PDA

View Full Version : Cartela digi



diloniga
03-07-07, 12:12
Salutare ...

stie cineva cum pot sa citesc cartela digi cu un mastercrd2?
exista posibilitatea de a citi cartela? Ce fel de cartela este? Cati MhZ?:pls:

multam
CU
diloniga

diloniga
08-07-07, 18:42
Multam pentru ajutor...
toate raspunsurile au fost suuper .... multam.
si ma miram eu de ce nemtii,francezii...chiar si spaniolii se pricep la chestii dinastea..fiindca au habar si impart stiinta cu ceilalti...noi o pastram ca nu cumva sa afle careva ceva....
....Comunismul a murit dar spiritul a ramas in tara....la fel ca si atunci...
fiecare pentru el.

Multam inca o data.
Cu plecare de cap...
diloniga

laleauaneagra
08-07-07, 19:00
usurel bade usurel cine stie iti va da raspunsul doar ca fiecare mai are familie sau alte probleme nu uita ca e un hoby si nu e obligat nimeni sa ti raspunda la secunda.ai rabdare si ca sa fiu putin rautacios esti la a 4 a postare si deja ai pretenti

pacala68
08-07-07, 20:46
Multam pentru ajutor...


@masaeaX , tu esti ? :D:D:D
In ce sens sa citeasca ? pt newcs emulezi phoenix
3,68 mhz

worms
09-07-07, 22:34
depinde ce vrei sa citesti.pentru info se foloseste Trex_Nagra_2_Tools_1_05 impreuna cu o interfata phoenix pe 3,686 mhz.poti afla info si cu programul nagraedit5.2 daca folosesti INICIOROM110.D2C.daca vrei chei sau bk,rsa atunci treaba e mai complicata ca trebuie o interfata numita unlooper.

laleauaneagra
10-07-07, 09:32
deci daca vrei info urmeaza sfatul lui worms daca vrei sa extragi laso balta parerea mea daca vrei so folosesti pe alt receiver sau interfata sau ce dracu or mai fi nu merge ea se imperecheaza doar cu receiveru ei.tot am zis ca nu mai postez nici o parere despre digi moo dar ce dracu moo ca nu pricep ce atata patima si zbucium ptr un cacat de DTH unde exista zeci de pachete care se sparg mai cu usurinta si prezinta mai mult interes si ma repet a nu stiu cata oara sant doar catva care pot si vor sa sparga digi deci lasatio mai moale sau aveti impresia ca introducand o cartela digi intr un unlooper gata sa rezolvat problema HMMMM

worms
10-07-07, 11:07
unlooperul nu garanteaza ca poti face dump pe cartele.rahaturile astea de carduri ac3 au o protectie de unloop care autodistruge atr-ul.stiu din propria experienta desi mi-am luat toate precautiile si am modificat unlooperul :(.ca sa faci un mosc e cale lunga incepand cu procurarea interfetei si ore multe de studiu, testare de scripturi etc.

elrumano
24-07-07, 08:54
je je je man de ce vrei so citeste ? daca nu moodifici nica in ea

worm cred ca mai intrebat daca pot recupera un card cu atr futut astia zic ca da cu eurocartao ala eu nam putut desi am doua stricate una de digi si una de d+


o sa incercam sa facem mosc aici ncepand de azi




elrumano