PDA

View Full Version : AAF Black Pearl BA



mario08
13-04-09, 01:05
Ultima vers. de imag. BA de la AAF :

- http://www.aaf-board.com/wbb2/database.php sau

- http://rapidshare.com/files/220530582/AAF_Black_Pearl_Ba_UFS910.rar

Imi pare rau , dar din cauza "restrictilor" de la rcs , numai pot sa o "urc" pe forum , e in teste = la prima vedere - OK

mario08
13-04-09, 01:30
O noutate la aceasta imag. o constitue " Satellite Editor v1.0" din meniul "Service Searching" si este exact "editorul de sateliti/traspodere/frecvente" din "enigma 1"
Pt. scanari sateliti , scoate-ti cam-ul din slot , altfel nu va functiona si o scanare completa pe astra 19,2 cat si pe hotbird 13 a durat 10 min./satelit , fata de 30-40 min./satelit la imag. anterioare , mai testam...............

live2dmax
13-04-09, 12:34
Salutare ,
Am pus si eu imaginea aseara ,nu-i rea merge destul de bine,inca nu am vazut nici un green screen .O singura problema ( poate numai la mine) am incercat si diablo cam si merge dar nu la fel de stabil ca in imaginile anterioare ,iar canalele cu sr30000 nu mi le deschide.Am sa pun soft-ul lui Master Zildan si sa vad daca merg.
In rest destul de buna imaginea,mai probez!

whitesnake
13-04-09, 13:17
super imaginea

nicio eroare pana acum in afara de clasica "SID not found in PAT" (pe lista MEA de canale) - eroare pe care cei de la pkt ar fi rezolvat-o - si un ecran verde in media player

mai sap,

numai bine

f11
13-04-09, 13:29
Intradevar super imaginea. Un ecran verde la playerul radio de pe net si unul in media player la montarea stick-ului in rest frumoasa.Partea de subtitrare inca nu are fonturile necesare pentru ro dar .mkv-urile se vad fbine .
Mai butonez.

f11

hd56fox
13-04-09, 14:41
@live2dmax
Vezi ca ai in meniu setarea pentru canalele 30000. Intri pe AAF Panel, la autostart si jos de tot HighSR pus pe No , il setezi pe Yes si restartezi.
Nu stiu de ce cei de la AAF il pun implicit pe No ?!. Nu stiu daca afecteaza stabilitatea. Acum la mine de exemplu s-a pus automat AC3 downmix pe Off la instalare , sa inteleg ca s-a rezolvat problema de stabilitate ? Asa ar parea pana acum.
Am testat pe MTVHD Sky UK si pare mai stabil. Pe acest post aveam cele mai mari probleme de stabilitate.
A mai observat cineva asta ?, sau e doar la mine.

f11
13-04-09, 15:03
Nu am testat cu AC3 downmix pe off deoarece celelalte versiuni aveau mari probleme dar cum ajung acasa am sa testez direct pe MTVHD si postez aici rezultatul.
Am citit pe ufs910.hdtvinfo.eu ca este rezolvata si problema camd3 si gigi.A testat cineva ca eu am mers doar pe mbox????

f11

satyca
13-04-09, 15:34
sal, exista si o versiune mai noua pt dm 500?

cortorent
13-04-09, 16:57
problema sunetului nu este rezolvata, se aude in continuare sacadat
cu AC3 downmix off merge

hd56fox
13-04-09, 19:46
Asa este, se aude sacadat sunetul pe unele canale, si din pacate si derularea scrisului la gigi - antena 3 se face tot sacadat, cum se intampla si mai demult. Nu stiu, dar parca si aici trebuia facut ceva ca sa se repare. Mai observ ca se blocheaza destul de usor atunci cand nu merge un program. Trebuie restartat di buton sau din telnet-nu da ecran verde dar se blocheaza. Ecrane verzi am avut pe la media center. Parca tot RSP e mai stabila. Are intradevar in meniu foarte multe pugin-uri (vezi de exemplu IMDB car iti arata imediat date despre un film)

pauldemon
13-04-09, 23:43
M-am jucat si eu cu aceasta imagine. Per ansamblu e o imagine buna.
Partile notabile ar fi:
-concept de media center
-"shadow skin HD" placut ochiului
-multe plug-inuri la download

Partile negative sunt:

-lipsa newcs
-versiune de mbox veche (oare pana cand va fi folosit "0.4 BETA build 0015"?)
-subtitrare functioneaza si nu prea :)
-nu toate programele HD cu sr 30000 sunt OK (pe HistoryHD 1w la mine e ecran negru)

Asa ca folositi cu incredere imaginea RSP!!!!!!

-

mario08
14-04-09, 01:04
Poate la viitoarea vers. E2 RSP , veti lua in considerare "Satellite Editor" , partea de scanare care revine dupa o lunga absenta dintre functii s.a

gineala
14-04-09, 19:14
pt. sr 30000 AAFPanel-> Setup -> Autostart -> HighSR yes


Salutare ,
Am pus si eu imaginea aseara ,nu-i rea merge destul de bine,inca nu am vazut nici un green screen .O singura problema ( poate numai la mine) am incercat si diablo cam si merge dar nu la fel de stabil ca in imaginile anterioare ,iar canalele cu sr30000 nu mi le deschide.Am sa pun soft-ul lui Master Zildan si sa vad daca merg.
In rest destul de buna imaginea,mai probez!

tic2000
14-04-09, 22:07
Partea de scanare e rezolvata in distributia TDT asa ca apare in orice imagine lansata. Partea de editor sateliti nu stiu.

vodafonul
15-04-09, 09:03
Dar merge mutarea antenei sai gasirea satelitilor - diseq 1.2 - care in toate versiunile anterioare dadeau "verdeata"

Maestre - copy paste....glumesc

whitesnake
15-04-09, 10:11
Dar merge mutarea antenei sai gasirea satelitilor - diseq 1.2 - care in toate versiunile anterioare dadeau "verdeata"


da, merge, testata

mario08
22-04-09, 18:17
sa mai "lovit" cineva de neredarea fisierelor .mkv pe aceasta imagine ?
dupa ce am reusit intr-un final sa "mountez" hdd-ul , am vrut sa incerc "mediacenter-ul" si surpriza , nu-mi vede fiserele .mkv in folderul "movie" de pe hdd , in rest merge mp3-urile , poze
nu are instalat plug-inul vlc si nici nu pot descarca de pe serverul lor "vlc-ul" , fiindca nu-l au
va rog frumos exista acest plug-in compilat pt. al descarca/instala manual si comanda pt. instalare , multumesc anticipat

tedugoroma
24-04-09, 16:10
La versiunea asta cum se baga K*y ca nu am gasit optiunea?

mario08
25-04-09, 01:44
am rezolvat prb cu redarea fisierelor mkv , filmele respective avand impartit filmul in mai multe fisiere mkv (4-5fisiere) si de aceea nu le vedea prin intermediul "mediacenter-ului" din aceasta imagine
oricum scrie clar ca "vlc plugin" nu este instalat si mai rau este ca nu-l au nici pe server-ul lor si in plus acum vad ca imi afiseaza subtitrarea destul de "ciudat" : ba incompleta , ba litere amestecate de nu intelegi nimic si cate o fraza o mai afiseaza corect