Thanks Thanks:  59
Likes Likes:  378
Dislikes Dislikes:  1
Page 57 of 65 FirstFirst ... 747535455565758596061 ... LastLast
Results 841 to 855 of 961

Thread: Bucuria copiilor... BANCURILE NOASTRE

  1. #841
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,753
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    114

    Default

    O femeie de 60 de ani se intoarce acasa intr-o zi si aude niste zgomote ciudate din dormitor. Se duce acolo si isi surprinde fiica de 40 de ani jucandu-se cu un vibrator.
    - Ce faci aici?, intreaba mama.
    - Mama, am 40 de ani si uita-te la mine. Sunt urata. N-o sa ma marit niciodata, si cam asta e sotul meu. Mama pleaca din camera dand din cap.
    A doua zi, tatal vine acasa si aude aceleasi zgomote din dormitor. Cand se duce sus, isi surprinde si el fiica facand acelasi lucru.
    - Ce naiba faci? intreaba barbatul.
    Fiica ii explica si lui cum stateau lucrurile. Tatal pleaca dand si el din cap. Urmatoarea zi, mama intra in casa si isi gaseste sotul la televizor cu o bere intr-o mana si cu vibratorul in cealalta.
    - Ce faci barbate? intreaba ea socata.
    - Nu vezi? Stau si eu la o bere cu ginerele meu!


    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  2. #842
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,753
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    114

    Default

    Ce v-ar placea? ma intreaba barmanul.
    - Ce mi-ar placea?...Pai, o casa mai mare, bani mai multi si o sotie mult mai frumoasa.
    - Nu, zise barmanul calm, am vrut sa zic: "Ce doriti?"
    - Imi doresc sa castig la loterie, sa moara soacra-mea si copilul meu sa se nasca sanatos.
    - Ce sa fie??...zise barmanul incepand sa-si piarda rabdarea.
    - Baiat sau fata...nu conteaza, ii spun.
    - Domnule, (enervat de-a dreptul), m-ai inteles gresit, te-am intrebat doar: "Ce vrei sa bei??!"
    - Aaa...ii zic, pai de ce nu spui asa?!...Ce ai? la care barmanul:
    - Absolut nimic! Sunt perfect sanatos!!!


    Un tip bine intalneşte o tipa, la fel de bună şi vrea s-o ia de nevasta pe loc, orbit de frumuseţea ei.
    - Dar nu ştim nimic unul despre celălalt, spune ea.
    - Dar nu-i nimic, aflăm pe parcurs, ne descoperim incetul cu incetul, o linişteşte el.
    Aşa că ea a acceptat, s-au căsătorit şi au plecat in luna de miere la mare. Intr-o dimineaţă, pe cand erau la plajă pe marginea piscinei, el se ridică de pe şezlong, se caţără la trambulina de 10 metri şi execută o săritură şurub cu 2 intoarceri la 90 de grade şi o rotaţie completă, apoi o intrare perfectă in apă la aterizare. După incă vreo cateva demonstraţii, se intoarce inapoi pe şezlong ca şi cum nimic nu s-ar fi intamplat.
    - Ai fost incredibil, iubitule, il intampină ea, incă surprinsă de reprezentaţie.
    - Am fost campion olimpic la sărituri. Vezi, ţi-am spus că ne vom cunoaşte incetul cu incetul.
    Ea se ridică de pe şezlong, intră in piscină şi incepe să inoate. După 50 de lungimi de bazin, fără pauză, se intoarce inapoi pe şezlong, nearătand nici cel mai mic semn de oboseală.
    - Ooo, incredibil, te pomeneşti că şi tu ai fost campioană la vreo probă de rezistenţă la inot?
    - Nuuuu, spune ea, am fost curvă la Brăila, dar lucram pe ambele maluri ale Dunării.


    Discuție intre doi măcelari rămasi singuri in prăvălie după plecarea unui bătranel:
    - Măi prietene, suntem colegi de atata timp, furăm impreună si la cantar si la ambalaj si la dat restul, mă rog, asa cum stim noi, dar in fiecare săptămana vine bătranul ăsta ponosit si-i dai un pachet de carne, asa pe moca.
    De ce?
    - Băăăăi, omul asta mi-a făcut atat de mult bine, incat ii sunt indatorat pana la moarte.
    - Serios? Cum asa?? Cand???
    - Cand aveam 20 de ani si eram student la Politehnică , bătranelul ăsta mi-a fost profesor. si dacă n-avea el grija să mă pice la examene, cine stie... ajungeam dracu' vreun amărat de inginer.


    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  3. #843
    Super Member genugeo85's Avatar
    Join Date
    01 Apr 2007
    Location
    Vagauna Romania
    Posts
    420
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Nu fura!
    Nu minți!
    Nu inșela!

    ...Guvernul nu acceptă competiția...
    Var cu Adolf, frate cu Iosif, prieten cu Kim

  4. #844
    Super Member genugeo85's Avatar
    Join Date
    01 Apr 2007
    Location
    Vagauna Romania
    Posts
    420
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Incendiu devastator in București.Zeci de oameni sunt blocați la ultimul etaj. Un pompier se apropie și strigă:
    - Sari, că te prind!
    O femeie iși ia inima-n dinți și sare. Pompierul o prinde și ea scapă nevătămată.
    Imediat sare și un barbat. Pompierul il prinde și pe el. Următorul la rand e un țigan... care sare și se zdrobește de asfalt.
    Pompierul se uită-n sus nervos:
    -Băăăă, nu mai aruncați cu d-ăștia arși!
    Var cu Adolf, frate cu Iosif, prieten cu Kim

  5. #845
    Standard RSP member
    Join Date
    03 Sep 2008
    Posts
    117
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    Bula tradu in engleza "Pisica a cazut in apa si s-a inecat."
    Bula: - E foarte simplu doamna profesoara. "The cat catapultum in water glu glu glu and no more miau miau.

  6. #846
    Standard RSP member
    Join Date
    03 Sep 2008
    Posts
    117
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    Doi batranei, dupa ce s-au imbatat, au decis sa mearga la o casa de toleranta. Odata ajunsi acolo patroana ii priveste cu atentie, o cheama pe servitoare si ii zice :
    - Du-te in primele doua camere si pune cate o papusa gonflabila in fiecare pat. Mosii astia sunt atat de beti incat nu-si vor da seama de diferenta. N-am de gand sa-mi folosesc fetele pentru nenorocitii astia de mosi.
    Servitoarea indeplineste ordinele si batraneii se duc in respectivele camere si “indeplinesc tema ce corespundea locului”.
    In drum spre casa, unul dintre batrani zice:
    - Cred ca femeia care a fost cu mine era moarta! zise unul
    - Moarta? De ce crezi asta?
    - Pai nu s-a miscat si nici n-a vorbit in timp ce faceam dragoste.
    - Putea fi chiar mai rau, spuse celalalt. Eu cred ca a mea era vrajitoare!
    - Vrajitoare? Ce te face sa crezi asa ceva?
    - Pai, sa vezi, cand eram la preliminarii am muscat-o un pic de fund, atunci ea mi-a tras o basina in fata, a iesit zburand pe fereastra si mi-a mai luat cu ea si proteza!!!

  7. #847
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,209
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default

    O blondă, răvășită şi extenuată, se prezintă la medic:
    - Domn doctor, pe langă blocul meu sunt o grămadă de caini care latră toată noaptea…
    - Nici-o problemă, nu sunteți primul caz, luați aici somniferele ăstea, or să vă ajute enorm.
    Peste două săptămani blonda se-ntoarce distrusă total. Doctorul,perplex:
    - Nu ințeleg, mă așteptam să vă văd proaspătă și odihnită…
    - Odihnită!?… După ce-alerg toată noaptea după caini?… Și cand prind cate unul nici d-al naibii nu vrea să-nghită pastila!

    Premierul Ponta merge pe o stradă lăturalnică şi cade intr-o goapă adancă. Trei copii săraci il văd şi il ajută să iasă afară din groapă. Drept răsplată, premierul le indeplineşte cate o dorinţă la fiecare. Il intreabă pe primul:
    - Ce iţi doreşti, fiule?
    - Un ipod!
    - Bine, maine dimineaţă, la prima oră, ţi-l aduc personal.
    Al doilea copil tot la fel! Ajunge la al treilea băiat cu aceeaşi intrebare şi primeste răspunsul:
    - Un scaun cu rotile!
    - Bine, fiule, dar de ce iţi trebuie un scaun cu rotile că văd că nu ai probleme cu picioarele!
    - Păi da! Dar dacă cand o să afle tata că v-am ajutat o să imi rupă picioarele!

    Vorbesc doi prieteni:
    - Cum te-ai distrat ieri cu noua ta prietenă?
    - Nu prea. In momentul culminant, a inceput să-mi curgă sange din nas.
    - Tensiunea?
    - Soțul din deplasare.
    Doi mari vrăjmași are românul: mila pentru străini și ura pentru ai lui - Grigore Vieru

  8. #848
    Super Member genugeo85's Avatar
    Join Date
    01 Apr 2007
    Location
    Vagauna Romania
    Posts
    420
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    O femeie a furat un compot de piersici dintr-un market si este prinsa de politie. Este dusa la tribunal, iar judecatorul o intreaba:
    - Cate piersici erau in borcan ?
    - 6.
    - Atunci vei sta pentru fiecare piersica cate o luna la inchisoare...
    Din spate, sotul ei:
    - Domnule judecator, a furat si un borcan de mazare !
    Var cu Adolf, frate cu Iosif, prieten cu Kim

  9. #849
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,753
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    114

    Default

    Nunta
    Intr-un orasel, un politist opreste pe un motociclist care parea ca se grabeste cam tare.
    - Dar domnule ofiter, spune motociclistul, pot sa va explic.
    - Nici un cuvant! sare ofiterul. Te las sa te calmezi la inchisoare pana cand se intoarce seful meu.
    - Dar, domnule ofiter, vreau doar sa spun ca…
    - Ti-am mai spus sa te linistesti. Acum te duci la inchisoare!
    Peste cateva ore, ofiterul vine sa vada ce mai face detinutul:
    - Hai fii linistit, din fericire pentru tine, spune politistul, seful este la nunta fiicei lui.O sa vina foarte bine dispus de acolo.
    - Credeti? spune detinutul. Eu sunt mirele.



    Ion a sărutat-o pe nevasta-sa pe obraz și a adormit.
    Cand s-a trezit, a vazut un tip ciudat care stătea la capul patului, imbrăcat cu o roba alba:
    - Cine ești? intreabă Ion, și ce cauți in dormitorul meu?
    - Asta nu e dormitorul tău, iar eu sunt Sfantul Petru.
    - Adică… sunt mort?! Nu se poate! Mai am atatea lucruri de făcut in viata! Nici nu mi-am luat la revedere de la familie! Trebuie sa ma trimiți inapoi!
    - Ok… poți sa te reincarnezi dar… nu te putem trimite inapoi decat ca o găină.
    Ion a fost devastat, dar știind ca era o ferma nu prea departe de casa sa, a rugat sa fie trimis inapoi ca o găină. Flash de lumina și *poof* s-a trezit acoperit de pene și ciugulind de pe pămant.
    Cocosul s-a dus la el și i-a zis:
    - Deci… tu ești găina cea noua? Cum iți place prima zi aici?
    - Nu e chiar asa de rău, zice Ion, dar am o senzație ciudata, parca explodez.
    - Ovulezi, nu-mi spune ca n-ai mai făcut niciodată un ou?
    - Niciodată!
    - Eh… relaxează-te și lasă sa se intample…
    Cateva secunde (destul de incomode) mai tarziu, un ou iese de sub coada sa. Un sentiment intens de relaxare il cuprinde, iar emoțiile il copleșesc, devenind mama pentru prima oara.
    Cand a făcut al doilea ou, sentimentul de fericire a fost și mai copleșitor și a știut atunci ca reincarnarea sa ca găină a fost cel mai bun lucru care i s-a intamplat vreodată!
    Cuprins de fericire, a continuat și exact cand trebuia sa scoată și al treilea ou, a simțit o lovitura incredibil de puternica in ceafa și a auzit-o pe nevasta-sa:
    - IOANE!!! Trezește-te dracu’, bețiv nenorocit! Te caci in pat!



    Un cal deprimat se tolaneste pe jos si nu mai vrea pentru nimic in lume sa se ridice. Stapanul disperat, nereusind sa-l convinga sa se ridice, cheama veterinarul. Acesta sosi imediat, examineaza animalul si zice:
    - Aaaa, e foarte grav, singura solutie sunt aceste pastile pe care i le vei da cateva zile; daca nu reactioneaza, trebuie eutanasiat.
    Porcul a auzit totul si fuge la cal:
    - Ridica-te, altfel se sfarseste rau!!!
    Dar calul nu reactioneaza si da incapatanat din cap. A doua zi, veterinarul vine din nou sa vada efectul pilulelor: - Nu reactioneaza, mai asteptam o zi, dar cred ca nu sunt sperante! Porcul auzind tot, fuge din nou la cal:
    - Trebuie sa te scoli, altfel vei pati mari necazuri!
    Dar calul, nimc! A treia zi, constatand lipsa progreselor, veterinarul ii cere stapanului:
    - Du-te dupa carabina, a venit timpul sa-l scapam pe bietul animal de chinuri! Porcul fuge disperat la cal:
    - Trebuie sa reactionezi, e ultima ocazie, te rog, astia sunt gata sa te omoare!!!
    Calul se ridica, se scutura, face cateva miscari de dans, o ia la fuga in galop si sare cateva obstacole.
    Stapanul, care tinea mult la calul sau,foarte fericit ii spune veterinarului:
    - Multumesc mult, esti un medic minunat, ai facut un miracol!!! Trebuie neaparat sa sarbatorim evenimentul! Haide sa taiem porcul si sa facem o masa mare!!!
    Morala Zen: Vezi-ti de treburile tale!!!!



    Cultivarea pepenilor
    Un taran se ocupa de cultivatul pepenilor. La un moment dat niste copii au inceput sa intre noaptea pe plantatie si sa fure din pepeni. Omul se gandeste si se gandeste pana ii vine o idee, care in mod sigur ii va speria pe copii. Asa ca pune pe camp o placuta pe care scria ‘Un pepene de pe acest camp a fost injectat cu cianura’.
    Ziua urmatoare taranul vine pe camp si vede ca nu lipseste nici un pepene, dar gaseste o alta placuta langa cea pusa de el: ‘Acum sunt doi’
    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  10. #850
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,753
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    114

    Default

    Un tanar dintr-un sat trebuia sa se casatoreasca, avand de-acum varsta. Cauta... cauta...
    Se indragosteste, vine si arata parintilor aleasa inimii lui. Tatal lui se uita la ea, il lua de-o parte pe fiul sau si-l intreba:
    - De-ai cui este?
    - De-ai lui Pavalache, tata!
    - Pai, in situatia asta nu poti sa te casatoresti cu ea, fiindca-ti este sora. Asta, e... imi pare rau... stii valurile tineretii, eu si cu mama ei...
    Necajit tanarul cauta o alta fata. Gaseste, asa ca o prezinta si pe aceasta. Tatal il i-a deoparte:
    - Este de-ai lui Stroe nu? Nu poti sa te casatoresti cu ea ca-ti este sora. Stii?!? Valurile tineretii, fiule. Imi pare rau.
    Necajit fiul il intreaba:
    - Auzi tata? Pe fata lu' Cristea o stii?
    - Da fiule si ea iti este sora!
    - Dar pe a lu' Marin o stii?
    - Da!
    - Si imi este tot sora?
    - Da fiule! imi pare rau... valurile tineretii!
    Dezamagit fiul se duce la maica-sa si-i spune:
    - Auzi mama nu vreau sa faca scandal in casa, dar tata cand era tanar era armasarul satului! Asta s-a culcat cu toate femeile din sat. Acum cand vreau sa ma insor si eu imi spune ca nu pot cu aia ca mi-e sora, cu aia nu ca mi-e sora... Ce sa fac, ca am ajuns la disperare?
    - A.... da-l dracu' mama si insoara-te cu care vrei ca nici el nu este tactu'...




    Un tip se intoarce acasa dupa o seara lunga. Intra tiptil in casa, ca sa nu fie auzit, si se indreapta spre scara spre dormitor. Din nefericire greseste prima treapta, si, incercand sa se agate de balustrada, se rasuceste si cade in fund. Cele doua sticle de whiskey din buzunarele de la spate se fac tandari.
    Strangand puternic din dinti ca sa nu urle de durere, se ridica, isi da pantalonii jos si se uita in oglinda din hol. Fundul lui taiat in zeci de locuri sangera puternic. Cu greu reuseste sa gaseasca o cutie mare de plasturi, si, cu ajutorul oglinzii, incepe sa puna cate un plasture unde vede sangele curgand. Cu chiu cu vai reuseste apoi sa ajunga in pat.
    Dimineata sotia se uita chioras la el si ii zice:
    - Iar ai venit beat azi noapte…
    - De ce spui asta? intreba el cu o privire ingenua.
    - Poate nu din cauza usii de la intrare lasata larg deschisa, Poate nu din cauza cioburilor de pe trepte, Poate nu din cauza darelor de sange de prin casa, Poate nu din cauza ochilor tai injectati. Dar cu siguranta din cauza plasturilor lipiti pe oglinda!


    Last edited by horatyu; 17-09-13 at 13:10.
    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  11. #851
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,753
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    114

    Default

    Va rugam sa ne spuneti care ar fi, dupa parerea dvs., cel mai rapid lucru din lume…
    Primul: – Eu cred ca cel mai rapid lucru din lume e gandul…
    - Cum asa?
    - Te gandesti la cineva si nici nu-ti dai seama cand o faci…
    - Asta asa este. Aveti dreptate. O sa tinem cont de parerea dvs.
    Al doilea: – Eu as zice ca clipitul e cel mai rapid…
    - De ce anume?
    - Nici nu-ti dai seama cand clipesti, atat de rapid e…
    - Da… Interesant… Apreciem contributia dvs..
    Al treilea: – Dom’le… eu sunt de parere ca lumina este cel mai rapid lucru…
    - Puteti explica?
    - Da. Cum apesi pe intrerupator cum se umple toata camera de lumina… adica e ceva foarte rapid… nici nu-ti dai seama….
    - Da. Foarte interesant. Va multumim.
    Al patrulea: – Cum sa va spun eu… dupa parerea mea, diareea e cel mai rapid lucru…
    - !!!??? (consternare).
    - Pai, domnilor… aseara m-am cacat pe mine si n-am avut timp nici sa ma gandesc, nici sa clipesc si nici sa aprind lumina…



    Un nou recrut in Legiunea Straina isi intreaba un coleg:
    - Suntem in plin desert. Voi cum procedati cand simtiti nevoie de o femeie?
    - Vezi grajdul acela? Inauntru este o camila...
    - Destul! Am inteles.
    Intra in grajd si dupa cateva ore iese cu hainele rupte, lovit si plin de sange:
    - Nu stiu cum faceti voi, dar camila asta nu sta locului nici macar o clipa.
    - Noi luam camila si ne ducem in prima localitate unde este un bordel cu fete super tari...

    - Daca iti dau o suma mare de bani, te culci cu mine?
    - Sigur ca nu! Dar cat ai vrea sa-mi dai?
    - 10 lei.
    - Tu ma crezi curva?
    - Asta am stabilit deja. Acum negociem pretul.



    Bula intr-o zi ii spune mamei sale:
    -Mama, ieri, dupa ce ai plecat, a venit o blonda buna acasa si tata a dus-o in camera si.....
    -Sa spui asta cand e taica-tu de fata.
    Trece ceva vreme si vine tatal sau acasa:
    -Bula, nu ai ceva sa ii zici lu mama?
    -Mama, ieri, dupa ce ai plecat, a venit o blonda buna acasa si tata a dus-o in camera si a trantit-o jos cum te-a trantit pe tine postasul!
    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  12. #852
    Standard RSP member adrycom's Avatar
    Join Date
    01 Dec 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    394
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    51

    Default

    Uraa!!!! sa desfintat BAC-UL !!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Proaspăt inaugurat, podul Calafat-Vidin a reprezentat o surpriză plăcută pentru elevii din zonă, care au jubilat la aflarea veştii că nu vor mai trebui să ia Bacul.
    Cu toate că li s-a explicat că nu despre acel Bac este vorba, aceştia au ignorat detaliul şi s-au pus pe sărbătorit cu bere la PET, seminţe şi muzică de petrecere.


    - Cand am auzit că, mulţumită podului, nu mai trebuie să luăm Bacul, mi s-a luat o piatră de pe inimă, a declarat Robert Acrişor, 29 de ani, elev in clasa a XII-a la un grup şcolar din Calafat. "Sper să se facă poduri in toată ţara, astfel incat niciun tanăr să nu mai piardă vreodată trei veri şi două toamne incercand să ia Bacul, cum au păţit prietenii mei şi cum riscam să păţesc şi eu. Acum pot să petrec toată vara cu manele şi băutură, ca să mă pregătesc de facultate."



    - Au fost şi nişte profi mai nesimţiţi, a adăugat un coleg al lui Robert, "care-au incercat să ne păcălească că vezi doamne, Bacul de la şcoală e una şi bacul de peste Dunăre e alta, că cică sunt pseudonime sau aşa ceva. Lăsaţi vrăjeala, băi, că măcăne! Am citit cu ochii mei că au desfiinţat Bacul cand au dat drumul la pod."


    Rebecca mai avea puţin să nască şi, pentru că era o soţie iubitoare, ii spune soţului ei:
    - Dragul meu, eu te inţeleg. Ia şi tu nişte bani şi du-te la femei, că nu mă supăr...
    Itzic, fericit, ia banii şi pleacă. După puţin se intoarce acasă, iar Rebecca il intreabă mirată : - Ce-i cu tine, Itzic ? Te-ai răzgandit? De ce-ai venit aşa devreme?
    - Nu, dragă. Cand coboram scările, m-am intalnit cu nevasta lui Rosenfeld. M-a intrebat unde mă duc şi mi-a propus o afacere: să merg la ea şi să impărţim banii pe din două . Aşa că am făcut şi economie...
    - Fir-ar a dracului de curvă ! izbucneşte Rebecca infuriată. Cand ea era gravidă, eu nu i-am luat nici un ban lui Rosenfeld...
    Last edited by adrycom; 19-09-13 at 10:07.

  13. #853
    Super Member genugeo85's Avatar
    Join Date
    01 Apr 2007
    Location
    Vagauna Romania
    Posts
    420
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    SMS-ul unui soţ model:

    "Draga mea soţie, te anunţ că m-au răpit extratereştrii! Au inceput să facă experimente ciudate pe mine. M-au zgariat pe spate, mi-au rupt cămaşa, m-au murdărit cu ruj. Mi-au promis că mă eliberează peste doua-trei ore..."
    Var cu Adolf, frate cu Iosif, prieten cu Kim

  14. #854
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,209
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default

    Azi-dimineaţă, nevastă-mea a inceput să urle la mine:
    - E numai vina ta!
    - Dar ce-am făcut?
    - Lasă-mă un minut să mă gandesc, abia m-am trezit!

    Un tip m-a intrebat intr-o zi pe stradă ce părere am despre lesbiene, cum le văd eu.
    - “De obicei in HD”, i-am răspuns.

    Soţul se plange medicului:
    - Dom’ doctor, nevastă-mea rămane insărcinată intr-o veselie!
    - Nu folosiţi metoda calendarului?
    - Ba da, dar fără efect.
    - Anticoncepţionale?
    - I-am dat, da’ tot rămane!
    - Ia-ţi prezervative!
    - Am luat, dar degeaba.
    Exasperat, doctorul il sfătuieşte:
    - Atunci, n-o mai f*te!
    - Am incercat şi metoda asta, dom’ doctor, da’ tot rămane…
    Doi mari vrăjmași are românul: mila pentru străini și ura pentru ai lui - Grigore Vieru

  15. #855
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,209
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default

    La postul comunal de poliţie se prezintă un individ cu aripa maşinii infundată:
    - Domnule plutonier, aveţi vaci negre in satul acesta?
    - Din cate ştiu eu, nu.
    - Dar capre negre?
    - Nu, nu cred.
    - Cai negri?
    - Nu. De ce intrebaţi?
    - Inseamnă ca am lovit un popă.
    Doi mari vrăjmași are românul: mila pentru străini și ura pentru ai lui - Grigore Vieru

Page 57 of 65 FirstFirst ... 747535455565758596061 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •