafuttatom windowsz alul engedelyezem megmentem es ujra meg van a Bootloader egeszsegesen es valaszthatsz az operacios rendszerek kozott a PC inditasakor.

2. Ha ujratelepitem az Ubuntu rendszert, akkor kell figyeljek hogy a bootloadert csak arra a particiora telepitsem amin van a linux rendszer es NEM a MBR-re. Ebben a helyzetben, telepites utan ujrainditom a PC-t es megjelenik a BootMagic ahonan valaszthatom hogy melyiken induljon a PC.

3. Ha a Windows kerul ujratelepitesre, akkor telepites utan csakugyan ramegyek (ahogy fent is irtam !) a Boot Magic programra a BootMagic 2GB-os particiojaban, (ahogy irtam kulon particion van es nem kell ujratelepiteni mert itten marad!!) aktivalom mentem es megint mukodokepes bootloader-al maradsz a szamitogepeden.

Majd ha lesz idom, a kepeket mar megcsinaltam regebben, majd kiteszem hogy mikeppen telepitem en az Ubuntu rendszer-t a pc-re.

Utannam meg kell probald a BootMagic-ot, hatha veletlenul a bootloadert a Linux particio elejere tetted volna es akkor kivalaszthatod az alkalmazas-al hogy mind a kettorol indulhass es valaszad ezt minden elinditaskor.

Sok szerencset ! Remelem eleg erthetoen irtam az egeszet !
Sok szerencset !