Thanks Thanks:  67
Likes Likes:  167
Dislikes Dislikes:  22
Page 28 of 28 FirstFirst ... 182425262728
Results 406 to 408 of 408

Thread: Suspendare Basescu - topic interesant

  1. #406
    Standard RSP member
    Join Date
    18 Mar 2010
    Location
    software< -&->hardware
    Posts
    78
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    52

    Default

    @bumbu

    Stiu o localitate care are primar psd-ist, omul a avut 2 mandate si l-a castigat pe al III-lea anul acesta. In primul mandat a asfaltat caile principale de acces + trotuarele + a creat locuri de joaca pt copii. In al II-lea mandat a asfaltat caile secundare + a extins asfaltarea cailor principale in toate satele, iluminat public in toata comuna, toate acoperisurile blocurilor au fost reparate si o parte din subsoluri au fost curatate. A demarat lucrarile pentru constructia a doua case de cultura una este terminata, la cealalta se lucreaza la interior. Dupa alegeri a demarat constructia unei piete.
    Stiu, sunt lucruri banale intr-o localitate, dar sau facut cat a fost primar.
    In definitiv, omul conteaza nu neaparat partidul din care provine.

    Nu-i tin partea acestui primar, are si el destule boacane facute, unul din ele este ca a dat ajutoare la toti maimutoii de romi, si s-a inconjurat de consilieri unul si unul.

    Revenind la ceilalti (pdl) stiu cazuri in intreprinderi de stat unde au cheltuit banul dupa bunul plac. Sau creat 'nspe mii de posturi, s-au avansat in functii toti portocalii, au masini pina si secretarele, majoritatea au cate o firma, combustibilul este de la intreprindere s.a.m.d.

    Atunci cum sa-i vezi cu ochi buni, pe ei nu-i afecteaza criza, din pacate sunt putini care mai stiu situatia din intreprinderile de stat, si ce au facut sefii pdl-isti acolo.

  2. #407
    Standard RSP member
    Join Date
    20 Sep 2007
    Posts
    209
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Quote Originally Posted by zildan View Post
    Multi au interese politice sau finaciare si printre cei de pe forum care posteaza.
    Daca dispare Basescu se suspenda emisia la A3?
    Mie mi-au virat deja banii in cont.
    Sunt curios si eu ce se intampla dupa ce dispare basescu.

    Quote Originally Posted by zildan View Post
    Eu asta spun, demiterea e praf in ochii poporului ,
    Adica poporul si-a dat singur cu praf in ochi.

    Quote Originally Posted by bumbu View Post
    De 4 ani este alt primar/partid lui Base, si asta a facut in 4 ani ce nu au reusit ceilalti in 18 ani.
    Te-ai intrebat vreodata cu ce costuri s-au facut acele drumuri ?
    Oricum, aici se vorbeste despre un singur ''om'', care inca face dupa cum il taie capul.
    Sunt convins ca daca pdl-ul ar scapa de liderii de acum, ar putea fi un partid chiar bun.
    Dovada e primarul care si-a dat demisia pentru ca a fost la vot, neascultand porunca lui blaga.

  3. #408
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,511
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    De citit mai sus!
    Urmariti si personajele.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

Page 28 of 28 FirstFirst ... 182425262728

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •