Thanks Thanks:  45
Likes Likes:  54
Dislikes Dislikes:  0
Page 7 of 11 FirstFirst ... 34567891011 LastLast
Results 91 to 105 of 154

Thread: AltDVB

  1. #91
    Golden Member
    Join Date
    06 Sep 2007
    Posts
    812
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default Re: AltDVB

    Poti sa folosesti orice iti doreste inima, AltDVB,SmartDVB,DVBDream,ProgDVB,doar sa ai codecuri HD pe care le gasesti pe www.sateliti-upload.info am pus acolo codecuri versiunea 8.x de cyberlink dar voi pune deseara si 9.x.
    Dar nu sunt foarte multe posturi HD in DVB-S, poti pune la vanzare si cu o mica diferenta iti achizitionezi un Skystar HD2, nu mai stiu cat vine 70euro...,iar ca diferenta 40euro....eu unul zic ca isi merita banii.

  2. #92
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default Re: AltDVB

    test facut pe TV2 FILM HD cu ss2,coreavc sta la 50%,cyberling sta la 80% iar dupa un timp moare asta cu vers 7 care dupa parerea mea e cea mai buna vers in decodare HD

    parerea mea
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  3. #93
    Golden Member
    Join Date
    06 Sep 2007
    Posts
    812
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default Re: AltDVB

    coreavc isi face treaba, dar daca ai o placa video cu accelerare hardware o sa vezi ca folosind cyberlink iti consuma maxim 15-17% procesor.

  4. #94
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default Re: AltDVB

    corect,am uitat sa specific ca testu a fost facut cu o placa ATI normala ca sa zic asa fara accelerare
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  5. #95
    Member Visitor medusa's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2009
    Posts
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Buna dimineata tuturor !
    Am o intrebare , rugaminte , ziceti-i cum vreti. Stie cineva unde pot sa gasesc lista de canale actualizate la zi pentru Alt-Dvb incepand de la Turksat pana la Hispasat pentru ca oricat as incerca sa scanez imi dau numai erori , am incercat pana mi s-a urat si nu am reusit decat luand transponderii pe rand si scanand pe fiecare de 10-15 ori pana am obtinut un rezultat , numai asa merge si nu am avut rabdare decat pentru Thor luandu-mi cateva ore bune si incercand cu tot felul de variante de Alt-dvb. Folosesc un Sky-star pe usb cu driverul original de pe cd pe un computer ce contine o placa Gigabyte G33-DS 3R , memorie ram 2048 . procesor Intel Core2Duo/3Ghz/45nm si placa video IceQ3 Ati Radeon HD 3850 , daca prezinta vreo importanta si ceva trebuie schimbat prin drivere.
    Am incercat si cu altfel de viewere dar imi place Alt-Dvb-ul si tot mi s-a dezghetat motorul , l-am reparat si acum vreau sa profit.
    Ma poate ajuta cineva ?

  6. #96
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    e o problema la tine,poate din driver,poate din player iar actualizarea poti sa o faci din player online(daca mai merge)acolo unde selectezi transponderi
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  7. #97
    Member Visitor medusa's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2009
    Posts
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Intr-adevar , pot sa fac update la transponderi dar scanare nu , de ex : selectez all = zice ca scaneaza dar imi afiseaza numai erori ; ii iau pe rand cu scanarea= zice ca scaneaza si ori imi da eroare , ori imi afiseaza un soi de canale fara nume gen date etc si dupa insistente in a scana acelasi transponder de mai multe ori intr-un final imi afiseaza posturile rezultate si le pot face update daca sunt ceva noi , cam asta. Posibil sa aiba probleme Alt-Dvb ca din cate stiu eu cine l-a conceput nu prea s-a mai ocupat de el si apar tot felul de variante care nu au nici o legatura cu cel original , sau trebuie sa-mi schimb driverul placii avand in vedere ca il am pe cel original de pe cd ? In rest ma descurc , vad totul pe Thor cu pluginurile actuale , nu sunt incepatoare doar ca am facut o pauza in tot ce misca la acest capitol si incerc sa recuperez de unde am ramas in urma cu ajutorul vostru , cu ceea ce citesc si imi cer scuze daca insist cu intrebari de incepatori dar in trecut nu am avut asemenea probleme totul mergand perfect. Oricum, Multumesc Mult pentru raspuns.

  8. #98
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    pune alt driver si pune altdvb original,uite ti l am pus aici http://www.2shared.com/file/11069212...r22_B3912.html
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  9. #99
    Member Visitor medusa's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2009
    Posts
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Multumesc mult l-am dat jos si o sa-l incerc , sa vad si care varianta de driver este mai buna.

  10. #100
    Standard RSP member un user's Avatar
    Join Date
    21 Jan 2009
    Location
    Mostly, in front of PC
    Posts
    163
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Nu stiu cum se comporta Altdvb cu ss2-usb, dar pe pci(atat cu v2.3 cat si v2.6) merge brici.
    Ce iti recomand, verifica traseul de cablu, de la lnb la placa, mufarile de la capete daca sunt vechi refa-le, si cel mai important, asigura-te ca antena este corect pozitionata pe satelit.
    Daca dupa operatia asta nu ai semnal, schimba driverul, daca nici asa nu se remediaza problema, prespun ca placa/sistemul e cu probleme.
    BETATESTER DVB, GRATIS !!!!!
    Daca are cineva smartcard-uri, si nu-i folosesc, eu le primesc cu cea mai mare placere (Achit transport + )

  11. #101
    Member Visitor medusa's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2009
    Posts
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Alt-Dvb cu Ss2/usb se comporta nemaipomenit , nu au fost probleme , tot ce tine de montajul antenei , pozitionare ,cabluri , legaturi , sunt OK , nu cu semnalul au fost probleme ci cu incompatibilitati intre driver/sistem/Alt-Dvb/v-plug. Dar s-a rezolvat , dupa n combinatii , ieri am reusit , acum obtin si eu rezultate la scanarea totala , adica imi afiseaza posturile gasite , sortate pe nume,etc . Pana acum imi dadea erori in permanenta si abia la insistente aveam reusite. In final , am reannoit driverul , filtrele grafice ,totul la zi , cateva setari in Alt-dvb si mergge ca uns. Ce sa-i faci este greu sa tii pasul cand ai o pauza foarte lunga in acest hobby.
    Tin sa multumesc inca odata celor care m-au ajutat implicit fara a ma trimite nu stiu catre ce pagini sa citesc si in care nu as fi gasit decat tot intrebari care bineanteles ca sunt utile si folosesc si acestea dar iarasi timp pierdut , acum este OK. 10x a lot.

  12. #102
    Member Visitor dragon65's Avatar
    Join Date
    25 Mar 2007
    Location
    TIRGU LAPUS Maramures
    Posts
    7
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Salutare nu am mai urmarit demult discutiile daca puteti s-ami dati un link unde gasesc un altdvb complet
    SALUT

  13. #103
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    situl oficial parca e inchis din ce imi aduc aminte,bate in google altdvb 2.2 si alege de acolo
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  14. #104

    Join Date
    14 Aug 2007
    Location
    Comuna Miticestii de Campie. Sat Vanghelesti.
    Posts
    81
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Noua versiune BDA

    Mai sunt inca oameni de sunt interesati de softul asta si care il mai updateaza. A aparut pe net ultima versiune de BDA. Pot zice ca e singura care imi roteste antena pe un Tevii S660. Din cauza asta cam ocolisem softul asta in ultimul timp.

    Versiunea asta noua modifica:
    - Removed DVBS2Signalling, DiSEqC, S_ROLLOFF settings from config.
    - Added FEC support.
    - LNB power-off support.
    - Vendor-specific BDA extension autodetection. Now supported:
    * Technotrend BDA API (use ttBdaDrvApi_Dll.dll). ToneBurst + Raw DiSEqC, LNB power-off, Modulation type selection.
    * Hauppauge BDA extension. Raw DiSEqC, Modulation type selection, S2 Pilot/RollOff settings.
    * Conexant BDA extension. Raw DiSEqC, Modulation type selection, S2 Pilot/RollOff settings (optional), LNB power-off (optional).
    * DvbWorld BDA extension. ToneBurst + Raw DiSEqC, Modulation type selection.
    * Turbosight BDA extension. Raw DiSEqC, Modulation type selection, LNB power-off.
    * Twinhan BDA extension. ToneBurst + Raw DiSEqC, Modulation type selection, LNB power-off.
    * TeVii BDA API (TeVii.dll). Raw DiSEqC, LNB power-off, Modulation type selection.
    * Omicom BDA extension. ToneBurst + Raw DiSEqC, Modulation type selection.

    Link descarcare: http://fbx.ro/zmo4uigf19o0sdr1

  15. #105

    Join Date
    14 Aug 2007
    Location
    Comuna Miticestii de Campie. Sat Vanghelesti.
    Posts
    81
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Noua versiune BDA 0.2.0.2

    Si o actualizare pentru BDA Altdvb

    Noutati:

    - Change BDA type detection order. Use Turbosight, DVBWorld extension for TeVii devices with old drivers (pre 2009).
    - Show Technotrend product name instead tuner filter name.
    - Change credits and added project url in device selection dialog.

    Link download: http://fbx.ro/fxs1oicpj0y51beq

Page 7 of 11 FirstFirst ... 34567891011 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •