Produs: Infinity Usb Smart





Descriere:

• Caracteristica de bază este interfata phoenix/Smartmouse, compatibil cu orice sistem de operare Windows
• Bazat pe o conexiune USB fara driver, acesta creează port COM virtual pe PC, sau pe o receptor cu Linux ex.: DreamBox/STB, permitand crearea unui Smartmouse/interfata Phoenix generic, cu suport pentru toate clock rates comune.
• Noi module bazate pe smartcard reader
• Infinity USB Smart este un nou modul bazat pe smartcard reader, cu o nouă abordare pentru a asigura un nivel foarte ridicat de compatibilitate şi funcţionalitate.
• Bazat pe sisteme cu Linux sau receptoare care au ca sistem de oparare Linux cum ar fi sistemele de DreamBox, set-top box (STB) sau alte dispozitive industriale.
• Aceasta este doar una dintre caracteristicile USB Infinity Smart.
• Modul de abordare a modulului Infinity USB Smart face posibilă instalarea a noi module sau oricarei alte funcţii legate de smart card, chiar şi pentru funcţionarea standalone!
• Designul inovativ in forma de dom ce permite conectarea card-ului in pozitie verticala ii ofera posibilitatea utilizatorului ca dintr-o singura operatie sa poata conecta astfel de device-uri. Acest design ii permite deasemenea sa ocupe cat mai putin spatiu pe biroul Dvs.
• USB fara drive
• Smart Infinity USB este conectat la un PC folosind o singură conexiune USB 2.0 (compatibil cu USB 1.1).
• Incepand cu Infinity USB Smart este bazat pe standardul HID, nu sunt necesare drivere particularizate, iar instalarea este la fel de uşoara ca introducerea conectorului USB.
• Pană la 127 de unitati pot fi instalate pe un singur host (un PC sau un receptor), şi, dacă este nevoie de un hub USB poate fi utilizat pentru a extinde numărul de conexiuni USB Host.
• Phoenix/Smart Mouse (VCP)
• Funcţionalitatea de bază a Infinity USB Smart este de a asigura Phoenix/ Smartmouse compatibilitate printr-un virtual COM port (VCP).
• VCP a fost foarte bine testate cu cele mai po....re aplicaţii şi carduri.
• Instalarea VCP se face prin intermediul software-ul de insoţire, precum şi toate frecvenţele po....re (3.58, 3.68 şi 6.00MHZ), precum şi un mod de impuls poate fi selectat.
• Interfaţă utilizator a fost tradusă in următoarele limbi:
English Danish German French Italian Dutch Icelandic
• Suport Linux
• Modulele VCP sunt disponibile şi gata pentru sistemul de operare Linux, ceea ce face posibilă utilizarea Infinity USB Smart atat pe PC-uri bazate pe Linux, cat si cu sisteme integrate, controleri industriali, set-top box (STB) sau orice alte receptoare asemenea DreamBox
• Pot fi utilizate sisteme cu operare Linux cu controller-ul host USB inglobat.
Module de baza
• Infinity USB Smart este modulul de bază, cu module separate pe baza firmware-ului. Acest lucru inseamnă că firmware-ul pentru noi module pot fi instalate şi descărcate catre dispozitiv atunci cand este nevoie de noi funcţionalităţi.
• In prezent, module pentru utilizarea Linux cu sistemele integrate sunt gata pentru descarcat, si mai multe vor fi disponibile mai tarziu, şi la cererea utilizatorilor.
• Instalarea unui modul este uşoară cu USB Infinity funcţionalităţi software-ul alege pur şi simplu un modul şi apăsaţi un singur buton.
• Modulle sunt complet autonome functionand independent de modulul de baza (VCP).
• Alegerea intre modulul principal si modulele instalate de utilizator este realizat cu ajutorul unui comutator mic pe partea de jos a dispozitivului Infinitului USB Smart.
• Design inovator
• Cardul este introdus in partea de sus,
• LED bicolor rosu/verde indică diferite stări ale programatorului.
• software suplimentar
• PasswordSafe este utilizat pentru de siguranţă şi stocarea parolei pentru cartele de tip bazate PIC sau AVR.
• Pană la mai mult de 1000 de parole pot fi stocate pe un singur smartcard, parole ce sunt uşor de accesat cu ajutorul unei chei de comenzi rapide personalizate.
• Winlogon PasswordSafe pot fi utilizate pentru imbunătăţirea securităţii Log on Windows, prin stocarea parola pe un SafeCard logon parola Windows

Pret: 99 lei

Garantie: nu

Contact:in PM