PDA

View Full Version : CCcam trafic



resofty
29-04-09, 23:32
Salutare am o problema cu CCcam care nu pot sa mi-o explic.
Ca server intre DM -DM sunt stabil dar daca dau client la o persoana cu Flycccam tot i se intrerupe....si asta doar de la mine.
Ce stiti ca ar putea avea?

sateros
30-04-09, 14:46
Nu toate versiunile de flycccam merg perfect sunt unele care nu suporta mai multe servere bine ( nui neaparat sa fie de la tine ) trebuie verificat antai la el

resofty
30-04-09, 15:23
Persoana mai primeste si de la alte persoane, dar doar de la mine se intrerupe , acum am pus disable emm sa vad daca tot asa face....

sateros
30-04-09, 15:28
Ce card ai in local ? daca ai un conax atunci e posibil intra mereu in conflict dar tot asa cum tiam spus numai el poate sa rezolve problema ( la ceilalti cienti ai tai se blokeaza la fel ??? )

resofty
30-04-09, 15:47
Ma ajutat adi_sony sa configurez....dar chestia asta se intampla parese si cu serverele de dm fiindca tot ii vad offline pe unii cateva secunde apoi sunt on....da e conax cardul ....dar se intampla si la un prieten care are NDS ....sa vad acum cu disable emm daca e ok...

resofty
30-04-09, 18:11
Multumesc pentru ajutor rom3o si adi_sony , am testat dupa un restart curat....si asa e ....era de fapt Disable EMM: no si trebuia pus pe yes.