Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Samsung 3D TV

  1. #16
    Super Moderator tutri's Avatar
    Join Date
    19 Aug 2011
    Location
    UTC+13
    Posts
    1,065
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    Probleme cu sunetul am si eu pe un LG. Cele care nu au sunet sunt cauzate din cauzat DTSului, TVul nu suporta asta.
    La unele filme am probleme cu decalajul subtitrarii si/sau al sunetului, dupa o perioada de timp. Asta se datoreaza bitrate-ului prea mare, cu care nu poate tine pasul.
    muta sobolanu` de aici

  2. #17
    Standard RSP member
    Join Date
    15 Oct 2008
    Posts
    53
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Smile Samsung 3D TV

    Asa este din cauza bitrate-ului,o sa testez si pe hard cu alimentare propie
    Ms mult,@loplo.

  3. #18
    Standard RSP member
    Join Date
    15 Oct 2008
    Posts
    53
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Thumbs up

    Un fisier cu film wmv nu il vedea deloc,daca apas play pe el,numai citeste nici un fiser din hard,fie muzica sau filme,noroc ca tv-ul nu are windows,credeam ca e virus,dar in laptop merge perfect si pe mediaplayer dedicat popcorn
    Problema este ca pe un hard samsung de 500giga,alimentare tot prin usb,nici nu ma lasa sa il copiez

  4. #19
    Standard RSP member Scary's Avatar
    Join Date
    09 Nov 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    122
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    61

    Default

    adevarat cu orice player 3D, Tv 3d nu suporta titraaj la filme 3D? de obicei titrajul este 2D pentru ca il pune exact ca la un film obisnuit. daca nu este asa, va rog sa imi ziceti modelul tv, model player.

    mersi

  5. #20
    Standard RSP member malefycu's Avatar
    Join Date
    24 Jan 2009
    Posts
    271
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    57

    Default

    Mai mult ca sigur ca asa este, mai ales ca si super mega cinema-ul IMAX la lansarea filmului Avatar aceeasi problema au avut-o film 3D sub 2D un mare "bullshit".
    Cine s-a batut ca mine pe un bilet la acest film stie despre ce vorbesc.
    VU+Duo,DREAMBOX 500s,offset 0.90m,NAS Airlive 1Tb



  6. #21
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    761
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Subtitrarea filmelor 3D SBS sau Over and Down merge fara probleme si se vede asa cum trebuie. Cred ca treaba asta e valabila pentru orice tip de tv 3D.
    Pentru subtitrarea filmelor 3D transmise direct pe satelit exista DD subtitle, plugin ce poate fi instalat pe E2. Aici au fost probleme cu conversia subtitrarii de la 2D la 3D dar este rezolvata de o buna bucata de vreme.
    Edision Mio 4k plus, Vu+ Zero 4k, Samsung UE49MU6452, Samsung QE55Q82RATXXH

  7. #22
    Standard RSP member dun's Avatar
    Join Date
    11 Dec 2008
    Posts
    60
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Quote Originally Posted by parpaneata View Post
    Subtitrarea filmelor 3D SBS sau Over and Down merge fara probleme si se vede asa cum trebuie. Cred ca treaba asta e valabila pentru orice tip de tv 3D.
    Cred ca te referi cand pui HDD pe TV.Pe TV-ul meu, playerul tv-ului reda doar subtitrarile atasate.Dar varianta asta e total incomoda.Ce faci, tragi filmele de pe torenti,te chinui sa pui subtitrari atasate si apoi fugi cu HDD-ul la TV?. Hdd-ul cu filme trebuie sa stea conectat la torent.Calculator sau altceva.Solutia este un Egreat R6S.Il pui la tv si faci play de oriunde ar fi HDD-ul in casa, indiferent cum e subtitrarea inclusa sau atasata, ca e iso sau BlueRay etc.E scula perfecta.Si scuzati, la 5000 sau mai mult cat dati pe un 3D, asta costa aproape 500.

  8. #23
    Standard RSP member Beginner
    Join Date
    22 Jan 2009
    Location
    Romania Timisoara
    Posts
    26
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Samsung LE46C650L1wxxh

    Quote Originally Posted by ginoburian View Post
    Nu am gasit nici la modelul meu 3d,nici la modelul 50PV250(la ai mei in camera)Cred ca fiind modele 2011,poate peste cateva luni pun pe site-ul lor official.Vroiam mai mult la a mei,se uita nepotumiu la desene animate 1080p,am dat jos Over the Hedge,are 3,99giga,pliaza bine dar dupa vreo 25 minute vocile lui Bruce Willis,etc se aud ragusite cu ecou.Ms mult @parpaneata
    Pe LAN merge foarte bine tot ce este 1080p, chiar dupa ore bune de seriale cu SAMSUNG PC Share Manager direct de pe laptop, daca las laptopul pe LAN, daca il trec laptopul pe wireless face uneori figuri ca nu face fata ratei de transfer cerute, am schimbat routerul un Linksys GL cu un Tp-Link tl-wr1043nd tip N tocmai ca sa faca fata pe wireles, update de soft la el am facut online pe LAN o singura data cand el a detectat automat o versiune noua disponibila care a extins meniul si optiunile dar in rest nu am observat modificari in functionare. Ce modul recomandati pentru slotul Pcmcia da deschida RDS-Cablu in HD , unul bun. Multumiri.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •