Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 5 of 9 FirstFirst 123456789 LastLast
Results 61 to 75 of 130

Thread: Imagini VU+duo, pareri si comparatii

  1. #61
    Standard RSP member
    Join Date
    14 Jun 2008
    Location
    Baia Mare
    Posts
    48
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    "vu+ sau orice alt receiver, nu sun bune, pentru ca spun eu, nu sunt bune" Si cu asta subiectul se poate inchide,cred eu,fiind deja tratat exhaustiv!Poate se mai poate spune ceva despre cei care iau contact prima oara cu E2 si trebuie ajutati sa nu descopere "din geseala" potentialul unui receiver foarte bun si a unui soft excelent!Cred ca e mult mai constructiv pentru tine sa intrebi punctual ce probleme ai sa iti putem careva raspunde(si noi stim,ce stim,tot luand unul de la altul),asta inainte de a crede lumea ca receiverul respectiv are probleme mari cu piesa din spatele telecomenzii !

  2. #62
    Standard RSP member
    Join Date
    11 Aug 2009
    Posts
    52
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    @delta2k2, e chiar asa greu sa descifrezi o gluma ? incercati sa faceti o regula in a folosi sharingul ca singura posibilitate de a folosi un receiver ? nu scrie in nici un magazin ca se poate folosi exclusiv prin internet. eu am ales varianta 2, offline, care din voi imi regleaza vu+ pe un satelit ales de mine, fara ajutor, offline, cu softul original, in maxim 5 zile, primeste cadou un dream 600, acum apropo de experienta, ma indoiesc ca depaseste careva dintre voi 20 de ani, de experienta, au trecut prin mana mea pace mss 500 si 1000, dbox1, dbox2, tripledragon, dm500, dm600, azbox p, vu+ si alte zeci de aparate mai putin importante, stau cu ochii pe satelit de cand se legau decodoarele la receiver cu scart, o afacere buna este sa cumperi un receiver cu 1 euro si sa mearga ca unul de 1000 si nu invers, probabil nu stiti ca optibox face sharing si echosmart si alte aparate de 50 euro, pe mine ma intereseaza 2 canale, eurosport si discovery, nu ma uit la filmele vechi de pe satelit, asa ca bulsatul este o optiune, tinand seama de costurile sharing, in concluzie avem un aparat de 500 euro care face acelasi lucru ca un optibox de 50, nimic mai mult !
    @cnicu5 in treaba cu scrisul si cititul sunt importante trei lucruri, 1 sa poti citi, 2 informatia sa ajunga la creier ne-deformata, 3 creierul s-o poata procesa, ai o problema din cele trei mentionate !
    Last edited by karbit; 10-10-10 at 12:50.

  3. #63
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    Ai incercat si alte imagini?
    Vti nu este imaginea originala a aparatului. Este o imagine modificata. Cred ca imaginea originala face tot ce scrie in manualul receptorului ca face. Iti vei scana foarte usor satelitul dorit urmand instructiunile din manual.





  4. #64
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    108

    Default

    Arunca-l la gunoi si baga Echosmartul in priza,poate asa se termina si offtopicul asta.Daca l-ai luat sa reglezi antene cu el si nu poti asta e.
    Oricum ramai cu experienta de 20 de ani plus asta cu Vu.

    PS: Snow nimeni nu citeste manualul ca cica e pentru fraieri.
    :

  5. #65
    Standard RSP member mesteru's Avatar
    Join Date
    15 Nov 2007
    Location
    Romania
    Posts
    389
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default

    off topic.......
    @karbit...se baga intr-o sticla, se toarna apa ,se pune dopul , se asteapta cateva minute.......

  6. #66
    Standard RSP member
    Join Date
    26 Aug 2010
    Location
    constanta
    Posts
    90
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    50

    Default

    intrebare, la vu+ se pot sterge canalale scanate care nu ma intereseaza sau, se pot muta intr-o anumita ordine? nu ma intereseaza varianta cu mutatul in "fav" ca la dm800...

  7. #67
    Standard RSP member malefycu's Avatar
    Join Date
    24 Jan 2009
    Posts
    271
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    57

    Default

    Foloseste DreamboxEdit ptr a edita lista de canale si buchete
    Fisierul este in etc/enigma2
    VU+Duo,DREAMBOX 500s,offset 0.90m,NAS Airlive 1Tb



  8. #68
    Standard RSP member inocentul's Avatar
    Join Date
    05 Jun 2008
    Location
    Dambovita
    Posts
    350
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default vummmmmmmmm....

    eu sincer cred ca aici ''cineva ''are probleme cu punctul 3....si acela sigur nu este @cnicu5.
    lasati omul in pace ca a transpirat si deja miroase a acetilena .(ma bag si eu in seama ca stiu putina chimie ,cu toate ca corect este cu ''d'' la sfirsit ).
    nu mai discutati de vu+ ,discutati de ,,an unnak.ki'' poate ne spune cineva daca exista si pot edita canalele...
    Last edited by inocentul; 10-10-10 at 19:48.
    VuSolo 4K/DM500hd a8p modat kit Ridax/1,9m Al+Gibertini1,25m Al+1,0mAl triax+diseq10x1,Sony 49XH 9505

  9. #69
    Standard RSP member
    Join Date
    09 May 2007
    Posts
    139
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default

    Ma tot gandesc cum a ajuns VTI pe VU+ ?? @Karbit ?? Nu cred ca daca ai cumparat aparatul intr-un Shop specializat, a ajuns la tine cu VTI pe el. Deci ?? Oare nu tu ai pus VTI pe el ?? De ce nu ai lasat firmwarul original pe el ? Punand VTI pe el, nu ai avut net ??
    Man, man

    Aseara am pus si eu VTI 2.1 pe el, si se misca mai repede. Deci s-a meritat miscarea. Cu Skin HD Glas 14 arata 1 A.

    Numai bine

  10. #70
    Standard RSP member
    Join Date
    31 Aug 2008
    Location
    Cluj-Napoca, Romania
    Posts
    302
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default VTI 2.1 cu HD glass 13 si 14

    intradevar HD glass 13 si 14 sunt dementiale !!! picons animate, ecm integrat si configurator. A devenit skinu meu preferat ever made !

    Dupa update-ul de ieri (din menu) imaginea se misca mai bine.

    IPBOX 900 HD, dreambox 800HD, dreambox 500, VU+duo, gigablue800HD, Vu+Duo2

  11. #71
    Standard RSP member
    Join Date
    05 Sep 2007
    Posts
    78
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    61

    Default

    Merge Sbox0047CCcam213_E2 pe VTI 2.1?

  12. #72
    Standard RSP member
    Join Date
    11 Aug 2009
    Posts
    52
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    @zmeura, nu vrei un dm600 ? 5 zile ?! da, vreau sa reglez antene cu el, e o problema ? 20 de ani=unitate de masura ! @mesteru ... te asezi pe ea, apoi, astepti cateva minute ! @inocentul, ai reusit sa te bagi in seama, corect este karbit, esti foarte inteligent de corectezi nume, chimistule ! @bumbu, am pus imaginea prin usb, nu am spus ca nu am internet, am alocat doar un ip pc-ului, prin mac si nu a fost posibil sa leg vu-ul la net, din acest motiv, am asteptat cateva zile pana am primit rooterul si asa am descoperit ca, fara net, nu se poate regla antena cu el ! vad tot ce ma intereseaza, cu chestia aia, sharing parca, dar vreau bulsat cu emu, ma ajuta cineva ?

  13. #73
    Standard RSP member delta2k2's Avatar
    Join Date
    11 Apr 2008
    Location
    Fost mebru
    Posts
    2,523
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default

    Quote Originally Posted by karbit
    ... văd tot ce ma interesează, cu chestia aia, sharing parcă
    Deci receptorul funcţionează, dar puţin spectacol nu strică.
    Apropo, in 20 de ani de experienţă, de cate ori ai reglat antena cu vre-un hyundai de la digi ? Sau vrei să spui că foloseşti Dreambox-ul pentru reglaje ?

    Chiar nu inţeleg de ce atata inverşunare pe receptorul Vu+ Duo. Te deranjează ca Dreambox-ul are concurent direct ? Si dacă nu-ţi place acest receptor , de ce nu renunţi la el ?


    .

  14. #74
    Standard RSP member
    Join Date
    05 Sep 2007
    Posts
    78
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    61

    Default

    Chiar nu a probat nimeni daca merge Sbox0047CCcam213_E2 pe VTI 2.1?

  15. #75
    Standard RSP member
    Join Date
    11 Aug 2009
    Posts
    52
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    se pare ca a inviat dream elite ! sunt in coma, dar rasufla ! in ce directie ??? dream ? vu ?
    Last edited by karbit; 13-10-10 at 12:07.

Page 5 of 9 FirstFirst 123456789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •