Thanks Thanks:  1
Likes Likes:  6
Dislikes Dislikes:  0
Page 2 of 10 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 16 to 30 of 145

Thread: SkyStar 2 (Partea II) - intrebari frecvente

  1. #16
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    86

    Default

    erau pe la prosat si elstar intr-o perioada. undeva pana in 30 de lei

  2. #17
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    86

    Default

    @XVanish, zi-mi si mie cum ai reusit sa setezi telecomanda

  3. #18
    RSP Team XVanish's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    2,373
    Mentioned
    9 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Quote Originally Posted by snow
    @XVanish, zi-mi si mie cum ai reusit sa setezi telecomanda
    Daca te referi la AltDVB 2.2 nu am reusit nici eu inca sa o setez kalumea, de fapt m-am enervat si nu m-am mai strofocat. O sa-mi iau pe usb.

    In cazul in care vrei sa folosesti aceeasi telecomanda pt alte comenzi in windows gasesti plugin-uri pt majoritatea softurilor gen winamp, bsplayer, sau pt functii de shut down pc, restart, etc, cel mai simplu e sa iti pui un soft care gestioneaza plugin-uri. Iti recomand Girder. are multe optiuni, stie plugins, multe sunt deja facute, le gasesti free.

    http://www.promixis.com/downloads.php?mode=trials - Girder 4
    http://www.crack.ms/cracks/g_3.shtml - cracks pt mai multe versiuni de Girder
    Plugins:
    http://www.promixis.com/downloads.ph...er&lucCode=800
    http://www.birtles.org.uk/girder/
    Mai cauti tu pe net ca sunt o groaza de plugins...

    Good Luck
    Internetul e distractie, nu pierde controlul!

    Foloseste Google si YouTube inainte de a pune intrebari stupide!

  4. #19
    Member Beginner
    Join Date
    01 Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Am si eu o placa ss2 si sunt destul de dezamagit de ea, vis a vis de Dream 500s, pe care il mai am. Tunerul placii este mult mai putin sensibil. Aveam o antena Al 0,9m si cu Dreamul prindeam mult mai multe prog decat pe ss2. Acum am un Triax 110 si inca nu am testat-o cu ss2. Altfel placa merge OK, cu AltDVB se intelege perfect, vplug-ul merge ireprosabil. M-am jucat si cu Skynet si captureaza fisiere cu succes. Spaniolul, daca o iei strict pentru hobby e ok, mai ales pentru download offline. Daca o iei in ideea de a inlocui un receiver eu unul nu as lua-o. Precis ca exista si receivere cu tuner mai slab ca al ss2, dar eu personal, comparand-o cu dreamul am ramas usor dezamagit.

  5. #20
    RSP Team XVanish's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    2,373
    Mentioned
    9 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    La orice placa de captura / tv tunner / placa de sunet, etc e valabila aceeasi remarca si anume: nu o sa se poata compara niciodata una interna cu o scula externa. In cazul nostru SS2 e cea mai recomandabila in acest moment pe piatza; binenteles ca nu o putem compara cu un receiver extern dar cu o antena de 110-115 scoate aceleasi performante ca si un rec extern pe antena de 0.9. In cazul meu, cu antena de 1.3 si facand comparatie cu cateva recevere externe ale unui amic sunt foarte multumit.
    Internetul e distractie, nu pierde controlul!

    Foloseste Google si YouTube inainte de a pune intrebari stupide!

  6. #21
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default y

    Sincer sa fiu am avut si am o multime de receptoare chiar si analogice(eh ce vremuri cu analogic,ce programe) dar; am vazut la un amic dream 500s si SS2,diferenta nu era f.mare si in afara de asta am inteles ca avind un SS2 ai mai multe facilitati decit cu dream 500S,deci acest lucru ma inpinge spre achizitionarea unei placi SS2,ca de receptoare la care daca nu ai un pc. si conexiune la net degeaba le ai iar ca functii esti mai avantajat cu SS2,acum voi ce parere aveti? exceptind tunerul,ce este mai avantajos;SS2 sau dream 500S? aduceti si argumente pro sau contra,multumesc :wink: anticipat.Spaniolul

  7. #22
    Standard RSP member
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    68
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Pai la dream mai pui si carti

  8. #23
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    SS2 ai mai multe facilitati decit cu dream 500S,deci acest lucru ma inpinge spre achizitionarea unei placi SS2,ca de receptoare la care daca nu ai un pc. si conexiune la net degeaba le ai iar ca functii esti mai avantajat cu SS2=corect=avantaj ss2 dar parerile sint inpartite.cumpara ce simti tu :wink:

  9. #24
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    Quote Originally Posted by gabitzu
    Pai la dream mai pui si carti
    DACA LE AI

  10. #25
    RSP Team XVanish's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    2,373
    Mentioned
    9 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Eu zic sa nu stai pe ganduri... parerea mea o stii... in final decizia iti apartine !
    Internetul e distractie, nu pierde controlul!

    Foloseste Google si YouTube inainte de a pune intrebari stupide!

  11. #26
    Member Beginner
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    24
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Salut. Din cate am inteles si la ss2 poti sa ii pui "carti"daca vrei neaparat.Eu am ss2 de putin timp dar sunt multumit de ce se poate vedea mai ales acum cu vplug 151.adevarul e ca nu e la fel de confortabil ca un rec. extern,parerea mea.

  12. #27
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default y

    Quote Originally Posted by stefyb67
    Salut. Din cate am inteles si la ss2 poti sa ii pui "carti"daca vrei neaparat.Eu am ss2 de putin timp dar sunt multumit de ce se poate vedea mai ales acum cu vplug 151.adevarul e ca nu e la fel de confortabil ca un rec. extern,parerea mea.
    confortul sa-l lasam deoparte,ideea este urmatoarea;cite programe codate vezi cu SS2 fata de un receiver care are meniu de key?eu cred din ceea ce am citit pina acum ca ;SS2 isi merita banii cu prisosinta dar fiecare are parerea lui,asta nu ma face sa nu imi cumpar una
    PS. are cumva si cititor de carduri?.Spaniolul :wink:

  13. #28
    Member Beginner
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    24
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: y

    PS. are cumva si cititor de carduri?.Spaniolul :wink:[/quote]
    Stiu ca este o interfata pt citit carduri dar trebuie achizitionata separat.Un bun prieten al meu vedea max pe ss2 cu cardul original. Am sa ma interesez cum se cheama exact dar sunt sigur ca alti useri stiu despre ce e vorba.Am sa revin cu detalii.Salut.

  14. #29
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,428
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default Re: y

    Quote Originally Posted by stefyb67
    PS. are cumva si cititor de carduri?.Spaniolul :wink:
    Stiu ca este o interfata pt citit carduri dar trebuie achizitionata separat.Un bun prieten al meu vedea max pe ss2 cu cardul original. Am sa ma interesez cum se cheama exact dar sunt sigur ca alti useri stiu despre ce e vorba.Am sa revin cu detalii.Salut.
    Dar cartea de la digi o citeste???....ca-mi iau si eu un SS2 si un cititor din acela....mama ce ar mai fi!!!

  15. #30
    Standard RSP member outcast's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    1,660
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default Re: y

    Quote Originally Posted by mondo
    Quote Originally Posted by stefyb67
    PS. are cumva si cititor de carduri?.Spaniolul :wink:
    Stiu ca este o interfata pt citit carduri dar trebuie achizitionata separat.Un bun prieten al meu vedea max pe ss2 cu cardul original. Am sa ma interesez cum se cheama exact dar sunt sigur ca alti useri stiu despre ce e vorba.Am sa revin cu detalii.Salut.
    Dar cartea de la digi o citeste???....ca-mi iau si eu un SS2 si un cititor din acela....mama ce ar mai fi!!! [/quote]

    inca nimic nu citeste cardul lui digi.....INCA....

Page 2 of 10 FirstFirst 123456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •