Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 4 of 4

Thread: Diablo Cam: Pentru incepatori.

  1. #1
    Member Visitor
    Join Date
    18 Jul 2012
    Posts
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Diablo Cam: Pentru incepatori.

    Salut tuturor.

    Am tot citit si cautat pe google despre Diablo dar inca nu sunt 100% informat.Informatiile se gasesc greu si oricate am gasit tot nu pricep.
    Am cautat o persoana care paote sa-mi instaleze un Diablo Cam si sa mi-l programeze contra cost dar din pacate in Bistrita nu am gasit
    asa ca va trebui sa o fac eu.

    As dori mai multe informatii despre:
    1 -care model este mai bun/ performant / avantajos/ Wifi, Wifi twin, etc? (pretul nu conteaza) am citit pe site-ul producatorului si alte site-uri specificatii chesti dar tot nu imi dau seama)
    2 -ce inseamna programarea camului, doar update de firmware sau si scrierea cheilor?
    3 -de unde downloadez versiuni noi de firmware / chei?
    4 -exista mai mule vresiuni de firmware? (adica firmware-uri facute de alti programatori in afara de producatorul camului)
    daca da care e mai bun.
    5 -cat de des trebuie facuta programare?
    6 -cum se conecteaza wifi-ul si ce inseamna asta? (n-am reusit sa inteleg daca poti sa-l programezi prin wifi sau daca-si ia cheile de undeva prin retea sau mai exact la ce ajuta daca-i Diablo wifi.
    7 -ce poti face cu diablo twin? (spre exemplu am un cam de la UPC pt cablu pot sa-l pun in twin?)
    8 -ce este interfata cas 2/3 , merge pe apple? cum se conecteaza USB?
    9 -cand cumperi Diablo Cam vine direct cu chei programate?
    10 -ce carduri trebuiesc introduse in Diablo Cam pentru a vedea canalele de satelit criptate (sau nu trebuie card? cheile se scriu in el?)
    11 -la ce se foloseste interfata care arata ca un SIM de telefon ?(am vazut in ulele poze cu camul)


    Mentionez ca doresc sa-mi cumpar cat de repede dar nu inainte de a fi 100% sigur ce si cum.
    Eu vreau sa-l folosesc cu o antena satelit cu motor h-h intr-un televizor LG47LM660S alaturi de semnal UPC pe cablu pt care am Smart Card CI+ original de la UPC

    Mai multe intrebari imi vor veni pe parcurs dar multumesc celor care imi vor raspunde.

  2. #2
    Standard RSP member
    Join Date
    24 May 2008
    Posts
    47
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default ???

    Ai reusit sa afli ceva? Si pe mine ma intereseaza cam acelasi lucru.....

  3. #3
    Standard RSP member mesterika's Avatar
    Join Date
    17 Apr 2008
    Posts
    282
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default

    ...salve
    , in primul rind e simplu de programat , iar cam-ul tween , este un cam foarte bun , foloseste doua carduri oficial (la citire ), are conectivitate wireles , cu un router , conectivitate pe retea gsm (tip host- optional) , daca nu exista o conexiune wireless , si multe altele... Diablo CAM Wi-Fi Twin ....
    trebuie sa studiezi mai aprofundat , si ai sa descoperi cam ce face la parametri maximi ....
    este mai usor sa-ti configureze cineva, dar nu merita investitia.... dar, daca studiezi tu ce poate sa faca , ai sa fi foarte multumit
    ... am uitat ca trebuie sa-ti cumperi si un programator (Duolabs Cas Interface 3 +Plus) ....
    bafta si spor la treaba
    Last edited by mesterika; 09-10-12 at 21:24.

  4. #4
    Standard RSP member
    Join Date
    24 May 2008
    Posts
    47
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    Calitatea sharingului cum e?
    E stabil? Cate linii suporta?

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •