Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 131

Thread: Receivere compatibile digi

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Member Special Member
    Join Date
    08 Mar 2007
    Location
    pi acasi
    Posts
    209
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Receivere compatibile digi

    pentru a avea informatia mai concentrata propuneam un topic in legatura cu receivere care pot "vedea" gogu.toti cei ce au informatii le -ar putea pune intr-un singur loc,cu sticky.au fost citiva care au spus ca ideea n-ar fi rea dar atit.
    Last edited by dan2000; 23-10-09 at 16:18.

  2. #2
    Standard RSP member bibbicu's Avatar
    Join Date
    17 Feb 2007
    Location
    La nord de Silistra
    Posts
    37
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: receivere nagra

    SS2 o trecem la receiver??
    Kworld DVB-S 100 PCI, Humax Digi+II, HSS 1160NA DigiTV, offset 0.8Fe, offset 1.15Fe, 40m cablu, LNB 0.2 dB Smart Titaniu

  3. #3
    Membru de onoare Einstein's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    2,652
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default Re: receivere nagra

    Optibox 500s = clona DM 500s
    Strong 6355


  4. #4
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: receivere nagra

    Echolite 791, dreambox,globo,Azbox!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    27 Apr 2007
    Posts
    915
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Thumbs up Re: receivere nagra

    Telesystem SAT+ S3.1 ---- modificat in Strong 6xxx

  6. #6
    Standard RSP member cniky's Avatar
    Join Date
    14 Sep 2007
    Posts
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: receivere nagra

    Eu am testat si merge pe Echolite 790 ( presupun ca este identic cu 791? ) , Lemon 020s care este identic cu Lazer 2005, Lazer 2005 Plus si Strong 6355.

  7. #7
    Member Visitor
    Join Date
    16 Mar 2010
    Posts
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default sal

    Am si eu un receiver Telesystem Open S.2 . Am pus Soft pe el pentru digi, am prins canalele dar Key-urile nu imi decondeaza, ori nu le-am pus eu bine. Cine ma poate ajuta?

  8. #8
    Standard RSP member
    Join Date
    26 Oct 2007
    Posts
    854
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Receivere compatibile DigiTV - Nagra

    confirm gigi pe maximum s1000-m FTA

  9. #9
    Standard RSP member
    Join Date
    26 Oct 2007
    Posts
    854
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Receivere compatibile DigiTV - Nagra

    Quote Originally Posted by dannielghi View Post
    confirm gigi pe maximum s1000-m FTA
    bineinteles, merg si D+ si prem...

  10. #10
    Standard RSP member pytonu's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Location
    Navodari
    Posts
    80
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Receivere compatibile DigiTV - Nagra

    Strong 6016 inclusiv subtitrare. Si cred ca toata seria 6004-6011-6020
    Sunt cam multe.....

  11. #11
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default Re: Receivere compatibile DigiTV - Nagra

    de rasul curului,merge digi si pe GENERAL SATELIT 7001S.multumesc lui staric ptr suportul soft
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  12. #12
    Member Visitor
    Join Date
    16 May 2008
    Posts
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Receivere compatibile DigiTV

    Salutari in calitate de novice, pe mine unul m-ati naucit cu atatea date noi desi cred ca e normal. Am un abonament la digi si o ¨conserva¨ hyundai pe care vad ca o cunoasteti foarte bine(1160). O am de vreo 3 ani si pare ca da semnale de oboseala, uneori intarzie in schimbarea canalului cate 20 de sec. Asadar trebuie sa fac o achizitie de receiver, dar vazand ca voi navigati destul de bine in acesta lume a semnalului digital, ma intreb daca nu cumva ar fi mai indicat sa va consult inainte sa achizitionez. Deci, nelamurit in urma citirii posturilor, va intreb, ce aparat poate recunoaste cartela de la digi, dar in acelasi timp sa ofere posibilitatea de a vedea si pe ocolite.... eventual pe un alt televizor, chiar daca imi trebuie un dublu lnb sau un aparat cu 2 iesiri.... Sunt putin in ceatza dupa cum vedeti... daca ma puteti sfatui ar fi grozav... Multzumesc.

  13. #13
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default Re: Receivere compatibile DigiTV

    cartela de digi nu merge asa simplu in orice receiver, iti trebuie sa cunosti bk si rsa-ul ei. gasesti aici mai multe posturi legate de extragerea lor. daca le-ai extras cel mai bine e sa-ti cumperi doua dreamboxuri 500 (chiar si clone) si ai rezolvat problema. merge si pe recivere mai ieftine, insa citeste despre dreambox si ai sa vezi ca merita investitia.





  14. #14
    Member Visitor
    Join Date
    16 May 2008
    Posts
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Receivere compatibile DigiTV

    Quote Originally Posted by snow View Post
    cartela de digi nu merge asa simplu in orice receiver, iti trebuie sa cunosti bk si rsa-ul ei. gasesti aici mai multe posturi legate de extragerea lor. daca le-ai extras cel mai bine e sa-ti cumperi doua dreamboxuri 500 (chiar si clone) si ai rezolvat problema. merge si pe recivere mai ieftine, insa citeste despre dreambox si ai sa vezi ca merita investitia.
    Iti multumesc de sfat, insa sunt inca intr-un nor de ceatza! am citit cateva posturi in care se spune ca nu ar fi posibila citirea cartelei digi pe un drambox 500, si altii care spun ca e necesara mai multa investitie... inca cineva care sa puna degetul pe rana nu am intalnit... asta poate si din pricina faptului ca rana mea e prea mare (nu am nici macar idee despre ce se vorbeste cand vine vremea prescurtarilor) In fine eu am sa continui sa citesc posturile voastre sa vedem daca va pot macar urmari, vad ca nu e cale sa o scot singur la capat. Iar ca sa cumpar 2 cutii mi se pare deja ca trec la un alt nivel...

  15. #15
    Membru de onoare Einstein's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    2,652
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default Re: Receivere compatibile DigiTV

    Quote Originally Posted by dragos0207 View Post
    Iti multumesc de sfat, insa sunt inca intr-un nor de ceatza! am citit cateva posturi in care se spune ca nu ar fi posibila citirea cartelei digi pe un drambox 500, si altii care spun ca e necesara mai multa investitie... inca cineva care sa puna degetul pe rana nu am intalnit... asta poate si din pricina faptului ca rana mea e prea mare (nu am nici macar idee despre ce se vorbeste cand vine vremea prescurtarilor) In fine eu am sa continui sa citesc posturile voastre sa vedem daca va pot macar urmari, vad ca nu e cale sa o scot singur la capat. Iar ca sa cumpar 2 cutii mi se pare deja ca trec la un alt nivel...
    Cardul Digi este imperecheat cu receptorul prin soft, acesta trebuie sa aiba aceeasi parametri (bk si rsa) atat in receptor cat si in card. Daca acesti parametri nu corespund cardul nu functioneaza!
    Pentru a putea imperechea cardul cu alt receptor trebuie incarcati acesti parametrii intr-un soft emulator de card din noul receptor. Acesti parametrii (bk si rsa) se pot afla prin citirea memoriei din receptor sau direct din card.
    Deci pentru ca un card digi sa functioneze in Dreambox trebuie sa cunosti bk si rsa ai cardului. Dreambox-ul este unul dintre cele mai rentabile receptoare avand in vedere posibilitatile care le ofera si mai ales ca te va ajuta sa intri in "lumea sharing-ului".
    Sper ca te-am mai luminat putin!
    Esti la inceput si trebuie sa ai rabdare pana vei intelege anumite chestiuni!
    Succes la studiu si cand ai nelamuriri pune intrebari!


Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •