Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 6 of 6

Thread: Cateva neclaritati la 900HD

  1. #1
    Standard RSP member
    Join Date
    18 Nov 2008
    Location
    Dreamland
    Posts
    204
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default Cateva neclaritati la 900HD

    De azi sunt posesorul unui ipbox 900 hd. Nepricepandu-ma la el deloc apelez la bunavointa si rabdarea voastra si sper sa ma ajutati un picut.

    Am instalat initial ultimul enigma2 de la sifteam (033-ul). Toate bune si frumoase, pana la setarea satelitilor... eu am o montura h-h si am setat acolo la inceput "positioner", am bagat longitudine & latitudine pt Cluj, etc...

    Apoi am vrut sa merg la Positioner Setup sa imi gasesc satelitii si cum am intrat in Positioner Setup a aparut un ecran verde care semana foarte mult cu bluescreen-ul de Windows si s-a restartat ipbox-ul... am mai incercat de cateva ori dar s-a intamplat acelasi lucru..

    Am luat un e2 sifteam mai vechi si nimic, tot asa face cand intru la Positioner Setup.

    Eu sincer as vrea o imagine la care in primul rand sa mearga positioner setup-ul sau ma rog ceva sa imi pot misca motorul sa gasesc satelitii!

    In al doilea rand m-ar interesa un fel de blue panel (am inteles ca unele imagini au) si sa pot downloada astfel mai usor addons.

    Si in al treilea rand, dar nu ultimul, sa mearga incubuscamd ca sa pot fi client de cccam, dar asta nu cred ca e o problema la nici o imagine.

    Multam si astept sfaturile voastre.

  2. #2
    Standard RSP member coburn's Avatar
    Join Date
    02 Apr 2007
    Posts
    262
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default Re: Cateva neclaritati la 900HD

    Enigma 2 ptr.ipbox e inca in scutece, asa ca nu astepta prea multe de la aceasta imagine.
    Ca sa-ti mearga incubus ca client cccam poti folosi imaginile standard dela sif,nlb etc.
    Eu folosesc ultima imagine sif (are bluepanel si merge si pozitionerul ) cu incubus 0.82 legat la cccam 2.1.1 si merge destul de bine, nu perfect mai are mici intreruperi ca am decat doua linii in incubus da canalele la care ai hop1 in cccam merg binisor.
    Sanatate
    Exista doar un lucru bun, stiinta, si doar unul rau, nestiinta.

  3. #3
    Standard RSP member
    Join Date
    05 May 2008
    Location
    CIMPIA TURZII
    Posts
    162
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default Re: Cateva neclaritati la 900HD

    stai linistit ca nu esti primul .asa facea si la mine pe 91hd si am revenit pe NLB si totul e ok merge si diseq.enigma mai trebuie lucrata

  4. #4
    Standard RSP member
    Join Date
    18 Nov 2008
    Location
    Dreamland
    Posts
    204
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default Re: Cateva neclaritati la 900HD

    Ok am pus ultima imagine de la SIF, mere ok, DAR nu ma descurc cu incubus-ul asta..

    Eu mi-am facut DM500-le server de cccam 2.0.11 si sharuiesc cartela zaharoasa.

    Am incercat sa deschid zaharelul cu incubuscamd pe ipbox, am configurat linia, imi apare conexiunea in telnet la netstat

    tcp 0 0 192.168.2.10:3283 192.168.2.5:11745 ESTABLISHED

    dar nu se deschide nici un post...

    Ce-o avea?

  5. #5
    Standard RSP member coburn's Avatar
    Join Date
    02 Apr 2007
    Posts
    262
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default Re: Cateva neclaritati la 900HD

    Vezi citeste threadul de la incubus si vezi cum se pun liniile in incubusCamd.cfg poate ai pus ceva gresit eu am asa:

    [Prov:000000:CaID:0000]
    decoder_type=1
    card_server_url_0=cccam://

    [Servers]
    card_server_url=cccam://xxxxx:xxxxx@192.168.0.13:12000
    card_server_url=cccam://xxxxx:xxxxx@xxxxxx.no-ip.biz:12000

    ...si merge perfect.
    Sanatate
    Exista doar un lucru bun, stiinta, si doar unul rau, nestiinta.

  6. #6
    Standard RSP member
    Join Date
    18 Nov 2008
    Location
    Dreamland
    Posts
    204
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default Re: Cateva neclaritati la 900HD

    Rezolveishan Multam!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •