PDA

View Full Version : nu ma descurc cu vplug, va rog sa ma ajutati



killyow
29-04-09, 23:08
Am incercat urmatoarele pe 2 CALCULATOARE! (tot nu a mers)

-am o placa ss2 rev 2.8;
-am incercat cu multe programe, aceeasi treaba (vreo 4-6 programe, progdvb, dvbviewer, my theatre, si altele);
-calculatoarele pe care am incercat sunt destul de puternice;
-am fixat antena pe HOTBIRD, semnalul e bun;
-am instalat ultimele drivere, de pe site-ul producatorului
-aveam win xp sp3 pe amandoua
- SE VEDEAU PROGRAMELE FREE (deci nu cred ca era treaba cu codecurile);

Dupa ce am facut sa mearga canalele free, am instalat vplug 2.4.2 si am copiat de pe un site (am incercat eu de pe mai multe, am dat search cu google; un site era ala prezentat in tutorialul de pe site-ul asta (am facut si dupa tutorial ... NIMIC)); la unele canale, in monitor-ul de la plug imi dadea niste mesaje de eroare(probabil erau in mare despre key-uri); dar nici la programele la care nu dadea mesaje de eroare nu se vedea nimic.

Am mai copiat de pe niste site-uri niste plugin-uri arhivate, cu key-urile la zi (un pack chiar continea vplug si s2emu) si altul doar vplug; nici asa nu o mers sa vad nimic.

Care ar putea fi problema? Va rog mult sa ma ajutati, de cateva saptamani tot imi bat capul, am pierdut zeci de ore cautand si incercand sa imi dau seama cam ce ar putea sa fie rau, dar nu am reusit.
Am incercat tot felul de posibilitati, alte codecuri, am reinstalat si windows-ul, tot nimic. Am dat peste tot felul de erori dupa ce am instalat windows-ul (de codecuri, de program, unele programe nu recunosteau codecurile(am pierdut o gramada de timp incercand sa fac alte programe sa mearga, cu unele am reusit sa vad canalele free (dar atat) cu altele nici atat).

VA ROG MULT, ajutati-ma.

vladcarama
29-04-09, 23:32
Cu parere de rau, acum, cu vplug nu prea deschizi ceva nici pe Hotbird, satelit care se bucura de multe ispravi ale emulatoarelor vpug, s2emu etc. Incearca in special pe 1W cu S2 emu poate reuseshti sa deschizi ceva. daca nu reusheshti da PM.

laleauaneagra
30-04-09, 01:10
imi pare rau ca nu ti-am raspuns la pm,crede-ma sant foarte ocupat si nu am timp dar posteaza aici si ve-i fi ajutat

vladcarama are dreptate,din acest motiv nu reusesti,incearca 1w e cam singura optiune acceptabila

killyow
01-05-09, 21:00
eu am placa asta si vreau sa vad programe codate ... cum fac? (pe mine astA MA INTERESEAZA)

ce imi mai trebuie si cum sa fac? (eu o luasem stiind ca merge sa vad cu ea programe codate ... :(( )

eu am vazut softkey-uri cu coduri .... cum de nu se mai poate cu placa asta decoda? F-kin' sh*t!!!!!!!!!! I'm so pissed off!

resofty
01-05-09, 21:11
Deci nu placa face decodarea , decodarea se face software de un program cum e vplug , anticul s2emu.
Iar daca programele existente nu decodeaza nu ai ce face.
Te pui frumos iti iei o interfata de citit carduri si iti cumperi cartela sau te apuci de sharing.

killyow
02-05-09, 09:45
sunt alte programe cu care pot sa decodez mai multe canale? (am citit undeva, gen emulatoare de ci ... dar nu am gasit nimic concret).

Eu vreau sa receptionez programe codate; poate cineva sa imi detalieze cele 2 optiuni (si altele in caz ca mai sunt) care le spunea "resofty" ?

(eu am cautat putin pe net, si am ramas cu impresia ca placa asta nu suporta o extensie CI hardware ...).

Care e treaba cu shareing-ul? unde pot sa citesc detaliat cum sa procedez sa mearga?

Va rog mult daca puteti sa ma indrumati cum sa fac, ca eu m-am blocat :(

killyow
03-05-09, 12:56
nu vrea nimeni sa ma ajute? :(

Va rog poate gasiti putin timp sa imi explicati si mie;

cheers.

roderttam
03-05-09, 13:10
Nu ai citit PM-ul?