Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 2 of 2

Thread: Dreambox remote control

  1. #1
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    86

    Default Dreambox remote control

    Telecomanda a fost creata ca o alternativa pentru telecomanda dreamboxului 8000. Insa telecomanda este perfect compatibila cu modelele 500HD, 600,7000, 7020, 800, 8000.
    Se poate programa astfel incat sa fie folosita pentru controlul a patru dreamboxuri in acceasi camera.
    Pe langa contrulul dreamboxului, poate controla majoritatea televizoarelor existente. De asemeni dispunde de functia „learning” pentru televizoarele ce nu se gasesc in vaza de date.
    Spre deosebire de telecomenzile clascice dreambox 7xxx, aceasta este o telecomanda foarte eleganta si ergonoma.
    Tastele centrale sunt iluminate facand-o astfel foarte usor de utilizat si intr-o camera intunecata.
    Dimensiunile telecomenzii sunt de 19.5x5.5x2 cm si cantareste in jur de 130 de grame fara baterii.
    Este alimentata de 3 bateriii AAA ce vin livrate impreuna cu telecomanda.
    Telecomanda este in jur de 230 de lei, dar pentru cine doreste o telecomanda eleganta si comoda, aceasta reprezinta alegerea potrivita.


    Telecomanda a fost oferita spre test de catre SatMultimedia



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us





  2. #2
    Member Beginner
    Join Date
    10 Aug 2007
    Posts
    13
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Compatibilitate

    Telecomanda este compatibila DOAR cu modelele DM500HD si DM800se, deci cele cu procesor de 400 MHz.!!!

    Dupa ce am devenit "fericitul" posesor al unei astfel de telecomenzi in urma reclamelor facute in revista Info Satelit si pe site-ul celor de la satmultimedia, am constatat ca nu functioneaza cu DM800 sau DM600. Am incercat imagini oficiale sau alternative, cu sau fara pluginul MultiIRC, totul fiind in zadar.
    Contactand echipa satmultimedia, mi s-a cerut sa trimit inapoi telecomanda pentru ca nu au testat-o si pe DM800.....

    Prin amabilitatea profesionistilor de la receptoaredigitale.ro, am probat telecomanda pe receptoare DM500HD si DM800se, pe care a functionat imediat si fara repros.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •