PDA

View Full Version : Suportul in limbi straine la Kathy



amorak
24-04-09, 10:08
hei, voi ne injurati, sau ce ziceti acolo. Va rog, exista sectiunea rusa, folositi-o. aici romana sau engleza, e mai larg cunoscuta. ;) :drinks:

(Эй, ты проклял нас, или о том, как там. Пожалуйста, есть русский использования. Румынский Английский здесь, или, более широко известной.)

vladcarama
24-04-09, 12:59
Omul a intrebat la tema: - Cand Zildan ne va da o noua versiune de Enigma. Ei ashteapta cu nerabdare...
Eu i-am raspuns: - Dar prin ce aceasta nu-ti convine... :cool2: :drinks:

tedugoroma
24-04-09, 16:07
Si care sa speram ca va fi adresata romanilor in primul rind nu altilor!!!

mario08
25-04-09, 15:19
AMORAK> ca membru RSP TEAM ar trebui sa fi foarte incantat ca RSP TEAM condusa de ZILDAN , este cunoscuta in toata lumea...fiecare se exprima in limba pe care o cunoaste ...si suntem mandrii ca avem in RSP TEAM si cunoscatori de limba rusa cum este VLADCARAMA...

amorak
25-04-09, 20:22
@bobob stai linistit, nu am nimic cu nimeni, dar nu e frumos in public sa vorbesti fara sa te inteleaga altii, dupa cate stiu este sectiunea forum in limba romana :)

amorak
25-04-09, 20:24
imi cer scuze pentru post consecutiv, nu pot edita prin proxy. Ipotetic: eu si poate inca 1 de pe aici stim latina, inseamna ca putem incepe sa postam in latina? :drinks:

ionutz6
30-04-09, 00:35
haideti sa pastram threadul asta in romana, mai ales ca nici pe asta n-o stapanim cu totii prea bine, dupa cum se poate vedea mai sus: ar trebui sa fi...

vladcarama
30-04-09, 20:36
In legatura cu limbile in care se mai discuta pe acest thread (in afara de romana)> Enigma 2 este un program care se dezvolta in special datorita lui Zildan, mandria noastra, astfel autorul shi programul avand ecouri in toate tarile unde a ajuns Kathreinul 910 HD. Acest @slonsl@ de mult e cu ochii pe forumul nostru shi promoveaza produsul pentru piata lor (clar ca mare folos noi nu avem din asta), dar vad shi multe posturi in limba engleza, fata de care nimeni nu are nimic, shi multi altii intra pe forumul nostru datorita acestui thread, astfel devenim mai cunoscuti in lume (iar nu shtiu daca tare ne trebuieshte). Daca ii scriu sa nu mai posteze, nu cred ca ar fi bine (chiar daca shi eu am rezerve mari fata de rushii care ne mananca de pe picioare in tara noastra), el e un entuziast care astapta cu nerabdare versiuni noi ale Enigmei.

P.S. Mai am cativa rushi, lituanieni, letoni care tin legatura cu forumul nostru prin privat cu mine. Dar acest slonsl nu mai ashteapta sa-i raspund eu shi pune el (nu are rabdare rusul). :sorry:

Pantru amorac: Hic et nunc bene dicere est: Non idem est si duo dicunt idem ...

Snow
01-05-09, 10:41
Pentru intrebari aparute in diverese limbi, cine se pricepe sa raspunda. Imaginile facute de zildan, au facut inconjorul lumii si sunt cunoscute pentru stabilitatea lor.

mario08
01-05-09, 14:07
eu cred ca nu ar trebui sa confundam "capra cu varza"
meritul lui zidan este al lui si-ii multumim pt. efort , dar totusi cred ca ar fii cazul ca cei care scriu/cunosc si alte limbi straine sa scrie la "sectiunea internationala" , ca doar de aceea se numeste asa
cel putin asa mi-se pare mie normal , dar cum in Romania - ANORMALUL - a devenit - NORMAL - , vom aveea un GHIVECI DE LIMBI INTERNATIONALE
pe AAF forum si UFS910/kathy forum daca esti membru (cred ca si pe alte forum-uri este la fel) , esti - OBLIGAT - sa scrii in LIMBA MATERNA SAU IN CEEA CARE A FOST ADOPTATA - nu am intalnit discutii in LIMBA ROMANA PE ACESTE FORUM-URI IN SECTIUNEA "KATHY" UNDE SE SCRIE IN ENGLEZA SAU GERMANA , dar exista SECTIUNEA INTERNATIONALA , pe SAT-UNIVERSE LA SECTIUNEA INTERNATIONALA EXISTA CHIAR SI ROMANA
CRED INTR-UN FINAL CA AR FII CAZUL SI SA NE AUTOEDUCAM INTRE NOI , fiindca altfel va trebui sa citim "n" topicuri in diverse limbi scrise pana a cauta raspunsul dorit
NU AM NIMIC CU STRAINII , DAR EXISTA NISTE REGULI PE FIECARE FORUM SI CRED CA AR TREBUI TOTUSI RESPECTATE , fiindca altfel pot da "nastere" la alte "nereguli"

Snow
01-05-09, 16:24
atunci ar trebui creata o sectiune internationala tot in cadrul sectiunii kathy.

ps: pe sif, edg, nabilo se posteaza si-n italiana si-n engleza. uneori mai apar si posturi in alta limba, daca cineva se price ii raspunde.
oricum putem face o sectiune in egleza separata pentru kathy

mario08
01-05-09, 16:54
dupa mine , ar fii mai indicat a se creea o "sectiune internationala" in cadrul "sectiunii kathy" , fiindca vad ca oricum nu se respecta "sectiunea internationala" a forumului
nu ar fii asa de "deranjant" , daca s-ar scrie doar romana si engleza , dar mai este si in rusa ,altcineva scria ca stie "latina" si daca tot se scrie si in "alte limbi" de ce nu ar scrie si in latina s.a
uite asa apare si "ghiveciul" si eu ca sa caut un raspuns , ar trebui sa "ma lovesc" de altele pana ajung la ce ma intereseaza si asa sant "tare curios" dupa creearea unei "sectiuni internationale" in cate "limbi" s-ar ajunge sa se posteze diferitele prb. aparute la e2 rsp , fiindca aceasta imagine este foarte raspandita pe mapamond si fiecare strain se loveste de "x" sau "y" prb. asteptand cate un raspuns la prb. postata de el in limba materna , daca nu se respecta niste reguli ( a se posta numai intr-o limba internationala)

Snow
01-05-09, 17:54
--- -.- .- -- ... .- -- .- -.-. --- -. ... ..- .-.. - -.-. ..- --.. .. .-.. -.. .- -. ... .. --- ... .- ...- . -.. . -- -.-. ..- -- ..-. .- -.-. . --


:) am inteles punctul tau de vedere si o sa cautam o solutie