Thanks Thanks:  5
Likes Likes:  11
Dislikes Dislikes:  0
Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 15 of 78

Thread: Vin zile negre la TVR ?

  1. #1
    Standard RSP member samuell's Avatar
    Join Date
    23 Sep 2010
    Location
    caransebes.CS-ghencea
    Posts
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    50

    Default Vin zile negre la TVR ?

    Televiziunea publică este in stare de faliment, avand datorii de peste 50 milioane euro şi o conducere profund politizată şi obedientă, a declarat premierul Victor Ponta, susţinand insă că nu se va implica şi nu doreşte să-i schimbe pe actualii directori cu persoane supuse faţă de noua putere. "Nu mi-am schimbat părerea despre modul in care funcţionează TVR, dar de cand ocup funcţia de prim-ministru nu am făcut nicio declaraţie publică, niciun demers public şi nici nu am de gand să fac, tocmai pentru că impărtăşesc ideea că o televiziune care s-a obişnuit să fie obedientă cu cei de la putere nu foloseşte nimănui. Oarecum intr-un sistem pe care eu l-am studiat ca jurist, din epoca stalinistă, am fost acuzat de ceva după care rămane să dovedesc eu că sunt nevinovat, că i-am intrerupt eu emisiunea unui distins jurnalist, Mircea Marian. Habar nu am de emisiunea domniei sale, nu i-am intrerupt nicio emisiune", a spus Ponta.
    Articole pe aceeaşi temă
    17.05.2012Victor Ponta: Am fost acuzat pe sistem stalinist că am intrerupt o emisiune la TVR
    25.04.2012Olguţa Vasilescu (PSD): Preşedintele TVR s-ar putea alege cu o plangere penală pentru abuz in serviciu
    12.04.2012TVR: „gaură” de 38 de milioane de euro

    El a arătat că nu agreează acest sistem in care "ţipăm preventiv că poate rămane ceva" şi că nu este interesat de schimbarea conducerii "profund politizate şi obediente" a TVR cu altă conducere supusă faţă de noua putere, adăugand insă că televiziunea publică este in stare de faliment, avand datorii de peste 50 milioane euro. "Dacă găsim o soluţie nu doar să o manageriem apolitic, ci şi de unde plătim zecile de milioane de euro, am avea şanse foarte mari să dăm chiar anul acesta o nouă faţă televiziunii publice", a adăugat Ponta.

    In urmă cu o săptămană, şeful Guvernului a afirmat de asemenea că postul public de televiziune este profund politizat şi dezinformează populaţia, avand şi un management defectuos, dar soluţia nu este schimbarea unei conduceri politice cu directori numiţi tot politic, ci un sistem european bazat pe criterii de management.

    ActiveWatch işi exprima atunci ingrijorarea faţă de semnalul pe care noua putere il dă vizavi de TVR, precizand că reprezentanţii noii majorităţi parlamentare din CA al instituţiei au incercat să-l instaleze pe Claudiu Lucaci in fruntea Ştirilor TVR.
    FORZZA STEAUA,FORZZA MILAN....FORZZA LUPII GALBENI,,,FUCK THE SISTEM

  2. #2
    Standard RSP member roderttam's Avatar
    Join Date
    20 Mar 2008
    Posts
    269
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default

    Conducerea tvr nu doarme.Au anuntat prima masura de redresare-trecerea la S2 pe satelit logic urmeaza partea terestra unde se va mentine digitalu unde este ,unde nu este se mai asteapta pana la sf.asteapta si se renunta la analogic respectand directivele U.E..

  3. #3
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default

    Nu se renunta la analogic pana nu se trece la digital,lasa-ti presupunerile.TVR va trebui sa mai reduca din personal,asa cum face Posta si cum fac/au facut alte firme de stat.Doar nu or fi ei cu 2 perechi de ...
    :

  4. #4
    Standard RSP member samuell's Avatar
    Join Date
    23 Sep 2010
    Location
    caransebes.CS-ghencea
    Posts
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    50

    Default

    .............cojones(adica oua pe romaneste)
    FORZZA STEAUA,FORZZA MILAN....FORZZA LUPII GALBENI,,,FUCK THE SISTEM

  5. #5
    Golden Member mar1us's Avatar
    Join Date
    09 May 2009
    Location
    dublin
    Posts
    1,215
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default

    Pai dupa ce au schimbat toti prefecti,secretari din ministere,subsecretari,femeiile de serviciu,portarii,catei,purcei...samd si si-au pus oamenii lor,urmeaza si tvr-ul nu?

  6. #6
    Standard RSP member samuell's Avatar
    Join Date
    23 Sep 2010
    Location
    caransebes.CS-ghencea
    Posts
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    50

    Default

    De ce a ajuns TVR in faliment?pai in ultimii 22 de ani pe la inceputurile democratiei romanesti cand inaintasul PDS-ului era in toate,sa obisnuit ca acolo sa fie numit Presedinte Director General doar acei oameni care aveau carnet de partid al celor care detin vremelnic puterea intr-o perioada de timp.Acest "obicei"a inceput imediat dupa revolutie a fost perpetuat continuu si continua din pacate si acum.A ramas proasta credinta ancorata in trecut precum ca cine controleaza TVr castiga alegerile.Acum cu era internetului si a palformelor DTH orice roman chiar si din provincie are acces si la alta opinie decat cea oficiala.In toti acesti ani prin numirea in functia generala de conducere a celor total paraleli cu televiziunea nu a insemnat decat scaderea continua a calitatii programelor.Sa ajuns asa jos incat revelionul 2010-2011 a fost cel mai prost program de revelion din istoria TVR .S-au renuntat la emisiuni de divsrtisment,la emisiuni magazin de weekend la emisiunile de tip telescoala la emisiuni culturale.la emisiuni pentru copii .Oamenii de acolo care lucrau pentru profesie si faceau din asta o arta ,sunt acum inlocuiti de noua generatie care lucreaza doar pentru salariu.Practic in cativa ani cu iesirea la pensie a unora de acolo nu se va mai avea de la cine se invata meserie De ce se supara Ponta acum?Ei au destabilizat TVR prin numirea non-valorilor din afara institutiei in functii de conducere pentru a putea controla alegerile .Niciodata in ultimii 22 de ani acolo nu a fost Presedinte Director General un om de televiziune.Oamenii grei care odata realizau acele emisiuni memorabile de varietati s-au de revelion sunt scosi s-au trecuti pe linie moarta.Si totusi clipurile din emisiunile de varietati de odata sunt foarte apreciate pe youtube.deci romanii sunt avizi de umor adevarat.s-au saturat de umor de prost gust gen Vacanta mare s-au "celebra emisiune"in puii mei .TVR odata lansa valori era mama buna a tuturor artistilor dornici de afirmare.Ce nume mari s-au lansat in anii de glorieai TVR Acum din pacate promoveaza non-valori nuduri s-au mai stiu eu ce..Cum ar fi acum un Album Duminical?s-au UN Hanul Ancutei,Cu masca fara masca.steaua fara nume,floarea din gradina?Poate odata cu schimbarea mentalitatii celr care ne conduc prin numirea in functie a adevaratilor profrsonisti lucrurile sa revina pe fagasul normal
    FORZZA STEAUA,FORZZA MILAN....FORZZA LUPII GALBENI,,,FUCK THE SISTEM

  7. #7
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default

    Si totusi eu nu vad "black screen" pe TVR.Inca.
    :

  8. #8
    Standard RSP member startrek1's Avatar
    Join Date
    01 Mar 2008
    Location
    No Man's Land
    Posts
    752
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    TVR a scăpat de competiţia care a dus-o la FALIMENT! Află cine dă LIGA CAMPIONILOR in Romania

    In următoarele trei sezoane (2012-2015), Liga Campionilor va fi transmisă la noi de trei televiziuni. Astfel, se incheie cea mai proastă afacere din istoria postului naţional: 35 de milioane de euro aruncaţi pe apa sambetei. Citeşte toate cifrele DEZASTRULUI!
    sursa

  9. #9
    Golden Member mar1us's Avatar
    Join Date
    09 May 2009
    Location
    dublin
    Posts
    1,215
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default

    Eu nu stiu cum de le-au dat voie sa transmita cl,cind ei eu HD doar pe cablu ...

  10. #10
    Standard RSP member startrek1's Avatar
    Join Date
    01 Mar 2008
    Location
    No Man's Land
    Posts
    752
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    de fapt au si satelit si terestru
    TVR a ajuns o afacere de familie care intodeauna - indiferent de guvern - a stiut sa "pupe"...din pacate a facut-o pe fondurile publice si nu-i prea intereseaza

  11. #11
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default

    Am auzit ca unul Marean nu mai are emisiune.Bun,bun.
    :

  12. #12
    Standard RSP member startrek1's Avatar
    Join Date
    01 Mar 2008
    Location
    No Man's Land
    Posts
    752
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    ANAF a blocat conturile TVR pentru o datorie de zeci de milioane de euro

    ANAF a blocat conturile TVR pentru că postul public de televiziune are o datorie de circa 229 milioane de lei la bugetul de stat.
    Datoria totală a TVR se pare că ajunge, cu penalităţi, la 308 milioane de lei, echivalentul a peste 60 de milioane de euro.
    Procedura de executare silită a TVR a inceput in urmă cu cateva luni, cand pe adresa Societăţii s-a trimis o somaţie. ANAF a decis ulterior să pună poprire pe conturile SRTV şi sechestru pe bunuri aparţinand societăţii. sursa

  13. #13
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Pai Zana Stupizelor primea 50k euro de aparitzie, va mirati ca sunt in faliment?
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  14. #14
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default

    "Actuala administraţie a făcut publică situaţia financiară a TVR incă de la inceputul mandatului, in 2010, şi a atras atenţia asupra necesităţii indexării taxei TV, principala sursă de venituri a televiziunii publice. Taxa TV din Romania nu a fost indexată la inflaţie in ultimii zece ani şi este cea mai mică din Europa", se mai spune in comunicatul SRTv.
    Astia sunt cu capul rau.Nu am inteles de ce au publicitate plus taxa,as vrea sa imi arate ei "tara din Europa" unde se intampla asta.
    :

  15. #15
    Member Addicted Member
    Join Date
    11 Feb 2007
    Location
    Șoseaua Kiseleff nr. 10
    Posts
    2,498
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default

    Voi chiar va uitati la TVR.

Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •