PDA

View Full Version : Ajutor pentru ip box 910



Gogoreata
26-03-09, 18:41
Posesor ip 910,antena 1.40,sateliti dela hispa 30w pana la turk 42e,net,router,dyndns,total cmd,nlb 9047,si card volce toate in stare de functionare in afara de mine:tv: de ce mai am nevoie pentru a face un card sharing ? vreau sa urmaresc cursele de moto gp care incep pe 10 aprilie si sunt transmise de bbc sport si dsf.Multumesc!

cipy_1982
26-03-09, 18:46
Pentru DSF n-ai nevoie de card sharing. E FTA.

Gogoreata
27-03-09, 21:09
usor,usor....nu va inghesuiti avem pentru toata lumea:cheers:

Snow
28-03-09, 10:26
foloseste search, o sa gasesti tot ce ai nevoie.

Gogoreata
29-03-09, 07:50
Si iacata cum ai reusit 1952 posturi.Multumesc de ajutor !

amorak
29-03-09, 10:20
daca tu te astepti sa primesti totul mura-n-gura nu e locul, daca tu nu ai vointa sa incerci sa cauti... ci sa vina cineva sa-ti zica totul fara ca tu sa obosesti, cred ca e mai bine sa te lasi, cumpara abonamentele respective si vizionare placuta. :)

Snow
29-03-09, 13:35
daca am scrie acelasi lucru de fiecare data, doar pentru ca unora le e lene sa caute, nu stiu unde am ajunge. am cativa ani, cand vroiai sa intri in ''share" daca nu aveai totul configurat, nu statea nimeni sa faca un schimb cu tine.
daca ve-i cauta, ve-i gasi. te asigur, dat fiind ca o parte sunt postate de mine.


ps: incearca sa nu-mi amintesti ca avem si o regula cu numarul 13

Gogoreata
29-03-09, 18:54
Hai ca deja o dam de gard .daca dau search si ma uit ca curca-n lemne la rezultate ? nu toti am avut o revelatie peste noapte si ne-am trezit invatati ,nu toti ne-am nascut cu calculatorul in casa si cu linuxu-n cap, eu invarteam galeata pe bloc sa prind bulgarii sa vad studio x si tu spuneai uite mama militarii.unii dintre noi mai avem si servici si familie si altele pe cap iar printre toate aste am deschis un topic si am cerut ajutor nu te obliga nimeni sa comentezi ori sa ma ajuti dar aici parca suntem la concursul care posteaza mai mult.raspunsul e usor...da cu search .....da cu search dupa ce ?scriai un cuvant gbox ori shitbox ori ce dracu sa search si eu spuneam tot un cuvant ...multumesc si nu stateam sa ne certam o saptamana pe net ..ori mai simplu nu scriai nimic.Hai toate cele bune !

Snow
29-03-09, 19:36
Amuzant!
Ai spus bine, unii dintre noi mai avem familie si servici. Iti dai seama ca nu putem sa ne pierdem timpul sa scriem acelasi lucru de fiecare data.
Despre bulgari, ce pot sa-ti spun, dadeau niste filme bune in timp ce te chinuiai sa reglezi antena.

Oricum, ca sa nu crezi ca am ceva cu tine urmeaza urmatorii pasi:

-creaza-ti un host de ip la no-ip
-deschide port din ruter ex: 5555
-instaleaza sif (daca deja ai alta imagine de la nlb, pune mai intai una de la abcom sau dgs)
-dupa ce-ai instalat imaginea downloadea din panel (la imaginile noi, tasta verde, cele vechi, rosie) mbox +newcs


cauta pe forum tutoriale de configurarea a gboxului (mbox se configureaza aproximativ la fel)

cauta pe urma sa faci schimb de linii


toate bune :drinks:

Gogoreata
02-04-09, 19:59
:oops:imi cer scuze nu am vazut posturile pt.iulian_oki.Promit sa nu se mai intample...........curand.:sorry:

vasi74
06-04-09, 21:25
Am un ipbox 910 si am incercat Sifteam 9207si nlb9207-910 dar pe amandoua am probleme cu subtitrarea Merge si nu prea Se poate face ceva ? La nlb9207-910 e incubuscamd 075 si nu are linea de cccam dar am pus configuratia de la 080 si merge foarte bine :gathering: