Thanks Thanks:  2
Likes Likes:  1
Dislikes Dislikes:  0
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: Ubuntu alkalmazasok

  1. #16
    叛徒 daradici's Avatar
    Join Date
    12 Apr 2008
    Location
    覆盆子灌木
    Posts
    1,073
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Ez eleg furcsa dolog utannam, de megis csak a bootloader (grub) telepitesenel rontottad el az egeszet.
    De azert nem kellene ujratelepiteni.

    En is dualboot-ot hasznalok de ezt nem hagyom a linux grub bootloadernak ezt a problemat. Windowsz-on telepitett BootMagic-et hasznalok ennek a feladatnak, es meg is mondom miert.

    Az elso OP rendszer amit telepitesz az a winxp, ahogy ertettem rajta van mar a PC-n.
    Masadik lepes, megcsinalod az EXT4-es particiot a linux rendszernek, es egy swap particiot, ezt nem kell tobb mind 1-2 GB-nal nagyobb legyen, mert nem igazan van miert nagyobra csinalni, foleg ha eleg a PC-d RAM memoriaja.

    A harmadik lepes az Ubuntu telepitese. Amikor telepited a linux OP rendszert az EXT4-es particiora telepited es a particionalo alatt meglathatod hogy hova telepitse a bootloadert amivel valaszthatod az OP rendszert.
    Ha a bootloader-t a MBR-re valasztottad, akkor a GRUB segitsegevel fogod valasztani hogy melyikrol induljon a PC-d.

    Ha pedig a bootloadert az EXT4-es particijo elejere telepitetted, akkor kell a BootMagic program windowsz alatt hogy el tudd erni a Linux OP rendszert is. Te korulbelul itt akadhattal el es ha itten vagy akkor meg minden rendben van.

    En igy szoktam hasznalni. Csinalok egy FAT32-es particiot, nem nagyobb mind 2 GB, meg ez is eleg nagy arra amire hasznalom, es XP alul ratelepitem a BootMagic programot. Futtatom az alkalmazast es hozza adom a bootloaderhoz a Windowsz es a Linux OP rendszert. Mentem az allapotot es ujrainditom a PC-t. Amikor ujrainditom megjelenik a BootMagic menuje ahonan valaszthatom milyen OP rendszeren induljon a PC, es normalisan az Ubuntu-t valasztom .

    OK, mostan terjunk arra hogy miert hasznalom igy en a bootloadert.

    1. Azert mert a bootloader egy kulon particion van es akarmelyik renszert ujratelepitenem meg marad a bootloader es csak ujrafuttatom windowsz alul engedelyezem megmentem es ujra meg van a Bootloader egeszsegesen es valaszthatsz az operacios rendszerek kozott a PC inditasakor.

    2. Ha ujratelepitem az Ubuntu rendszert, akkor kell figyeljek hogy a bootloadert csak arra a particiora telepitsem amin van a linux rendszer es NEM a MBR-re. Ebben a helyzetben, telepites utan ujrainditom a PC-t es megjelenik a BootMagic ahonan valaszthatom hogy melyiken induljon a PC.

    3. Ha a Windows kerul ujratelepitesre, akkor telepites utan csakugyan ramegyek (ahogy fent is irtam !) a Boot Magic programra a BootMagic 2GB-os particiojaban, (ahogy irtam kulon particion van es nem kell ujratelepiteni mert itten marad!!) aktivalom mentem es megint mukodokepes bootloader-al maradsz a szamitogepeden.

    Majd ha lesz idom, a kepeket mar megcsinaltam regebben, majd kiteszem hogy mikeppen telepitem en az Ubuntu rendszer-t a pc-re.

    Utannam meg kell probald a BootMagic-ot, hatha veletlenul a bootloadert a Linux particio elejere tetted volna es akkor kivalaszthatod az alkalmazas-al hogy mind a kettorol indulhass es valaszad ezt minden elinditaskor.

    Sok szerencset ! Remelem eleg erthetoen irtam az egeszet !
    Sok szerencset !

  2. #17
    叛徒 daradici's Avatar
    Join Date
    12 Apr 2008
    Location
    覆盆子灌木
    Posts
    1,073
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    TICKR RSS olvaso

    sudo apt-get install tickr



    XMMS multimedia player

    nagyon hasonlo a Windows-os WinAmp alkalmazashoz

    sudo add-apt-repository ppa:adamkoczur/gtk1.2
    sudo add-apt-repository ppa:ibid-ag/oldgtk1
    sudo apt-get update
    sudo apt-get install xmms



    Midnight Commander

    sudo apt-get install mc
    Last edited by daradici; 11-11-12 at 00:08.

  3. #18
    叛徒 daradici's Avatar
    Join Date
    12 Apr 2008
    Location
    覆盆子灌木
    Posts
    1,073
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    VLC Player

    sudo apt-get install vlc





    Gwenview (egy nagyon jo kep nezegeto alkalmazas)

    sudo apt-get install gwenview



  4. #19
    叛徒 daradici's Avatar
    Join Date
    12 Apr 2008
    Location
    覆盆子灌木
    Posts
    1,073
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Radio Tray

    sudo apt-get install radiotray
    Egy konyen mukodo online radio adas halgathato program, ami a system tray-ban jelenik meg.
    Van egy csatornalistaja, amelyet lehet modositani, es mas radio csatornakat is beileszteni a tobbiek melle.

  5. #20
    叛徒 daradici's Avatar
    Join Date
    12 Apr 2008
    Location
    覆盆子灌木
    Posts
    1,073
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    GYACHI (eleg jo YM kliens)

    sudo add-apt-repository ppa:adilson/experimental
    sudo apt-get update
    sudo apt-get install gyachi

  6. #21
    Standard RSP member djczefre's Avatar
    Join Date
    09 Oct 2010
    Posts
    277
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    51

    Default

    Szia!

    Hatha tudsz nekem is tanacsot adni vagy a kerdesemre feleni?
    Szoval erdekelne az ubuntu, szerinted VirtualDub vagy hasonloja mukodne e rajta , azaz nekem van Pinnacle Video Studio amivel szerkesztek hebe hoba videokat. Ez egy eleg magas szintu program. Ha ezek helyettesithetoek valami kepp az ubuntuban megy egy a Convertalo (Video konvertalo progi) akkor valoszinu hogy at ternek teljesen! No meg egy jo kis dj mixer is erdekelne ami pl egy konzollal is egyutt mukodni is kepes!
    Lehet nem jo helyre irok de latom nagyon lelkesen csinalod ezt a linuxos dolgot gondoltam megsporolok egy hetes utannaolvasat es tutorial nezest! Van jelenleg is egy Ubuntum valami 10 verzio de az egy regebbi pent 4 gepen van , ha jol mukodne akkor valtanek egy sokkal komolyabb pc-re tolnam fol ahol van memoria is meg proci!
    Koszi elore is a valaszt!

  7. #22
    叛徒 daradici's Avatar
    Join Date
    12 Apr 2008
    Location
    覆盆子灌木
    Posts
    1,073
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Nem foglalkoztam ilyen programokal, de biztosan vannak video szerkesztok is, csak utannuk kell jarni egy keveset mert a program neve biztosan mas lesz.
    Itten amit kitettem, egy kezdo ubuntu-snak van celozva, ha flteszi a friss rendszeret, legyen egy par alkalmazasa amivel boldoguljon az uj ubuntu rendszeren.

    Ha megkapod a programot ami igazan tetszik, majd tedd te is ide hogy majd ha masok ilyesmit keresnek majd konyitsuk dolgukat.

    Ha a szoftware center-be nezel az OpenShot, KdenLive, Avidemux szerkesztok, Transmaggedon, Gmerlin stb. video konvertalo alkalmazasok.

    Biztosan tetszes szerint mas alkalmazasokat is lehet itten talalni.
    Last edited by daradici; 14-11-12 at 08:21.

  8. #23
    叛徒 daradici's Avatar
    Join Date
    12 Apr 2008
    Location
    覆盆子灌木
    Posts
    1,073
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Chromium bongeszo

    sudo apt-get install chromium-browser
    es a kodekok
    sudo apt-get install chromium-codecs-ffmpeg-extra

  9. #24
    叛徒 daradici's Avatar
    Join Date
    12 Apr 2008
    Location
    覆盆子灌木
    Posts
    1,073
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Megjelent a skype 4.1-es verzioja !
    Letoltheto innen. Mar regen nem meg volt uj linux-os verzio a skype alkalmazasnak.

  10. #25
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Apr 2011
    Posts
    42
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    48

    Default

    Sziasztok!

    Tudja valaki, hogy hova kell bemasolni a magyar online tv db. kiterjesztesu fajlt a TV Maxe alkalmazasban ?

    Koszi!

  11. #26
    叛徒 daradici's Avatar
    Join Date
    12 Apr 2008
    Location
    覆盆子灌木
    Posts
    1,073
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    A menukbol: TV Maxe -> Bealitasok -> Subscriptions -> Hozzaadas

  12. #27
    叛徒 daradici's Avatar
    Join Date
    12 Apr 2008
    Location
    覆盆子灌木
    Posts
    1,073
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Stormcloud (Idojaras elorejelzo)

    sudo add-apt-repository ppa:cooperjona/stormcloud

    sudo apt-get update

    sudo apt-get install stormcloud

  13. #28
    Standard RSP member djczefre's Avatar
    Join Date
    09 Oct 2010
    Posts
    277
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    51

    Default

    Szia mindenkinek!

    Ubuntu ala szuksegem lenne aplikaciokra hogy at tudjak terni, azaz; Dreambox edit, Dream Up, cccaminfo.php vagy valami ilyemi.

    Google az en esetemben nem segitett, de szivesen fogadom a javaslataitokat!

  14. #29
    叛徒 daradici's Avatar
    Join Date
    12 Apr 2008
    Location
    覆盆子灌木
    Posts
    1,073
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Cccaminfo PHP van, a forum roman reszen le is irta @lao forumtarsunk hogyan kell telepiteni.
    Tesztelve van es igazan jol mukodik is. A tobbit nem tudom, mert olyan ritkan hasznalom, (2-3 evenkent egyszer) es igazan nem kerestem linuxos alkalmazast ilyen programokat helyettesiteni. Meg a wine-vel valo futtatast se probaltam.

  15. #30
    叛徒 daradici's Avatar
    Join Date
    12 Apr 2008
    Location
    覆盆子灌木
    Posts
    1,073
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Hogyan lehet egy mappat irhatonak csinalni (ne legyen csak olvashato!)

    sudo chmod -R 777 /var/www
    Ez csak egy pelda, ne tegyetek ezt a mappat irhatonak, ezt inkabb csak root felhasznaloval irjatok !
    A -R legyen nagybetuvel !

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •