Thanks Thanks:  15
Likes Likes:  76
Dislikes Dislikes:  11
Page 54 of 56 FirstFirst ... 44450515253545556 LastLast
Results 796 to 810 of 828

Thread: "Nu te supara frate!"

  1. #796
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Se pare ca încă NU știi sa faci diferenta între a nu fi de acord cu o parere/idee și cea în care ataci direct o persoana
    Eu dacă NU am fost de acord cu părerea ta legat de receptorul Edison, NU am specificat Paparneata........
    Asa cum ai scris tu de mine direct cu cam-urile , e o diferență......
    Pacat ca știi tu mai bine gramatica , dar ce folos când ataci colegii de forum
    COMBATE IDEA , NU MESAGERUL - ai auzit/știut de regula asta a forumului ?

  2. #797
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    761
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Cum scriam, tu te certi cu toata lumea si ai impresia ca ai dreptate. Gresesti enorm ! Explica-mi, te rog, cum ar fi trebuit sa-mi exprim parerea fata de obsesia ta fata de receptoarele cu CAM ? Daca scriam ''nu te lua dupa ala care spune ca doar receptoarele cu CAM sunt bune''....oare nu te atacai ? Doar tu ai obsesia asta si de asta te-am numit....inteligentule. Acum, in alta ordine de idei, ori imi scrii numele atent ori ma iau de tine si cu citirea !
    Edision Mio 4k plus, Vu+ Zero 4k, Samsung UE49MU6452, Samsung QE55Q82RATXXH

  3. #798
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Atata timp cât NU SPECIFICI UN NUME sau NU FACI REFERIRE LA UN ANUMIT USER , poți combate cea ce NU îți place cum dorești
    Asta INSEAMNA SA COMBATI IDEA/PAREREA ALTUIA CARE NU ITI PLACE
    Insa în momentul când Ai specificat un nume/user al cuiva , deja înseamnă ca faci referire la acel coleg DIRECT și NUMAI COMBATI IDEA , CI USERUL care a scris idea/părerea care NU iti place
    Mai CITESTE REGULAMENTUL și ai sa vezi ca mai pe toate forumurile EXISTA ACEASTA IDEE - COMBATE IDEA/SUBIECTUL DE DISCUTIE , NU USERUL "X" care ti-a combatut idea/părerea ta
    Insa ce sa cer de la tine......tu oricum doar sa bati apropouri/provoci știi, în rest......

    Zildane, te rog frumos încă odată sa ștergi afirmația lui Paparneata din thread-ul respectiv
    Atata timp cât ea exista acolo , înseamnă că voi ( moderatori ) NU sunteți impartiali și acceptați provocările dintre userii
    Sa nu ma banati ca am dreptul la replica acolo siNU o sa va placa ce scriu ca răspuns la provocare acolo

  4. #799
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,753
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Nu te mai da lovit Mario08, sincer nu te-a jignit in nici un fel colegul parpaneata.
    El a spus doar să nu țină cont de părerea ta pentru achiziționarea receptorului pe care îl dorește , pentru că tu recomanzi un receptor in funcție de numărul CAM-urilor și de alte aspecte nu prea te interesează, cum ar fi preț, Linux, 4k etc.
    Din păcate , chiar dacă tu ești bine intenționat, numai recomandarea aceasta despre CAM-uri reiese din toate posturile tale.
    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  5. #800
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    De ce NU ma mira afirmatiile tale , Horatyu ?
    Tu ar trebui in acest caz sa fi IMPARTIAL , avand in vedere ca este o discutie intre colegi , dar ca si data trecuta.....
    Tu NU stii decat sa provoci ( in threadul cand se discuta despre SoC-ul Hi3798VM200 si tu vii cu DM 920UHD - https://www.sateliti.info/showthread...iever-4K/page3 ) , iar aici in loc sa fi IMPARTIAL folosesti un VOCABULAR nedemn de un membru al echipei RSP - Nu te mai da lovit Mario08, sincer nu te-a jignit in nici un fel colegul parpaneata
    Cred ca daca iti scriam eu asa ceva , sigur MA SANCTIONA-I pt VOCABULAR , dar in schimb ii iei APARAREA lui Paparneata
    Daca in loc de Mario08 , aparea - Horatyu sau Paparneata...... - Sa nu te iei dupa ce scrie @horatyu/Paparneata....cred ca stii deja, nu ? El are treaba doar cu sloturile CI. Sa fie multe ! - sunt ferm convins ca la nici unul dintre voi NU va convenea
    Stiti vorba acea - Ce tie NU ITI PLACE , altuia nu ii face
    In fine NU ma cunosti , NU te cunosc , NU am facut scoala/armata impreuna si daca vrei RESPECT din partea mea , RESPECTA-MA
    Am mai scris ca doar Zildan poate GLUMI cu mine pe seama ''cam-urilor'' , in rest.....NU cred ca eu am glumit cu tine sau Paparneata pe tema cam-urilor , asa ca te rog frumos....
    Sa stii ca si eu puteam sa fiu de mult in echipa RSP , de pe vremea cand conlucram cu Zildam pt sectiunea receptorului Kathrein UFS910 si as mai fi vrut sa mai fac mai multe pt a ajuta altii ''novice'' ca mine in linux ( vezi ''How to''cu cam-urile portocalei/rcs-ului ) , dar cand ma lovesc de INVIDIA/URA unor colegi care pe langa ca NU detin acest receptor scriu ce scriu......., atunci chiar ca imi piere cheful
    O FUNCTIE azi o ai , maine poti sa NU o mai ai , dar OMENIA/IMPARTIALITATEA e foarte greu de a o stapani in lucru cu oameni
    Eu am un principiu in viata - RESPECTA-MA , CA SA TE RESPCT - indiferent de functia avuta , fiindca intai esti OM si apoi detii functia in cauza

  6. #801
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,753
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Bine.
    Ești cel mai bun.
    Vă rog să țineți seama de recomandările colegului nostru @mario08
    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  7. #802
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    761
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Neica @mario08, stai prost si cu citirea ! Userul meu este @parpaneata si coincide cu numele meu de familie. Daca nu te duce mintea sa-l scrii corect, ia-l cu copy-paste !!!
    In alta ordine de idei, ia scrie tu doar despre receptoarele care le ai sau le-ai avut si sa vezi ca nu se mai ia nimeni de tine. Nu mai bate campii ptr ca ai o varsta si te faci rau de ras. Varsta ar fi trebuit sa-ti dea intelepciune, rabdare, etc si cand colo, tie ce ti-a dat ? Raspunde tu !
    Edision Mio 4k plus, Vu+ Zero 4k, Samsung UE49MU6452, Samsung QE55Q82RATXXH

  8. #803
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Paparneata , e valabil si in cazul tau
    Scrie doar despre receptoarele care le ai/le ai avut , are rost sa te intreb daca detii/ai avut si DM 920 UHD ?
    Nu de alta , dar prea scrii cu ''foc si patima'' despre acest receptor si sunt ferm convins ca NU il detii
    Asa ca numai da tu ''lectii'' la alti , cand tu insusi scrii ce scrii despre un receptor pe care NU il detii
    La fel si in cazul tau - CE TIE NU ITI PLACE , altuia nu ii face - daca poti intelege vorba asta

  9. #804
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    761
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default


    Ba ejti prost, ba ejti nebun ? Unde am scris eu despre receptorul ala ? Arata-mi, da-mi un link, frate nu mai bea alcool dimineata ca-ti face extrem de rau gandirii !!! Cred ca fac foarte rau incercand sa dialoghez cu tine. Este o vorba veche ce spune ca ''om batran si minte p....''. Am incheiat discutia !
    Edision Mio 4k plus, Vu+ Zero 4k, Samsung UE49MU6452, Samsung QE55Q82RATXXH

  10. #805
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Ai grija la VOCABULAR , in primul rand
    Sa iti aduc aminte , ca vad ca ai uitat - Sa nu te iei dupa ce scrie @mario08....cred ca stii deja, nu ? El are treaba doar cu sloturile CI. Sa fie multe ! - https://www.sateliti.info/showthread...re-reciever-4K - si asta stiind foarte bine ca in prezent NU detin decat DM-ul 920 UHD
    Se pare ca ai inceput sa cam uiti ce scrii pe acest forum

  11. #806
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    761
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Se pare ca am dreptate ! Multumesc ptr confirmare. Rog un moderator sau administrator sa ma invete cum sa-mi setez ....astfel incat sa nu mai vad aberatii ?
    Edision Mio 4k plus, Vu+ Zero 4k, Samsung UE49MU6452, Samsung QE55Q82RATXXH

  12. #807
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Simplu

    Numai scrie ABERATII/APROPO-uri pe viitor despre un coleg de forum si atunci numai vei avea parte de astfel de ''drepturi la replica''
    Atata timp cat NU stii sa faci diferenta intre a COMBATE O IDEE cu a COMBATE UN USER , NU te astepta ca userul in cauza sa stea linistit la ce ABERATII scrii tu despre el
    Ar fi cazul sa inveti din propiile greseli , daca intelegi ce vreau sa spun/am scris

  13. #808
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,557
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Băi potoliți-va că sunteți cu mult trecuți de adolescenta, sa nu zic altfel.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  14. #809
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    761
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Mai mariuca08, despre ce scrii tu, si-au exprimat si altii parerea. N-ai dreptate. Ca nu recunosti e de la varsta. Ia scrie-mi pe care forum nu ai avut probleme ? De pe sat suport ai fost dat afara, de pe rdi mai aveai un pic si pateai la fel, ai fost doar banat un timp, aici la fel...si tu crezi ca esti atacat peste tot ???!!! Citeste, te rog, despre paranoia si manifestari ! Dar incearca sa fii atent si sa retii cate ceva. Gata, promit sa nu mai raspund ptr ca nu am cui.

    ---------- Post added at 12:42 ---------- Previous post was at 12:26 ----------

    Am gasit butonul de ''ignore'' ! Am scapat de stres.
    Edision Mio 4k plus, Vu+ Zero 4k, Samsung UE49MU6452, Samsung QE55Q82RATXXH

  15. #810
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,431
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    Quote Originally Posted by zildan View Post
    Băi potoliți-va că sunteți cu mult trecuți de adolescenta, sa nu zic altfel.
    Batrini senili!?

Page 54 of 56 FirstFirst ... 44450515253545556 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •