Thanks Thanks:  75
Likes Likes:  752
Dislikes Dislikes:  1
Page 33 of 35 FirstFirst ... 2329303132333435 LastLast
Results 481 to 495 of 513

Thread: Cafeneaua RSP

  1. #481
    none
    Join Date
    01 Jan 1999
    Location
    acasa
    Posts
    798
    Mentioned
    35 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    @Victor64 cine te-a pus la "punct" aici?
    ^^^^
    bafta

  2. #482
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Quote Originally Posted by Victor64 View Post
    Salut,

    Trebuie sa recunosc ca imi place acest loc: Cafeneaua RSP. Cafeaua, o beau, calda, nu fierbinte, cu zahar. Nu sunt un mare sau fin cunoscator al cafelei, dar imi place. Asa cum imi place acest hobby, numit receptia TV/Radio. Fac parte dintre cei care au acest hobby din pura placere si satisfactie de a invata de la altii si altceva decat propria profesie.
    Sper ca m-am exprimat bine. Pe de alta parte am invatat ca in ultimii ani, modestia, bunul simt sunt privite ca defecte si subiecte de ironie. Mai mult, sunt calit bine si nu ma impresioneaza orgoliile ieftine ale nimanui. Am avut experienta, atat profesionala cat si legata de diverse hobby-uri, ca in Romania, oamenii isi exprima frustarile personale, profesionale, cu orice ocazie, si chiar stiu ce spun, avand experienta a catorva forumuri si a unei experiente universitare bogate. Lucrurile astea chiar nu ma mai impresioneaza si nu-mi provoaca nici emotii si nici transpiratii. Pentru ca aici sau aiurea vorbim DOAR de un hobby.
    Ce ma deranjeaza este stilul balcanic, romanesc de ce nu, de a pune oamenii la punct. Asta ma determina sa renunt la orice comunicare si la orice punct de vedere pe forumurile romanesti. Si asta ar trebui sa dea de gandit moderatorilor. Gandurile mele sunt scrise in graba, de la locul meu de munca, 24/7, intr-o pauza. Si nici nu se vor mai repeta.
    Weekend placut !
    Ai intervenit pentru ajutor și ai primit tot sprijinul, chiar dacă ai postat pe un topic de lângă subiect și acum țipi ….în grabă, intr-o pauză, că….etc. Dacă munca extenuantă “24/7 nu te lasă altfel….nu-ți refula frustrările aici! Ce îi dai cu stilul balcanic? Și pe cine ameninți că renunți la forumurile romanești? Bye, tratează-ți complexele în alta parte

    Weekend la fel de plăcut

  3. #483
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,428
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    Quote Originally Posted by Victor64 View Post
    Ce ma deranjeaza este stilul balcanic, romanesc de ce nu, de a pune oamenii la punct. Asta ma determina sa renunt la orice comunicare si la orice punct de vedere pe forumurile romanesti. Si asta ar trebui sa dea de gandit moderatorilor.
    Interesant. Poti sa dezvolti?

  4. #484
    Standard RSP member gladix's Avatar
    Join Date
    05 Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    265
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    61

    Default

    Quote Originally Posted by Victor64 View Post
    Salut,

    Trebuie sa recunosc ca imi place acest loc: Cafeneaua RSP. Cafeaua, o beau, calda, nu fierbinte, cu zahar. Nu sunt un mare sau fin cunoscator al cafelei, dar imi place. Asa cum imi place acest hobby, numit receptia TV/Radio. Fac parte dintre cei care au acest hobby din pura placere si satisfactie de a invata de la altii si altceva decat propria profesie.
    Sper ca m-am exprimat bine. Pe de alta parte am invatat ca in ultimii ani, modestia, bunul simt sunt privite ca defecte si subiecte de ironie. Mai mult, sunt calit bine si nu ma impresioneaza orgoliile ieftine ale nimanui. Am avut experienta, atat profesionala cat si legata de diverse hobby-uri, ca in Romania, oamenii isi exprima frustarile personale, profesionale, cu orice ocazie, si chiar stiu ce spun, avand experienta a catorva forumuri si a unei experiente universitare bogate. Lucrurile astea chiar nu ma mai impresioneaza si nu-mi provoaca nici emotii si nici transpiratii. Pentru ca aici sau aiurea vorbim DOAR de un hobby.
    Ce ma deranjeaza este stilul balcanic, romanesc de ce nu, de a pune oamenii la punct. Asta ma determina sa renunt la orice comunicare si la orice punct de vedere pe forumurile romanesti. Si asta ar trebui sa dea de gandit moderatorilor. Gandurile mele sunt scrise in graba, de la locul meu de munca, 24/7, intr-o pauza. Si nici nu se vor mai repeta.
    Weekend placut !
    macron,merkel,trump,putin,care siunteti sub pseudonimul asta,doar voi lucrati 24/7 pentru binele nostru,nu?

  5. #485
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Toată iarna a fost vreme de primăvară și acum primăvara este vreme de iarnă.

    A venit iarna la Sibiu. Astăzi de dimineață așa îmi arata mașina.
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  6. #486
    RSP Enigma Team & GM michael86's Avatar
    Join Date
    01 Jun 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    465
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default

    cele 2 "maretii" ale poporului ...

    ---------- Post added at 12:28 ---------- Previous post was at 12:14 ----------

    si una dintre companiile care a dat ciment pentru constructia lor :






  7. #487
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,428
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    E una mai inalta ca cealalta? ..ca nu se intelege prea bine!

  8. #488
    Standard RSP member BRADU's Avatar
    Join Date
    01 Dec 2007
    Location
    TM
    Posts
    123
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default

    Da se poate zice : Grandomania la romani de rit nou sau vechi ?

  9. #489
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Să ne mai descrețim frunțile...Perle din armata romana! ( de pe vremuri apuse , epilații nu au prins acele vremuri)

    1. V-ați parfumat ca niște curve! Numai nevastă-mea și fiică-mea se mai parfumează așa.

    2. Bateți trei pași și începeți să cântați cu stângul!

    3. Măi rahat, nu mai mișca în formație că te mănânc!

    4. Bagați la tărtăcuță, regulamentul nu poate fi încălcat absolut niciodată, cu excepția situațiilor prevăzute de regulament!

    5. Să nu mai prind picior de soldat nebărbierit prin unitate!

    6. Instrucția domnului medic militar Ionescu, cu tema „Cum rămân sănătos” se amână pe motiv de boală…

    7. O mână criminală a dat cu piciorul și a spart chiuveta!

    8. Am auzit un zâmbet în formație!

    9. Sergentul Popescu va fi pedepsit cu cinci zile de arest pe motiv că imitând vocea locotenentului Ionescu a urlat ca un bou…

    10. Să nu mai prind televizorul mergând noaptea prin cameră!

    11. Dacă sunteți proști și nu țineți minte, cumpărați-vă un carnețel și un pix și țineți-le la buzunarul de la piept și vă puteți nota. Uite așa ca mine…

    12. Varianta 2: Dacă sunteți prea proști să vă aduceți aminte scrieți-vă pe ceva. Și eu îmi scriu totul.

    13. Aveți grijă la pragul ăla de sus. Dacă vă dați cu capul de el rămâneți proști pe toată viața. Și eu mi-am dat de trei ori, de aia știu…

    14. Unuia i se face morala în fața plutonului: Aveți în față un măgar și un porc…(urmează muștruluiala și la sfârșit)… treci la loc în formație,
    măgarule!

    15. La instrucția de front, dom’ plutonier ordonă: „Pluton, alinierea în front câte unul! Pentru verificarea bocancilor, ridicați piciorul drept!”
    Unul dintre soldați ridică, din greșeală, piciorul stâng, la care dom’ plutonier, văzând și un bocanc stâng ridicat, strigă imediat: „Bă, care ai
    ridicat amândouă picioarele?”

    16. Sergentul către soldați: – Trebuie să țineți dușmanul tot timpul în ochi…Ce te holbezi așa la mine,
    soldat!?…

    17. Fruntașul Popescu va fi pedepsit cu cinci zile de arest pe motiv că a fost găsit cu o persoană de sex feminin la gardul unității în loc să fie în pat…

    18. Plutonierul față de soldat: „Bă, tu ești un mic căcat față de mine!”

    19. Plutonierul către trupă: „Soldați, sunteți 3, împărțiți sectoru-n 4 și luați fiecare câte o bucată!”

    20. Domn’ colonel, referitor la reinstaurarea disciplinei: „De azi întoarcem foaia cu 360 de grade și chiar mai mult!”

    21. „Soldat răspunde numai prin da sau nu: cine te-a învățat să faci patul așa?”
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  10. #490
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Pentru un zâmbet adevărat

    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  11. #491
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Tabletele, o inventie multifunctionala foarte utila


  12. #492
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Pentru meditație:

    5 short term goals examples




    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  13. #493
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    A fost reglementata circulatia cu trotinetele electrice.

    Noile reglementari au unele prevederi ciudate, cum ar fi:
    - "este interzisă circulaţia cu trotineta electrică fără a menţine contactul cu solul".... , mi se pare cam ciudata exprimarea
    - "...trotinetele electrice trebuie să fie echipate cu elemente sau dispozitive fluorescent-reflectorizante, amplasate pe roţi, care, în mişcare, formează un cerc continuu"... aici e mai clar, se formeaza un cerc continuu, nicidecum patrat intrerupt sau altceva..

    Nu stiu cine face textele astea stupide si ce functie are

    http://www.monitorulcj.ro/actualitat....BVvtxmiC.dpbs

  14. #494
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Au tradus un text din altă limbă nu s-au mai chinuit să conceapă ei ceva.
    Trebuie făcute multe reglementări în domeniul utilizării trotinetelor electrice pentru că au viteză destul de mare și se pot întâmpla accidente atât noaptea cât și ziua , deoarece sunt conduse uneori de minori care abia dacă ajung bine la ghidon.
    Personal am asistat , la o trecere de pietoni, la un caz la limită din fericire: toate mașinile pe două benzi s-au oprit , pietonul a început să meargă pe trecerea de pietoni și a trecut razant pe lângă el un copil 13-14 ani in viteza pe o trotinetă închiriată.
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  15. #495
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Pentru o discuție la cafeluță:

    baby boy names starting with r
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

Page 33 of 35 FirstFirst ... 2329303132333435 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •