Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 8 of 8

Thread: Problema telecomanda SKYSTAR HD USB

  1. #1
    Member Visitor
    Join Date
    05 Jan 2013
    Posts
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Angry Problema telecomanda SKYSTAR HD USB

    Salut tuturor,am cumparat de curand un SKYSTAR HD USB
    de la technisat si nu reusesc sa folosec telecomanda cu niciun program, folosesc DVBviewer si DVBdream...in setearile programului imi gaseste winlirc-ul led la dispositiv se aprinde cand apas pe vreun buton,am descarcat si skystar usb remote dar nimic nici cu acest plugin...inca o precizare nu am reusit sa instalez soft-ul care a venit impreuna cu dispozitivul de acea am instalat cele 2 programe...

  2. #2
    Standard RSP member roderttam's Avatar
    Join Date
    20 Mar 2008
    Posts
    269
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default

    La mine merge cu WinLIRC

  3. #3
    Member Visitor
    Join Date
    05 Jan 2013
    Posts
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Angry

    am descarcat winlircul dar nu reusesc sa-l configurez imi da eroare de port am schimbat toate port-urile dar nimic....
    Last edited by delta2k2; 07-01-13 at 11:54. Reason: Regula 12 : Quote inutil

  4. #4
    Standard RSP member roderttam's Avatar
    Join Date
    20 Mar 2008
    Posts
    269
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default

    Am facut o confuxie pe undeva.Cred ca pe xp am folosit WinLIRC ca pe w7 vad ca merge nativ.Nu cred ca ai problema cu portul ci cu pluginul .dll si fisierul de configurare aia cu portul e pe skystar2 cu senzorul pe serial la tine e pe USB.Poate e diferenta intre placile pe USB si PCI cum e a mea.

  5. #5
    Member Visitor
    Join Date
    05 Jan 2013
    Posts
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default


    In primul rand multumesc pt informatiile date,din pacate nici prin metoda data de tine nu a mers,dupa ore de citit site-uri si forumuri,ajutor de la cnv expert in acest domeniu am reusit sa gasim "buba" =sistemul de operare, nu este compatibil cu win 7 64 de biti pt ca nu instaleaza driverele unde trebuie si vede skystarul ca un aparat video,audio sau controler in niciun caz ca o placa de retea.Avand un laptop cu win 7 32 biti am probat sa instalez acolo toate cele pt utilizarea acestui aparat si spre surprindere la prima conexiune a usb se instaleaza driverele in automat cea ce in partea cealalta nu o facea si o vede ca o placa de retea,instaland programul de pe cd dvbviewer te2 recunoaste comenzile telecomenzi in setari apoi am instalat dvbviewer pro imi merge si aici telecomanda....
    In concluzie trebuie sa schimb sistemul de operare(cat mai curand o s-o fac)pt cei care cumpara acest tip de skystar trebuie sa stie ca au aceasta problema de incompatibilitate.....
    Multumesc inca odata pt suportul acordat.....
    Last edited by delta2k2; 08-01-13 at 12:51. Reason: Regula 12 : Quote inutil

  6. #6
    Standard RSP member marcghi's Avatar
    Join Date
    17 Jan 2008
    Posts
    434
    Mentioned
    11 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default re

    inainte de a reinstala windows incearca sa instalezi programe pt ss2 pe 32 de biti, chiar daca win este pe 64 biti
    plugin-urile nu functioneaza cu programe pe 64 bit.
    bafta

  7. #7
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,753
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    incearca sa instalezi diferite versiuni ale netframe work 2 ; 3 ; 3,5 ;4 sau chiar 4,5 poate conteaza si asta sa nu dea erori
    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  8. #8
    叛徒 daradici's Avatar
    Join Date
    12 Apr 2008
    Location
    覆盆子灌木
    Posts
    1,073
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Ia vezi ce e pe aici, la mine merge de minune pe win7, intr-adevar e pe 32 de bit, dar cred ca merita sa incerci.
    Last edited by daradici; 09-01-13 at 18:03.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •