Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 3 of 3

Thread: Intrebare legata de Optibox CX PVR Ready

  1. #1
    Standard RSP member
    Join Date
    03 Jun 2008
    Posts
    70
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Intrebare legata de Optibox CX PVR Ready

    Intrebare mai tampita:
    Pot sa intercalez intre Humax si plasma un optibox?
    Ma intereseaza pt ca singurul motiv pt care folosesc optiboxul este ca este mai bun decat Humaxul. Pe de alta parte ma enerveaza chestia cu keyle, mai ales ca platesc abonamentul.
    Nu stiu cum functioneaza toata chestia, asa ca (in prostia mea) ma gandesc la urmatoarea chestie: leg cablul la humax, apoi din humax scot in optibox si din optibox scot in plasma. Merge?
    Ma gandesc ca atunci cand se schimba keyle Humaxul isi face updateul automat asa ca semnal voi avea, iar cu optiboxul voi putea sa fac ce vreau eu fiindca primeste semnalul de la Humax (recte sa inregistrez emisiunile care ma intereseaza). Ma enerveaza sa pierd cate o juma de emisiune pt ca se trezeste jijica sa schimbe keya ca, vezi domn'e, e nu stiu ce meciul cu**lui.

  2. #2
    Moderator sorin8m's Avatar
    Join Date
    22 Apr 2007
    Location
    Romania, Timisoara (Westul salbatic)
    Posts
    1,898
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    76

    Default Re: Intrebare legata de Optibox CX PVR Ready

    Sa o luam de la inceput findca ai scris multe (glumeam)
    Ai scris "Pot sa intercalez intre Humax si plasma un optibox?"
    Raspunsul este: Da poti.
    A aparut soft care face AU pentru acest receptor.
    Daca faci conexiunea care ai scris o sa poti vedea dor programele pe H sau pe V in functie pe ce program o sa fie receptorul humax. Sfatul meu ar fi sa iei un LNB dublu sa mai tragi un fir si atunci ai 2 receptoare functionand independent.

    Daca mai ai si alte intrebari poti sa le pui, ma voi stradui sati raspund cat mai rapid.

  3. #3
    Standard RSP member
    Join Date
    03 Jun 2008
    Posts
    70
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Intrebare legata de Optibox CX PVR Ready

    am inteles, multumesc frumos...
    lnb dublu cu fir separat nu as prea avea cum sa pun pt ca intre mine si antena sunt vero 6-7 etaje ...la naiba acuma imi adusai aminte ca mai voiam sa pun un lnb cu diseq. Daca pun al doilea lnb cu diseq nu mai am nici o sansa sa-l schimb din humax, nu?
    un alt fel de splitter care sa-l pun imediat inaintea intrarii in receptoare exista? ceva in genul diseq-ului, dar care sa nu-mi sumarizeze semnalul de la 2 lnburi ci sa imparta semnalul de la un fir la 2 receptoare....

    Softul cu AU nu prea imi place, prefer lucrul manual . Am rams cu sechele din decembrie cand nu se putea dezactiva au-ul si a trebuit sa caut prin debara sa gasesc pe undea aruncasem humaxul

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •