Thanks Thanks:  11
Likes Likes:  17
Dislikes Dislikes:  1
Page 2 of 24 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 16 to 30 of 351

Thread: Telekom Romania (DOLCE)

  1. #16
    Standard RSP member outcast's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    1,660
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default

    Quote Originally Posted by Obywans
    Quote Originally Posted by outcast
    tu l-ai vazut pe lcd sau plasma?
    salut
    Eu am LCD de 48 incis si am ?ncercat si Digi si max si dolce
    si calitatea de la Dolce este dubla fata de digi si de 4 ori mai buna precum max ....

    ?ntrebare :C?nd se lanseaza kanal D ??
    mersi pentru informatie!

  2. #17
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default y

    Teapa dolce! a venit si prima factura si surpriza! platesc PROGRAMELE dolce,ABONAMENTUL care este 6,5 ron este GRATUIT 6 luni pe ala nu-l platesc :twisted: si uite cum dau telefon la ei;intreb si eu sa nu mor prost;pai abonamentul nu include toate serviciile?nu!a fost raspunsul lor,abonamentul se plateste pentru intretinerea aparaturii aflate in dotarea clientului ,iar programele sunt separat,exact ca la telefon! la asa raspuns ce dracu sa mai spui? :twisted: astia iau intrecut si pe gigi in prosteala,nu dau ei gratis nici macar un fir de lita :twisted: asta e;acum am platit ca de imi place calitatea imaginii la programe si pachetul de programe care e mai variat decit la ceilalti.Spaniolul :wink:

  3. #18
    Standard RSP member outcast's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    1,660
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default

    nu inteleg ce platesti si nu trebuia platit?!?

  4. #19
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Quote Originally Posted by outcast
    nu inteleg ce platesti si nu trebuia platit?!?
    Oferta dolce; abonamentul gratuit in primele 6 luni! dar ei nu specifica nicaieri ca abonamentul reprezinta de fapt asistenta tehnica a receptorului si a antenei si ca programele pe care le vizionezi sunt platite separat!adica abonamentul e format din 1 bucata;servici de asistenta in cazul unei defectiuni si costa doar 6,2 ron iar programele le platesti separat acum ai inteles?Spaniolul :wink:

  5. #20
    Standard RSP member outcast's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    1,660
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default

    asta am inteles de la inceput....

  6. #21
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default y

    Quote Originally Posted by outcast
    asta am inteles de la inceput....
    deci eu nu trebuia sa platesc timp de 6 luni abonamentul si..... intradevar nu-l platesc platesc in schimb programele,ca sa intelegi mai bine;la focuss ai 35 programe cu 20 ron pe luna ok? si ai inclusi in banii astia si serviciile de intretinere in caz de defectiune,acum ai inteles? adica abonamentul la focuss cu toate serviciile incluse e 20ron,pe cind la dolce.... abonamentul e separat avind in el doar asistenta tehnica iar programele se platesc separat,la reclama lor;la dolce ai abonament gratuit 6 luni am crezut ca nu platesc nimic timp de 6 luni,acum ai inteles?>Spaniolul :wink:

  7. #22
    Standard RSP member outcast's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    1,660
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default

    ahaaaa....acum am priceput!

  8. #23
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    86

    Default

    Intrerupere temporara
    13 Februarie 2007
    Datorita unor lucrari de reconfigurare a echipamentelor, prevazute pentru ziua de 14 Februarie 2007, functionalitatea serviciului Dolce va fi afectata partial intre orele 03:00 - 06:00.

    Va multumim pentru intelegere.


    http://www.dolce.ro/ro/stiri/2007/in...mportara2.html

  9. #24
    Member Beginner
    Join Date
    02 Feb 2007
    Posts
    11
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default da

    asta e situatia ,foarte multi au primit facturi si acum nu stiu cum sa renunte.
    Vrajeala a la romtelecom,in pretul abonamentului nu-ti ofera nimic.
    smecher de profesie

  10. #25
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: day

    Quote Originally Posted by kingblana
    asta e situatia ,foarte multi au primit facturi si acum nu stiu cum sa renunte.
    Vrajeala a la romtelecom,in pretul abonamentului nu-ti ofera nimic.
    asta e.acum platim ca nu prea imi vine sa renunt,are imaginea o idee mai buna la unele programe si ff buna la altele comparativ cu focuss.Spaniolul :wink:

  11. #26
    Member Addicted Member
    Join Date
    11 Feb 2007
    Location
    Șoseaua Kiseleff nr. 10
    Posts
    2,498
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default

    Adica abonamentul al dolce e 6,2 ron la care se adauga costul programelor???? Adica 20 si ceva de lei noi????

  12. #27
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default y

    Quote Originally Posted by zappa
    Adica abonamentul al dolce e 6,2 ron la care se adauga costul programelor???? Adica 20 si ceva de lei noi????
    Exact,Spaniolul :wink:

  13. #28
    Member Visitor
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    7
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: y

    Quote Originally Posted by spaniolul
    Quote Originally Posted by zappa
    Adica abonamentul al dolce e 6,2 ron la care se adauga costul programelor???? Adica 20 si ceva de lei noi????
    Exact,Spaniolul :wink:
    Voiam sa conving un prieten sa isi puna Dolce, insa acum ezit: in primul rind are telefonul Romtelecom pe firma si acum mi s-a spus ca nu beneficiaza de oferta cu 3,9 euro, chiar daca si firma si telefonul si locatia televizorului sint in aceeasi casa, iar apoi descopar ca pina la urma tot FocusSat este mai de Doamne-ajuta, fiindca la 30 lei ai in afara de toate Discovery-urile si Viasat Explorer si History si in plus si MGM, care nu transmite filme urite chiar deloc ... o sa ii sugerez FocusSat ... pacat, cu faza asta cu abonamentul fiindca 15 ron era tentant, insa la peste 20 ron, nu mai e asa atragatoare oferta RTC.

  14. #29
    Member Addicted Member
    Join Date
    11 Feb 2007
    Location
    Șoseaua Kiseleff nr. 10
    Posts
    2,498
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default

    Am vb cu cineva care are dolce si mi-a spus ca a venit prima factura si nu are de platit nimic. Are pachetul de baza. Daca ar fi avut si alte programe le-ar fi platit doar pe acelea. Pana la urma care-i adevarul?

  15. #30
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default y

    Quote Originally Posted by zappa
    Am vb cu cineva care are dolce si mi-a spus ca a venit prima factura si nu are de platit nimic. Are pachetul de baza. Daca ar fi avut si alte programe le-ar fi platit doar pe acelea. Pana la urma care-i adevarul?
    Am factura in fata; dupa linie telefonica principala,dupaoptiuni,urmeaza;alte pachete de serviciisi pachete servicii internet,acum la alte pachete de servici este trecut;13,19ron eu nu stiu ce reprezinta alte pachete de servicii pentru ca e prima data cind vin asa ca am sunat la ei sa intreb ce reprezinta,si o domnisoara fff.amabila mia raspuns;aveti instalat serviciul dolce? da am raspuns,atunci aveti de platit programele care le vizionati! fara comentarii.Spaniolul :wink:

Page 2 of 24 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •