Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 31 to 45 of 95

Thread: BOOM

  1. #31
    Membru de onoare Einstein's Avatar
    Join Date
    06 Jan 2007
    Posts
    2,652
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default Re: BOOM

    Vad ca au facut un fel de shop online. Poti comanda de pe site un anumit tip de abonament si vei fi contactat de un intalator. O idee buna. Problema ramane la pretul pachetelor. Ei trebuie sa inteleaga ca s-a dus vremea amortizarii peste noapte a investitiilor. Daca nu umbla la politica preturilor, toate eforturile de promovare vor fi aproape nule.


  2. #32
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: BOOM

    Boom TV investeste 2 mil. euro in promovare.

    *Compania D.T.H. Television Grup, care detine serviciul de televiziune prin satelit Boom TV, va investi in acest an doua milioane de euro sume nete in promovare, a declarat pentru Z.F. Ionut Bodea, director de marketing Boom TV. Compania are in prezent peste 30.000 de clienti si are ca tinta pentru sfarsitul acestui an cresterea numarului de abonati la 100.000, a adaugat el. Compania a lansat o campanie de abonare, care va fi promovata prin intermediul unei caravane care va trece prin 170 de orase din tara. Compania, care detine in prezent cel mai mic numar de clienti de pe piata locala de servicii de televiziune prin satelit, mizeaza pe cresterea bazei de abonati prin includerea in grila de programe a unor canale proprii TV, care difuzeaza filme, meciuri din campionatele de fotbal din Spania si Italia, si meciuri din N.B.A. si N.H.L..

    *Ionut Bodea nu a dorit sa ofere detalii despre cifra de afaceri a companiei pe anul trecut si nici estimari pentru anul in curs
    http://www.zf.ro/articol_131313/boom...promovare.html

  3. #33
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: BOOM

    Daca achizitionezi din reteaua de magazine Turbo un abonament Boom vei primi un bon in valoare de 50 RON (TVA inclus).

    Il poti folosi (in termen de 14 zile lucratoare de la acordare) pentru achizitia oricarui produs existent in orice magazin Turbo la momentul utilizarii bonului valoric

    http://www.boomextra.ro/Promotie-turbo_342.html

  4. #34
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: BOOM

    De acum va fi mai simplu sa navighezi pe telecomanda.

    Ti-am pregatit o noua ordine a canalelor

    CANALE ROMANESTI DE TOP: 1-8
    FILME: 11-25
    STIRI: 30-32
    DIVERTISMENT: 35-44
    SPORT: 50-55
    PROGRAME COPII: 60-66
    MUZICA: 71-81
    DOCUMENTARE & AVENTURA: 88-95
    CANALE ADULTI: 98-99
    CANAL PROMO: 100
    CANALE INTERNATIONALE: 101-139
    RADIO: 200
    JOCURI: 300
    FILME LA COMANDA: 801-802

    Din 19 iulie va fi mai usor sa gasesti canalul preferat. Programele vor fi ordonate pe categorii: mai intai, cele mai bune posturi romanesti, urmate de canalele de filme, cele de stiri etc. Noua ordine este logica, clara si usor de retinut.

    Dorim ca experienta Boom sa fie completa: clientii nostri se pot bucura de cele mai bune filme, de canalele de top romanesti si internationale, de sistemul interactiv EPG si de o structura foarte bine organizata a canalelor

    http://www.boomextra.ro/Ordinea-canalelor_343.html

  5. #35
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: BOOM

    Promotia de 3 luni GRATUITA prelungita pana la sf. lunii OCTOMBRIE dar si o surpriza;
    posibilitatea alegerii unei extraoptiuni gratuite pana la sfarsitul celei de a patra luna contractuala!

  6. #36
    Standard RSP member rzbvro's Avatar
    Join Date
    28 Jul 2007
    Posts
    241
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default Re: BOOM

    HBO cu sunet Dolby Digital 5.1 la Boom... observ ca deja aceasta optiune este activa la audio, in receptor!
    50€ Wirex (in WXT cu 40 Euro depozit), 25$ CryptoCom (350€ depozit in CRO/6 luni), 25$ Abra (15$ depozit in cripto/30 zile)
    50$ Celsius (in BTC cu 400$ depozit/30 zile), 30$ Matrixport (14-27 februarie 2022) https://invitation.codes/@BankingFree

  7. #37
    Standard RSP member optimus's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Timisoara
    Posts
    130
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: BOOM

    Am o intrebare:vreau sa le fac abo la Boom la ai mei.Daca insa eu am deja antena montata imi dau in custodie doar receptorul si smartcardul?Sau au aceeasi politica ca si Dolce?Nu-mi convine sa fac alte gauri in pereti din moment ce am deja o antena montata de mine si care are si montura HH..
    Ca sa nu bat drumul de pomana la dealer.Mersi anticipat.
    Make it so number one!

  8. #38
    Standard RSP member rzbvro's Avatar
    Join Date
    28 Jul 2007
    Posts
    241
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default Re: BOOM

    Fara probleme... am instalat la cativa in varianta asta
    Pe ordinul de instalare si la telefon instalatorul trebuie insa sa precizeze ca nu a folosit kit-ul complet... in rest e ok din partea clientului, daca antena lui corespunde si asigura un semnal macar peste 80% la calitate si putere semnal (indicatorii din receptorul de la boom)
    Pentru mai multa siguranta fixeaza tu antena la 4'W... poate nu ai noroc de o echipa foarte profi si te miri ca incep sa inventeze aia nu stiu ce motive si probleme
    50€ Wirex (in WXT cu 40 Euro depozit), 25$ CryptoCom (350€ depozit in CRO/6 luni), 25$ Abra (15$ depozit in cripto/30 zile)
    50$ Celsius (in BTC cu 400$ depozit/30 zile), 30$ Matrixport (14-27 februarie 2022) https://invitation.codes/@BankingFree

  9. #39
    Standard RSP member optimus's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Timisoara
    Posts
    130
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: BOOM

    Ok mersi pentru raspuns.Antena e de 0.9 m iar locatia e in Timisoara.Acum ma uit pe Boom si e semnal berechet.
    Make it so number one!

  10. #40
    Standard RSP member simplul's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Timisoara
    Posts
    59
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: BOOM

    fara rautate, evita firma bensoft

  11. #41
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Jun 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    792
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default Re: BOOM

    @optimus
    poti sa faci comanda si in call center si e posibil sa vina echipa proprie boom,ca doar sint 3 in timisoara.
    @simplul
    multi dintre subcontractorii din timisoara si-a batut joc si de materiale si de clienti .Daca ai avut vreo problema cu echipa de instalare ,sau cineva din familia ta poti sa-mi spui si avem grija sa nu mai primeasca nici echiapmente si nici lucrari si sa fie imediat scos din sistem.
    pasionat de profesie ; Dbox2,Vu Ultimo,Vu Solo2, Vu Duo2,Sab Triple tuner Hd;
    offset 80cm,90cm,100cm,110cm,125cm toate produse de famaval ;
    simetrica 120cm,150cm,180cm ,260cm

  12. #42
    Member Visitor sat_team's Avatar
    Join Date
    26 Feb 2007
    Location
    TM
    Posts
    9
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: BOOM

    Quote Originally Posted by simplul View Post
    fara rautate, evita firma bensoft
    Pove si aici ce sa intamplat cu baietii de la bensoft???????

    P.S sunt eu la primul post.. dar citesc de ceva vreme p'aici!

  13. #43
    Standard RSP member simplul's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Timisoara
    Posts
    59
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Exclamation Re: BOOM

    au venit, au instalat antena, dar nu mergea receiverul. cand i-am intrebat pe cei din echipa daca nu stau sa-l faca sa mearga mi-au explicat ca nu e treaba lor, ei au spus ca au montat antena, au semnal de pe sat, deci ei si-au facut treaba. De abia dupa o luna dupa ce eu am facut sesizare scrisa la boom si la opc s-au trezit sa vina sa-l faca sa si mearga. Atunci mi se pusese pata rau de tot pe boom, dar acu sunt f multumit, numa ca de bensoft chiar nu m-ai vreau sa aud.

  14. #44
    Member Visitor sat_team's Avatar
    Join Date
    26 Feb 2007
    Location
    TM
    Posts
    9
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: BOOM

    Quote Originally Posted by simplul View Post
    au venit, au instalat antena, dar nu mergea receiverul. cand i-am intrebat pe cei din echipa daca nu stau sa-l faca sa mearga mi-au explicat ca nu e treaba lor, ei au spus ca au montat antena, au semnal de pe sat, deci ei si-au facut treaba. De abia dupa o luna dupa ce eu am facut sesizare scrisa la boom si la opc s-au trezit sa vina sa-l faca sa si mearga. Atunci mi se pusese pata rau de tot pe boom, dar acu sunt f multumit, numa ca de bensoft chiar nu m-ai vreau sa aud.
    da.. ok am inteles.. poate daca veneam eu era ltceva :P

    Ma bucur ca esti ok cu boomul dar itzi spun sincer... la capitolul plati fata de mine(instalator) stau fff rau!

    cred ca o sa ramana fara firmele de instalari!!!

  15. #45
    Standard RSP member
    Join Date
    02 May 2007
    Location
    +44° 20' 60.00", +26° 0' 90.00"
    Posts
    104
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: BOOM

    a intrat favorit tv la boom inlocuind boom public, asteptam si sport ro.
    Last edited by ionutc; 21-09-07 at 19:10.

Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •