Thanks Thanks:  1
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 32 of 32

Thread: CubeRevo 250 HD (Ipbox91hd) discutii

  1. #31
    Standard RSP member
    Join Date
    27 Apr 2007
    Location
    Bayern, DE
    Posts
    135
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default

    Cartela focus functioneaza in oscam in cuberevo. Gasesti configurari pe net.
    VU+ UNO 4K SE, VU+ Solo SE, Edision Progressiv Hdc+, Kathrein UFS 910

  2. #32
    Standard RSP member djczefre's Avatar
    Join Date
    09 Oct 2010
    Posts
    277
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    51

    Default

    Quote Originally Posted by zaping View Post
    cu ce emulatore se poate vedea cartela focus pe cuberevo 250hd.ajutor sunt incepator

    Cu oscam poti folosi orice cartela. Impotant e ca sa gasti un soft bun cu care sa mearga (aici este mai mare problema cu Ip Boxul) Cel mai stabil si rapid soft gasesi si aici pe forum in alt topic, o dai jos, il pui pe stick , si dupa acea trebuie implementat emu panel, ca aceasta image nu are incorporat emulutoare (Singura dezavantaj) Poate ca o sa primesti multe sfaturi, multe linkuri de forumuri, da ajutor mai rar. Aici pe forum gasati de toate . Lucruri mai noi nu prea gasesti aici, ca au fugit baietii pe alte forumuri, si nici nu prea primesti ajutoare pe acolo (eu personal am patit-o, si pot sa-ti spun linistit ca asa si e.)
    Daca te intereseaza te ajut cu ori ce in legatura cu softare. Daca vrei neaparat soft mai nou iti recomand doar HDMU images , ei se ocupa cel mai special mod , momentan cu Boxuriile noastre.
    Poti sa-l iei de aici.
    Download HDMU IPBox 91
    E varianta pe usb, deci e mai greu de pus pentru un incepator ,da daca mai intrebi pe aici te ajutam .
    Pentru flash iti recomand SifteamExtremeEdition e Enigma 2
    Download Sif.Extr.EDition 1.5 tid.1.3.0
    Download Pgi Asta este Sw rapid, stabil, varianta flash, si este Soft bazata pe DGS Nu este Enigma2. Este sw cu care vine din fabrica. Pt asat o sa-ti trebiuaisca un emulator pachet care trebuie implemntat prin browserul tau din calculator.
    O pun aici ca sa o ai. Download
    Mai postez si Enigma 2 recomandata de catre mine , deja este implementat cu de toate ,numai daca vrei sa o folosesti trebuie sa ma intrebi ce si cum, ca eu am adugat toate cele in acest imge. Ma refer la Addons -uri. Download Enigma2 NightyBuilds by Czefre
    Adrese din forumul asata unde gaseti informatii utile Aici si Aici



    Last edited by djczefre; 29-01-13 at 14:43.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •