Thanks Thanks:  40
Likes Likes:  52
Dislikes Dislikes:  0
Page 1 of 9 12345 ... LastLast
Results 1 to 15 of 122

Thread: InfoSatelit

  1. #1
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default InfoSatelit

    Datorita unor useri de pe mai multe forumuri redactia info-satelit a deschis o pagina dedicata acestei reviste,acum puteti citi revista si aici;
    http://www.info-satelit.ro/
    Multumim pe aceasta cale redactiei info-satelit care a facut posibil acest lucru! RSP_TEAM!!

  2. #2
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Smile Re: Info-satelit-online!!

    In sfarsit ne putem arunca privirea si in numerele mai vechi dar din fericire imi place sa o rasfoiesc.

  3. #3
    Standard RSP member dyngo's Avatar
    Join Date
    13 Feb 2007
    Posts
    527
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default Re: Info-satelit-online!!

    O treaba super, bravo lor...
    Ar fi bine ca pe viitor sa puna intreaga revista pe site, macar ce este in arhiva...
    Respect

  4. #4
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Jun 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    792
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default Re: Info-satelit-online!!

    am toate numerele de la prima aparitie si pina la ultimul si dupa parerea mea nu e o revista care sa merite pastrata.
    In fiecare revista s-au testat receptoare noi ,care s-au dovedit toate foarte bune ,foarte sensibile ,foarte stabile.
    Dar nu am vazut sa testeze antene,lnb-uri ,cabluri si sa vina cu detalii despre echipamentele care se vind la noi pe piata, .Cu ce ii ajuta pe cei care instaleaza antene ? Doar cu frecventele transponderilor? Daca intradevar isi doresc sa fie o revista pentru profesionisti sa vina cu lucruri serioase ,nu cu articole de umplutura despre televiziunile turcesti , cum ar face ei o instalatie colectiva de receptie sau cit de bun e cine stie ce receptor no-name .
    A spus-o un fost user rdi- 007- "decit sa scoata 4 reviste putin interesante pe an,mai bine ar scoate cite o carte in fiecare an ,un fel de manual al instalatorului".
    Si mai ales acum si-ar dovedi utilitatea un manual al instalatorului cind s-a umplut romania de instalatori care au invatat sa instaleze in 20 de minute .

  5. #5
    Standard RSP member armandino's Avatar
    Join Date
    25 Jul 2007
    Location
    Netherland
    Posts
    475
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default Re: Info-satelit-online!!

    in 20 de min o antena fixa? poate mobila ! ca fixa mai mult de 5 min nu ai ce face !
    si un manual al instalatorului e prea mult ... nu de alta ... dar este un domeniu pt care nu trebuie sa existe cartzuliii .... ci numai pasiune !

    Cat despre revista info-satelit ... nu vad de ce atatea reprosuri ... ai facut vreodata o revista la viata ta sa vezi cat se munceste? sau crezi ca textele alea apar singure pe foaie? ai stat vreodata sa aranjezi in pagina o revista macar de 2-3 pagini? sa o corectezi si paracorectezi sa nu iasa cu greseli pe piata! nu cred ! E usor sa critici munca altora , dar , Deh asa e romanu!

    regards

  6. #6
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Info-satelit-online!!

    Man ideea cu 20 min se refera la instalatorii de duzina care habar nu au de sateliti si merg la niste cursuri de kk de 20 min si gata sunt profesori,vezi de ex instalatorii de la DOLCE care au fost luati de la telefonie si in urma unei prezentari de 20 min gata au devenit profesori de kk,numai o antena le lua la inceputuri 3-4 ore ca sa nu vorbesc de faptul ca au facut primele instalari iarna si nu au tinut cont de cel mai elementar lucru; frunzele copacilor pe timp de primavara-vara asa ca aici Claudiu are perfecta dreptate,cat despre corectura unui articol,punerea lui in pagina nu este chiar asa mare lucru avand in vedere ca ei scot o revista trimestriala si nu un cotidian,asta o spun din experienta mea de ziarist la un mare cotidian central,deci este abureala ca nu pot face mai mult,mai mult de jumatate din revista este plina de reclame si receptoare si frecvente care alea se pun si singure in pagina nu e nevoie de cine stie ce munca,ia sa faca ei un articol frumos sal corecteze si sa fie cam 20-30 de articole in revista sa vezi ca atunci vor scoate revista semestrial,ce naiba punct cu punct Claudiu are dreptate,prea multa reclama si articole nefondate!!
    Last edited by sorin8m; 08-03-11 at 17:40. Reason: regula 12 din regulament

  7. #7
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    86

    Default Re: Info-satelit-online!!

    insa tot in revista asta, eu am citit cum ca intre un dm si un soleron nu-i diferenta decat de brand, respectiv pret si au avut dreptate. am mers pe mana lor si nu m-am inselat. tot in ea gasesti niste prezentari tehnice a unor receptoare destul de bine facute.
    nu in ultimul rand prefer o revista care face publicitate la toti (credeti ca 12 lei acopera costurile tiparului si salariile), decat una care va aparea si-n care se va vorbi de mega dth-ul lumii si ce grozave sunt hyundaiurle lor.

    ps: la ora actuala este singura revista de specialitate care apare. editarea unei reviste nu-i chiar asa usora, am fost implicat in conducerea a doua si pot sa va spun sigur, ca pierdeam si nopti, mai ales atunci cand trebuiau scoase pe piata ( e un intreg proces, de la tehnoredactare, corectare, imprimare, distributie, etc).
    ps2: e mai simplu sa dai cu piatra decat sa faci o propunere. cine va opreste sa scrieti aici ce va doriti sa cititi.





  8. #8
    Standard RSP member
    Join Date
    20 Aug 2007
    Location
    Tulcea&Bucuresti
    Posts
    250
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Info-satelit-online!!

    OT: Ce-aveti mai fratilor de sunteti asa de frustrati? Mai oameni buni, daca ati stii cum se pun problemele si se dezbat la unii...fara partiniri si fara concluzii. Mai, si astia fac prostii dar nu-si dau in cap unul altuia ca *esti viking* . Mi se pare prea frecvent...''esti roman si de-aia faci ce faci''...
    Ce Dumnezeu! E o revista, e un domeniu, e un hobby sau chiar e o munca dar atat! Nu spun ca trebuie sa glumim cu orice si cu oricine dar mai putin incrancenare, daca se poate.
    Nihil Sine Deo !
    Credinta. Speranta si incredere.
    Ubi bene ibi patria.

  9. #9
    Membru de onoare Einstein's Avatar
    Join Date
    06 Jan 2007
    Posts
    2,652
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default Re: Info-satelit-online!!

    Parerile s-au mai asezat din august 2007 pana astazi!
    Info-Satelit este deocamdata singura revista de profil din Romania si toate articolele din ultimul timp au un nivel foarte bun de informatii.

    Atunci cand esti pe margine este usor sa critici!


  10. #10
    Membru de onoare Einstein's Avatar
    Join Date
    06 Jan 2007
    Posts
    2,652
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default Re: Info-satelit-online!!

    A aparut si numarul 3 din acest an al sigurei reviste romanesti despre sateliti!

    http://www.info-satelit.ro/numarul%203-2008.html


  11. #11
    Standard RSP member gessle's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    tg ocna;jud. BACAU
    Posts
    719
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default Re: Info-satelit-online!!

    Devin din ce in mai buni!Mi-a placut si-mi place revista pt ca se dezvolta frumos!
    FOCUS SAT-UPC;RCS-digital cablu;ADSL;BAYERN MUNCHEN&AC MILAN;
    .de

  12. #12
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    86

    Default Re: Info-satelit-online!!

    Din sumar:

    • antena toroidala (sfaturi montare antena - valorile pentru instalarea unei antene toroidale)
    • lumea antenelor - motorizata VS toroidala
    • cum utilizam programul hispaDVB
    • actualitatea dth
    • cum se alege amplificatorul pentru o retea CATV
    • wisi streamline
    • sateliti si internet in camping
    • kaon ke2220 co - receptor digital de cablu
    • preturi internet prin satelit
    • ab ipbox 9000 hd un rival al lui dm 8000
    • optibox 7710 hd cicx
    • topfield 7700 hdpvr
    • satelitii Europei de la est la vest - map
    • posta infosateliti - site-uri dedicate receptiei prin satelit
    • liste programe trasnmise prin satelit (analogice, fta, hd, radio, etc)





  13. #13
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    86

    Default Re: Info-satelit-online!!

    in mod normal pretul revistei n-ar trebui sa fie la fel peste tot? mai ales la distribuitorii autorizati? spre exemplu la Elprofsat din Bacau, pretul revistei este de 15 lei.





  14. #14
    Standard RSP member
    Join Date
    13 Feb 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,977
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    76

    Post Re: Info-satelit-online!!

    Quote Originally Posted by snow View Post
    in mod normal pretul revistei n-ar trebui sa fie la fel peste tot? mai ales la distribuitorii autorizati? spre exemplu la Elprofsat din Bacau, pretul revistei este de 15 lei.
    salut , bisnitari sunt in toate tarile .

  15. #15
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default Re: Info-satelit-online!!

    Eu o iau 12 lei.

Page 1 of 9 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •