Thanks Thanks:  2
Likes Likes:  4
Dislikes Dislikes:  1
Page 2 of 14 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 16 to 30 of 205

Thread: Ancorati-va Antena !!!!

  1. #16
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default Re: Ancorativa Antena!!!!

    Quote Originally Posted by spaniolul View Post
    In sfarsit sa mai domolit vantul,a inceput in schimb lapovita/ninsoare sper sa ramana asa sa nu mai sufle cum a fost pana acum 3-6 ore,mai sunt rafale puternice dar razlete,oare ce o sa fie pana maine? orcum am de lucru de maine,mia zburat si mie acoperisul de la magazia de lemne,orcum e bine ca nu la luat de pe casa, mamaaa ce bate vantul asta,nu a fost asa in nici un an de cand am cumparat aici ,jale ce sa mai,ma uit la vecini care au facut si ei capite de fan pentru animale sa aibe iarna si acum fanul e imprastiat de parca nici nar fi fost,sa speram ca se potoleste cat de cat,deja mi sa facut pielea gaina cand am auzint trosnitura ce a urmat dupa ce a zburat acoperisul de la magazie,e naspa ca mai e si nevasta-mea gravida si e speriata rau,noroc ca am curent de la generator,mai prost e ca cel mai apropiat spital e la 8 km distanta de mine in caz de ceva,iar pe aici taxiurile sunt ca si inexistente,asta e acum,om trai si om vedea!

    Spaniolule cred ca daca ai inima buna vreo 2 saptamani esti ocupat sa ii ajuti pe vecini sa isi monteze antenele la loc ,ca doar te pricepi si e pacat ca in dezastru total sa nu aibe macar la ce sa se uite ,adica la teve.
    Asta e ,capricile vremii sa auzim de bine si zau ca poti sa ii ajuti pt ca pana vin cine stie ce instalatori ...nu vad nici programul de revelion vecinii tai...
    o zi buna si vreme mai normala

  2. #17
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Ancorativa Antena!!!!

    Quote Originally Posted by horatyu View Post
    Spaniolule cred ca daca ai inima buna vreo 2 saptamani esti ocupat sa ii ajuti pe vecini sa isi monteze antenele la loc ,ca doar te pricepi si e pacat ca in dezastru total sa nu aibe macar la ce sa se uite ,adica la teve.
    Asta e ,capricile vremii sa auzim de bine si zau ca poti sa ii ajuti pt ca pana vin cine stie ce instalatori ...nu vad nici programul de revelion vecinii tai...
    o zi buna si vreme mai normala


    Asta nu e o problema,o rezolv eu,problema mare e ca am 2 la care li sa dus acoperisul de la casa,acolo e beleaua mare,orcum am adus deja 3 baieti cu scule si deja lucreaza la acoperisul de la magazia mea de lemne,dupa ce termina trec la vecini ca si acolo e de rau,cu antenele o rezolvam ca nui o problema asta doar suntem oameni,sa speram ca vremea ramane asa cu este acum,cu vant moderat ca sa putem lucra,in sfarsit cei de la electrica dupa aproape 20 de ore si-au facut datoria,orcum e un inceput fata de anul trecut cand am stat in bezna 6 zile,de aceea am si cumparat generatorul ca sa evit astfel de situatii,!

  3. #18
    Member Addicted Member
    Join Date
    11 Feb 2007
    Location
    Șoseaua Kiseleff nr. 10
    Posts
    2,498
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default Re: Ancorativa Antena!!!!

    Am observat ca semnalul a scazut aseara pe digi si la 10-20 min ramanea o sec fara semnal. O fi de la antena mea...o fi de la ei...nu urc pe vremea asta pe bloc. Antena e cat de cat adapostita de casa liftului....blocul orientat est-vest. Daca se indoaie iau alta...numai sa nu o ia vantul si sa cada in capul cuiva. Brrr!!!!!

  4. #19
    Membru de onoare Einstein's Avatar
    Join Date
    06 Jan 2007
    Posts
    2,652
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default Re: Ancorativa Antena!!!!

    Sunt probleme si cu antenele de la sediul digi. Aseara pe CNN aparea intermitent ecranul rosu. Ori au antena reglata prost, ori o bate vantul...
    Ar trebui sa ii sfatuiesti si pe ei sa ancoreze antenele.


  5. #20
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default Re: Ancorativa Antena!!!!

    Quote Originally Posted by Einstein View Post
    Sunt probleme si cu antenele de la sediul digi. Aseara pe CNN aparea intermitent ecranul rosu. Ori au antena reglata prost, ori o bate vantul...
    Ar trebui sa ii sfatuiesti si pe ei sa ancoreze antenele.
    Cred ca vantul era de vina ,a revenit la normal dupa ce viteza vantului a mai scazut.

  6. #21
    Standard RSP member garyman's Avatar
    Join Date
    09 Apr 2007
    Location
    in sudul tarii
    Posts
    118
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default Re: Ancorativa Antena!!!!

    Quote Originally Posted by horatyu View Post
    e drept ca sunt conditii grele dar au si salarii destul de mari si ei si-au ales meseria ,nu?
    asta e
    ce sa zicem de mineri...sau alte munci grele
    deci nu zic cu suparare ,dar de multe ori ti se raspunde in raspar ca se remediaza...dar cand nu...
    250 -350 DE EURO ti se par o avere ??? la ei cei din birouri castiga bine , cei ce se urca pe stalpi cam atat castiga ! iar in romania practici meseria care iti iese in cale , daca esti destul de pilos sa o ocupi si pe aceea .....este adevarat ca se raspunde in raspar , dar nimeni nu stie in ce consta avaria sau defectiunea care te afecteaza si atunci nu se poate estima timpul necesar remedierii .
    pierdut in discutii aprinse .... desi nu doresc nimic

  7. #22
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default Re: Ancorativa Antena!!!!

    santeti putin off fata de subiect,asa e,aveti dreptate toti si angajati si patroni ar trebui sa-si revizuie comportamentul dar si consumatorul la randul lui ar trebui sa faca acelasi lucru,toti santem stresati,toti santem nebuni dracu stie ce e cu natie romana,nu de putine ori am fost pe punctul de a lovi pe cineva dar tot timpul mi-am adus aminte de locul in care traiesc si am ajuns la concluzia ca e bine sa fi un minut mai destept decat celalalt(dar nu prea tot timpu merge lol)gata off
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  8. #23
    Standard RSP member garyman's Avatar
    Join Date
    09 Apr 2007
    Location
    in sudul tarii
    Posts
    118
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default Re: Ancorativa Antena!!!!

    "" ROMANIAN SATELLITE PROVIDER > DIVERSE > OFFTOPIC (discutii libere..)""

    DECI NU ESTE OFF!!! TOTUL , asa cum spune si titlul poate fi OFFTOPIC
    Nu stiu de ce , dar exista tendinta de a se limita posturile , sau poate asta este concluzia la care am ajuns eu .Ce puteam scrie despre "ancorarea antenelor "??? fiecare si-a montat antena asa cum a crezut el ca este bine si spera sa reziste intemperiilor , dar prin abaterea de la subiectul principal s-au dezbatut si alte aspecte legate de timpul nefavorabil . Ce este atat de rau in acest lucru ?? De ce mereu trebuie sa ne spuna cineva ca suntem OFFTOPIC ??? Hai sa lasam discutiile libere cel putin in acest loc de pe forum !
    pierdut in discutii aprinse .... desi nu doresc nimic

  9. #24
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default Re: Ancorativa Antena!!!!

    Quote Originally Posted by garyman View Post
    "" ROMANIAN SATELLITE PROVIDER > DIVERSE > OFFTOPIC (discutii libere..)""

    DECI NU ESTE OFF!!! TOTUL , asa cum spune si titlul poate fi OFFTOPIC
    Nu stiu de ce , dar exista tendinta de a se limita posturile , sau poate asta este concluzia la care am ajuns eu .Ce puteam scrie despre "ancorarea antenelor "??? fiecare si-a montat antena asa cum a crezut el ca este bine si spera sa reziste intemperiilor , dar prin abaterea de la subiectul principal s-au dezbatut si alte aspecte legate de timpul nefavorabil . Ce este atat de rau in acest lucru ?? De ce mereu trebuie sa ne spuna cineva ca suntem OFFTOPIC ??? Hai sa lasam discutiile libere cel putin in acest loc de pe forum !


    O FI SECTIUNEA DE OFF TOPIC SI NU SE INCEARCA DELOC OPRIREA POSTURILOR

    faceam referire la faptul ca santei off asupra subiectului dezbatut doriti sa vb despre angajati,angajatori,consumatori si despre comportamentul lor deschideti alta sectiune nu va opreste nimeni dar faptul cat ia un angajat electrica bla bla bla nu are legatura cu ancorarea antenelor
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  10. #25
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default Re: Ancorativa Antena!!!!

    Acest post face referire directa la intemperiile vremii nefavorabile asupra noastra si a instalatiilor de receptie prin satelit,ei acuma daca o mai luati putin si pe aratura no problem dar sa nu deviati prea mult !!!

  11. #26
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Ancorativa Antena!!!!

    Quote Originally Posted by dic_star79 View Post
    Acest post face referire directa la intemperiile vremii nefavorabile asupra noastra si a instalatiilor de receptie prin satelit,ei acuma daca o mai luati putin si pe aratura no problem dar sa nu deviati prea mult !!!


    Domnilor!! indiferent de subiectul topicului totul este; OFFTOPIC!! deci; de la vreme,la vant/antene/pene de curent,etc. asa ca dezvoltati subiectul cum vreti numai nu uitati ca principalul subiect este;VREMEA CAPRICIOASA!

  12. #27
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default Re: Ancorativa Antena!!!!

    acum scuze ca mai intervin ca nu ma pot abtine,deci eu prin offtopic inteleg cam asa,o sectiune unde se poate discuta aproape orce ce nu are legatura cu sateliti,key etc eu nu cer decat pastrarea discutiei la subiect si un pic de curatenie acuma ca sant 2-3 posturi pe langa nui nici o problema dar de multe ori se incepe cu ceva si se termina cu altceva si nu fac referire doar la subiectu de aici,daca cer prea mult imi cer scuze si k nici o problema am sa ma abtin de acum incolo

    ps:am observat in mai multe randuri de cate ori am intervenit am picat pe locul 2 asa ca......
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  13. #28
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default Re: Ancorativa Antena!!!!

    Quote Originally Posted by spaniolul View Post
    Domnilor!! indiferent de subiectul topicului totul este; OFFTOPIC!! deci; de la vreme,la vant/antene/pene de curent,etc. asa ca dezvoltati subiectul cum vreti numai nu uitati ca principalul subiect este;VREMEA CAPRICIOASA!
    Sunt de acord cu ce spui dar sa nu se devieze prea mult de la subiect!!!

  14. #29
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default Re: Ancorativa Antena!!!!

    Quote Originally Posted by laleauaneagra13 View Post
    acum scuze ca mai intervin ca nu ma pot abtine,deci eu prin offtopic inteleg cam asa,o sectiune unde se poate discuta aproape orce ce nu are legatura cu sateliti,key etc eu nu cer decat pastrarea discutiei la subiect si un pic de curatenie acuma ca sant 2-3 posturi pe langa nui nici o problema dar de multe ori se incepe cu ceva si se termina cu altceva si nu fac referire doar la subiectu de aici,daca cer prea mult imi cer scuze si k nici o problema am sa ma abtin de acum incolo

    ps:am observat in mai multe randuri de cate ori am intervenit am picat pe locul 2 asa ca......
    Corect!!!! Daca subiectul face referire la capriciile veremi sa se tina cont si sa se discute pe acest subiect si nu sa se ajunga la altceva ceea ce nu tine de subiectul topicului., chiar daca este OFFTOPIC!!!

  15. #30
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Ancorativa Antena!!!!

    Asta e curata nesimtire!!! ieri,alaltaieri am inteles,a fost katrina pe aici si a rupt cabluri,dar azi ce pana mea se intampla? soare ,timp placut,totul e ok! si deodata poooooc!! cade curentul,sunt deja de 2 ore pe generator si astia de la electrica nu raspund la telefon,bataie de joc,cred ca va trebui sa cumpar o cisterna de benzina in ritmul asta!!

Page 2 of 14 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •