Thanks Thanks:  161
Likes Likes:  79
Dislikes Dislikes:  1
Page 80 of 130 FirstFirst ... 307076777879808182838490 ... LastLast
Results 1,186 to 1,200 of 1949

Thread: AMIKO Alien - imaginea Spark

  1. #1186
    Standard RSP member stargate's Avatar
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    P3X-888
    Posts
    3,754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    94

    Default

    Iti dai seama ca cei ce criticam Alien suntem cei ce am ramas la Alien si nu am vandut receptorul trecand la altul ca dupa aceia sa criticam aparatul ... am ramas fideli aparatului chiar daca pe alocuri suntem nemultumiti de anumite aspecte software si avem asteptari mai mari decat se poate face . Se intelege gresit atunci cand se aduc si critici receptorului , DM800 este destul de criticat ca receptor dar cred ca este cel mai vandut produs DM . Nu cred ca facem un deserviciu aparatului atunci cand subliniem ce probleme sunt ... poate ca producatorul o sa ia seama la ele si va incerca remedierea lor .
    Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
    Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt ?n scop experimental si educational !

  2. #1187
    Standard RSP member Meridian's Avatar
    Join Date
    01 Sep 2010
    Location
    Andromeda
    Posts
    1,072
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default

    Am pus receptorul pe calea ferata. Acum @resofty se urca in locomotiva si abia asteapta sa mi-l striveasca. Cand l-am cumparat m-am gandit sa pot vedea si eu feed-urile in HD, asta a fost primul gand care mi-a trecut prin cap, apoi eu am incercat pe cat posibil sa trimit 'sageti' catre Fulan sa mai remedieze din problemele ivite. Faptul ca eu si inca cativa oameni cu suflet mare de pe acest forum suntem mai critici asta nu inseamna ca ne vindem aparatul pe un sticla de tequila, ci facem,daca se poate spune asa, o presiune asupra celor care scot anumite aplicatii care sunt de-a dreptul abracadabrante si nu-si respecta clientul. Inteleg ca se face una sau alta cu viteza melcului...dar macar daca scrie 'epg + 1117 ' asa sa fie...sau macar sa adauge sa dam si o restaurare din fabrica! Receptorul are potential si nu are cum sa fie abandonat, doar se trage de timp si cu acestea spuse declar lucrarile congresului inchise pe 2011!!!


  3. #1188
    Standard RSP member stargate's Avatar
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    P3X-888
    Posts
    3,754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    94

    Default

    OK ... cine mai critica receptorul va fi pus pe lista neagra la Mos Craciun , asa ca ....sa trecem la treaba .

    Este prag de sarbatoare si nu trebuie sa trecem peste ani suparati ci impreuna sa ne facem viata mai placuta in compania extraterestrului
    Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
    Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt ?n scop experimental si educational !

  4. #1189
    Standard RSP member stargate's Avatar
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    P3X-888
    Posts
    3,754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    94

    Default

    Va rog sa incercam sa discutam despre Spark .... altfel nu mai avem un topic coerent .

    Va multumesc .
    Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
    Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt ?n scop experimental si educational !

  5. #1190
    Standard RSP member
    Join Date
    14 Nov 2010
    Posts
    186
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    50

    Default

    Hai sa discutam...
    Dupe cele rele spuse eu vreau sa spun ca sunt multumit de ultimul soft spark + ultimul oscam. Merge fara probleme sau intrerupere cu o linie C primita.
    Pe mine alta ciudatenii nu ma intereseaza la receptor. Inteleg eu ca are mare potential, dar personal ma multumesc cu o imagine stabila capabil pentru vizionarea tv cu linii primite si chiar pentru share. Toate altele cu multa placere a-si sterge din imagine...
    Sper ca in curand o sa am placerea de a testa aceste capabilitati si pe o imagine enigma2 si atat...
    Sper ca nu dezamagesc pe nimeni cu parerea mea (mai ales pe cei ce vrea sa faca din Alien un pc-multimedia center).
    An nou fericit - si sa auzim numai de bine!
    Last edited by zildan; 30-12-11 at 20:17. Reason: REGULA 12

  6. #1191
    Standard RSP member samuell's Avatar
    Join Date
    23 Sep 2010
    Location
    caransebes.CS-ghencea
    Posts
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    50

    Default

    ma uit la voi si ma crucesc-aveati pretentia sa faca si sarmale si sa dea cu aspiratorul-nici dreamu cat e el de dream nu poti sa storci imposibilul din el si sal faci ferrari,, PAREREA MEA PERSONALA E UN APARAT EXCEPTIONAL TINAND CONT DE PRETUL LUI,, SA NU MIO LUATI IN NUME DE RAU--VA DORESC TUTUROR MEMBRILOR ACESTUI FORUM,MULTA SANATATE IN NOUL AN SI SA FITII MAI PASNICI SA NU VA ATACATI CA LUPII INTRE VOI CA NU CASTIGATI NIMIC,DIMPOTRIVA NUMAI INVIDIE SI EGOISM HAPPY NEW YEAR

  7. #1192
    Standard RSP member
    Join Date
    25 Jan 2011
    Posts
    235
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    50

    Default

    de aia vrei sa vinzi aparatul pe 2 forumuri diferite?da,eu vreau sa faca sarmale si sa dea maine cu aspiratorul in locul meu
    Last edited by gauloises; 30-12-11 at 21:24.

  8. #1193
    Standard RSP member samuell's Avatar
    Join Date
    23 Sep 2010
    Location
    caransebes.CS-ghencea
    Posts
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    50

    Default

    Sa stii ca lam vandut deja pt ca am altul,sa fii sanatos frate

  9. #1194
    Standard RSP member
    Join Date
    25 Jan 2011
    Posts
    235
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    50

    Default

    an nou fericit "FRATE"

  10. #1195
    Standard RSP member samuell's Avatar
    Join Date
    23 Sep 2010
    Location
    caransebes.CS-ghencea
    Posts
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    50

    Default

    Multumesc asemenea

  11. #1196
    Standard RSP member vardic's Avatar
    Join Date
    29 Apr 2008
    Location
    root
    Posts
    50
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default lista canale spark

    Exista vreo posibilitate de modificare al listei de programe? Ceva in genul enigma...?
    Am incercat si enigma2 (rsp si arp) dar pana nu iese o versiune mai stabila la semnal raman pe spark. Parca si calitatea imaginii e mai sparkling.

  12. #1197
    Member Beginner
    Join Date
    31 Oct 2007
    Posts
    18
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Editor canale pentru spark , se foloseste un stick USB , upload si download se face din meniu->Uprage->Database Transformer .
    http://www.swtools.biz/tools/SparkEditor_1_5.rar
    Last edited by delta2k2; 30-12-11 at 23:23. Reason: Regula 12 : Quote inutil

  13. #1198
    Member Beginner
    Join Date
    18 Jan 2011
    Posts
    17
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Usb 3g

    Am un stick USB K3520 de la vodafone. Nu m-am prins cum sa configurez in Alien.
    A incercat cineva? Ce trebuie de introdus la Access Point Name? User? Password? Pe forum am gasit ca cineva incercase cu tobe.vodafone.ro, la ei pe site gasisem cu live.vodafone.com, am incercat dar nu merge nici cu unul din ele.
    Poate shtie cineva ce date trebuie de introdus?
    Cu stikul de la RCS a incercat cineva? Orange?


    Un very Happy New Year to All !

  14. #1199
    Member Beginner
    Join Date
    31 Oct 2007
    Posts
    18
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Momentan sunt suportate doar modelele : Hauwei E1550 & E1750

  15. #1200
    Standard RSP member Meridian's Avatar
    Join Date
    01 Sep 2010
    Location
    Andromeda
    Posts
    1,072
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default Lista de sateliti in Spark: 105 E - 53 W !!!

    V-am pregatit o surpriza chiar acum pe 3 ianuarie 2012. Am introdus lista de sateliti pentru Spark si in exclusivitate pe acest forum intre 105.5 E - 53 W !!! Daca aveti motor se configureaza simplu. Se alege un satelit din lista se apasa pe editare si apoi pe motor. Se merge la motor si se alege diseqc 1.2 si se configureaza. Daca aveti multifeed pur si simplu aveti nevoie doar de semnal si mici ajustari. Daca doriti un anume satelit care mi-a scapat va rog sa-mi semnalati lipsa lui pentru a-l introduce la un nou update. Am avut nevoie de 6 ore pentru a va face aceasta bucurie. Va doresc navigare placuta!


    Download






Page 80 of 130 FirstFirst ... 307076777879808182838490 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •