Thanks Thanks:  1
Likes Likes:  1
Dislikes Dislikes:  0
Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 46 to 56 of 56

Thread: RSP Enigma Team - Skinuri

  1. #46
    Standard RSP member stargate's Avatar
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    P3X-888
    Posts
    3,754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    94

    Default

    Aveti mai jos un skin cu noiile modificari si cu un nou mod de instalare si o veste foarte buna ... maestru @zildan este hotarat sa faca server de download pluginuri si skin-uri si totul va fi automat fara alte interventii iar urmatoarele skinuri vor fi puse pe noul server .


    Beyonce_F1_AlienMod


    Modul de instalare este urmatorul :

    -arhiva se pune in /tmp apoi din telnet se dau urmatoarele comenzi :

    cd /
    tar zxvf tmp/nume_skin.tgz
    rm tmp/nume_skin.tgz
    ATENTIE nume_skin este numele skinului pus in /tmp

    Daca aveti alte nelamuriri va ajut .
    Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
    Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt ?n scop experimental si educational !

  2. #47
    Standard RSP member
    Join Date
    27 Sep 2007
    Posts
    154
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default

    Am instalat noul skin pe imaginea rsp, un skin ce ofera foarte multe informatii intr-o forma grafica placuta ochiului.
    Dupa o zi de functionare continua cu zaping intens si folosirea functiei usals pentru o montura h-h, n-am avut nici un blocaj s-au restart. De dimineata, am incercat rularea unui clip de pe youtube, playerul raspunde greu la comenzi si in final receptorul se restarteaza, la fiecare incercare de rulare a unui clip. Nu stiu daca e neaparat de la skinul acesta, am observat ca pe alte skinuri raspunde bine la comenzi dar la fel se restarteaza, folosesc pluginul prezentat aici, pe forum.
    Last edited by seby; 24-10-11 at 10:00.

  3. #48
    Standard RSP member stargate's Avatar
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    P3X-888
    Posts
    3,754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    94

    Default

    Hmmm...este curios , eu am in receptor 32 de skin-uri pe care le tot schimb intre ele si le tot frec dar nu am intalnit asemenea blocaje . Parerea mea este ca nu este de la skin ... daca era de la skin iti dadea ecran verde si rezolvam cumva problema .



    PS. Si mai curios ... dau pe youtube ( nu folosesc acest plugin ... dar l-am pus acum de test ) si la primul clip am blocaj , voi studia problema si sper sa gasesc rapid o solutie .

    Mii de scuze .
    Last edited by stargate; 24-10-11 at 10:49.
    Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
    Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt ?n scop experimental si educational !

  4. #49
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,511
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Trebuie studiata partea cu playerul.
    Cu un skin, am mai patit si eu faze ca cea descrisa de el.
    Nu acum dar stiu sigur ca aparea o mare scadere de performanta.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  5. #50
    Standard RSP member
    Join Date
    27 Sep 2007
    Posts
    154
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default

    Ecran verde imi apare, dupa care se restarteaza. Am adaugat la plugin-uri si soutcast player de la eos, la care am editat lista de radiouri favorite, sa intre acesta in conflict cu youtube player sau cu rsp enigma2 ? Mentionez ca shoutcast-ul ruleaza fara probleme. Cand ajung acasa voi incerca fara playerul de internet radio.

  6. #51
    Standard RSP member stargate's Avatar
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    P3X-888
    Posts
    3,754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    94

    Default

    Si la mine da verde si pe skin modificat si pe skin nemodificat ... daca poate cineva sa testeze MyTube sa zica daca se manifesta problema si la alti useri sa nu cumva sa fie problema de la MyTube . O sa pun o imagine pe curat fara skin-uri modificate si o sa vada daca si acolo este problema ... dar asta dupa amiaza ca acum imi crapa ochii de somn ca sunt dupa schimbul de noapte .

    Din pacate este greu sa testez eu totul iar userii carora le-am dat skin-uri de test nu au revenit cu un singur cuvant daca sunt sau nu ok ... am ajuns ca Rapid-ul singur impotriva tuturor skinurilor si nu stiu daca voi putea continua din cauza complexitati skin-urilor care vin din zona Dreambox si Vu+ si la unele skin-uri trebuiesc modificate multe linii sa plece si apoi te trezesti ca tot ti-a scapat ceva .

    ---------- Post added at 10:29 ---------- Previous post was at 10:07 ----------

    Am pus o imagine mai veche si am adaugat doar MyTube fara sa adaug absolut nimic si fara sa fac setari in plus la imagine si imi da ecran verde ... este posibil ca pluginul sa nu se mai poata conecta la serverul youtube si te aici problema .... o sa pun o imagine si de la alt team sa vad daca tot asa se manifesta .

    ---------- Post added at 12:02 ---------- Previous post was at 10:29 ----------

    Testat pe cea mai noua imagine AR-P .... MyTube functioneaza impecabil . Am pus cea mai noua imagine beta RSP si am ecran verde ... pe ambele imagini am testat cu imaginea curata fara setari suplimentare fara skinuri modificate , pe moment nu am solutii .Cine stie si cunoaste poate ne da o mana de ajutor sa rezolvam problema ... multumiri anticipate .
    Last edited by stargate; 24-10-11 at 11:35.
    Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
    Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt ?n scop experimental si educational !

  7. #52
    Member Beginner
    Join Date
    04 Oct 2011
    Posts
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Quote Originally Posted by Meridian View Post
    Propunere pentru @stragate

    Skin Army Wall HD

    Great skinuri when will be out?

  8. #53
    Standard RSP member stargate's Avatar
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    P3X-888
    Posts
    3,754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    94

    Default

    Am gasit sursa problemelor cu MyTube dar rezolvarea este una nemultumitoare .... MyTube intra in conflict cu libraria care da informatii despre serverul de unde deschide emulatorul si face posibila afisarea informatiilor in InfoBar . Personal prefer sa nu imi functioneze MyTube dar sa am info din ce linie primesc lumina ... voi continua sapaturile poate reusesc sa le fac sa se inteleaga . Oricum MyTube nu are o functionare corespunzatoare ... mai da uneori verde fara motiv .
    Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
    Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt ?n scop experimental si educational !

  9. #54
    Standard RSP member stargate's Avatar
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    P3X-888
    Posts
    3,754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    94

    Default

    O sa iau o pauza cu skin-urile din lipsa de solutii si de timp in plus ma gandesc si la saracul flash ca io fi si lui la cate stergeri si scrieri suporta ... nu asi vrea sa-l stric ca este receptorul meu de baza si sunt destul de multumit de cum merge ca receptor de satelit .
    Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
    Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt ?n scop experimental si educational !

  10. #55
    Standard RSP member Meridian's Avatar
    Join Date
    01 Sep 2010
    Location
    Andromeda
    Posts
    1,072
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default

    @stargate - poti pune skin-urile la download? Pe cele mai functionale. Multumim anticipat!


  11. #56
    Standard RSP member stargate's Avatar
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    P3X-888
    Posts
    3,754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    94

    Default

    Poate vom avea server de download la urmatoarea imagine si vor fi toate acolo .... si crede-ma o sa ai de unde alege .
    Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
    Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt ?n scop experimental si educational !

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •