Thanks Thanks:  7
Likes Likes:  2
Dislikes Dislikes:  0
Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 46 to 48 of 48

Thread: Optibox Raptor Twin & OsCam

  1. #46
    Standard RSP member
    Join Date
    03 Jan 2009
    Posts
    44
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    56

    Default

    Salut , dupa multe teste pe raptor am reusit sa-l blochez .Am pus un plugin de restart in var bin si iata ca atunci cind il restartam din butonul power, ramine blocat si fara nici o comanda nici din telecomanda si nici nu mai vrea sa se conecteze prin ftp.Am incercat cu Porter express prin cablu nul modem dar imi apare o eroare pe displeiul box -ului err 0 ori 13.Nici prin stik nu vrea incarcare soft pt ca se blochiaza imediat. Mai exista o cale sa l readuc la ,,viata,,?

    ---------- Post added at 15:53 ---------- Previous post was at 15:21 ----------

    Salut , detin un OPTIBOX RAPTOR , si a si vrea sa stiu daca il mai pot face sa functioneze problema a inceput cind am pus un plugin de restart in var bin prin ftp . Nu mai raspunde la nici o functie a telecomenzi ,nu se mai poate inta nici in ftp , am incerca sa pun soft cu cablu nul modem dar pe ecranu displeiului apare o eroare err 0 x 10, daca cineva a intilnit aceasta problema , cum a rezolvato?
    Last edited by konstantine; 01-12-15 at 18:52.

  2. #47
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Mai stii exact cum se face update?
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  3. #48
    Standard RSP member
    Join Date
    03 Jan 2009
    Posts
    44
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    56

    Default

    In meniu receptorului nu mai pot intra , nu imi da voie se blochiaza dupa citeva secunde , cum sa fac update?

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •