Thanks Thanks:  2
Likes Likes:  4
Dislikes Dislikes:  1
Results 1 to 15 of 205

Thread: Ancorati-va Antena !!!!

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    97

    Default Ancorati-va Antena !!!!

    In cursul zilei de astazi Aministratia Nationala de Meteorologie a emis o avertizare COD GALBEN pt jumatatea sudica a tari!!! Pentru a vizualiza avertizarea intrati pe http://www.inmh.ro/index.php?id=65
    Bine ca am antena ferita de intemperiile vremi.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Ancorativa Antena!!!!

    Ne asteapta timpuri grele,si asta e numai inceputul!

  3. #3
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    97

    Default Re: Ancorativa Antena!!!!

    Presimnt ca o sa avem o iarna grea cu multa zapada si vreme nasoala. O sa stam mai mult in casa la caldurica sa ne incalzim

  4. #4
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Ancorativa Antena!!!!

    Prognoza anuntata pentru aceasta iarna este ca va fi cea mai grea iarna din ultimii 10 ani,asa ca priponiti bine antenele si stalpii pe care sunt prinse

  5. #5
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Ancorativa Antena!!!!

    Fratilor! la mine in Teleorman e jale,bate vantul cu peste 90 km/ora acoperisuri zburate,sunt fara curent de 4 ore noroc ca am generator si inca mai merge netul,ce sa mai e de rau mai ales ca vantul se inteteste de la o ora la alta,sper sa nu se rupa cablurile telefonice ca e de rau raman iar fara net 4-7 zile,asigurati-va bine antenele,pentru o mai buna protectie a lor punetile spre W sau E ca vantul sa bata in lateralul antenei nu in fata direct sau in spate,sa auzim de bine,inchei acum ca mai fac o pauza la generator nu prea am benzina asa multa decat pentru inca 16 ore,sa speram ca vor rezolva cei de la electrica.....desi nu prea cred!

  6. #6
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,754
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    114

    Default Re: Ancorativa Antena!!!!

    Quote Originally Posted by spaniolul View Post
    Fratilor! la mine in Teleorman e jale,bate vantul cu peste 90 km/ora acoperisuri zburate,sunt fara curent de 4 ore noroc ca am generator si inca mai merge netul,ce sa mai e de rau mai ales ca vantul se inteteste de la o ora la alta,sper sa nu se rupa cablurile telefonice ca e de rau raman iar fara net 4-7 zile,asigurati-va bine antenele,pentru o mai buna protectie a lor punetile spre W sau E ca vantul sa bata in lateralul antenei nu in fata direct sau in spate,sa auzim de bine,inchei acum ca mai fac o pauza la generator nu prea am benzina asa multa decat pentru inca 16 ore,sa speram ca vor rezolva cei de la electrica.....desi nu prea cred!
    bravo tie ca esti dotat pt orice situatie ,chestia cu generatorul cred ca ar binevenita la orice casa pt ca astia de la electrica ....sunt "foarte grabiti" sa remedieze astfel de situatii in week end sau cand e sarbatoare...gen Craciun sau revelion

    De retinut pt toti sfatul tau cu ...evitarea partiala a vantului intorci antena intr-o parte daca bate vantul direct din fata sau din spate,invers ca pe mare ,acolo valurile ca sa nu rastoarne barca(sau chiar vaporul) trebuiesc luate perpendicular (in piept),direct in fata

  7. #7
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    108

    Default Azi vijelie mare

    Prin HR.Cum a fost in Brasov si Bacau?
    Am vazut ca inspre voi s-a dus.
    :

  8. #8
    Happy fery21's Avatar
    Join Date
    18 Feb 2008
    Location
    Big Bang
    Posts
    2,462
    Mentioned
    7 Post(s)
    Rep Power
    77

    Default Re: Azi vijelie mare

    bine ca nu sunt acas! ar am pici sper ca sunt in siguranta!
    ..::EGAMI TEAM::..

  9. #9
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default Re: Azi vijelie mare

    De jumate de ora la Bacau ploua de rupe.





  10. #10
    Standard RSP member yky's Avatar
    Join Date
    24 Feb 2007
    Location
    45°39'N & 25°35'E
    Posts
    1,126
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    71

    Default Re: Azi vijelie mare

    Pe noi,... in Brasov ne-a sarit au fost oare'sce nori...a suflat un pic vantul....si gata acum e soare si frumos iar norii s-au dus mai departe.

  11. #11
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    108

    Default Re: Azi vijelie mare

    Inseamna ca de la mine ploaia a luat-o catre Bacau si vantul catre Brasov,ca eu am avut parte de amandoua.Batea cu 100km/h lejer.
    :

  12. #12
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    108

    Default

    In intervalul 3 martie, ora 02:00 – 3 martie, ora 21:00, in regiunile estice, precum si in Carpatii Meridionali si Orientali vantul va prezenta intensificari sustinute. Vitezele la rafala vor depasi 55-70 km/h, iar in zona montana inalta 80-90 km/h.

    Azi noapte pe la 4 m-a trezit vijelia.Cred ca batea cu cel putin 80 km/ora,acum s-a mai calmat catre 50-60 la ora.
    :

  13. #13
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,576
    Mentioned
    95 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    COD GALBEN. Intre orele 16:00 şi 22:00, pe arii extinse in Dobrogea, se vor semnala intensificări ale vantului ce vor atinge şi depăşi la rafală 60 - 75 km/h.

    Intre orele 14:00 si 20:00, in Municipiul Bucuresti si judetele Ilfov, Calarasi, Ialomita, Buzau si Braila se vor semnala intensificari ale vantului ce vor atinge si depasi, la rafala, viteze de 55...65 km/h, izolat 75 km/h.

    Intre orele 14:00 si 20:00, in judeţul Galaţi se vor semnala intensificări ale vantului ce pot atinge și depăși la rafală, 50...60 km/h.

    Avertizările de fenomene periculoase imediate /nowcasting/ se emit pentru o perioadă de maximum şase ore, precizează ANM.

    Citeste mai mult pe RTV.NET: http://www.romaniatv.net/avertizare-...#ixzz3H4J7d46H
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •