PDA

View Full Version : pentru probleme tehnice boom



claudiu
18-06-07, 16:35
pentru cei care au probleme cu activarea receptoarelor ,probleme de reglaj ale antenei sau alte probleme tehnice ,pot sa puna in acest topic problemele lor si in masura posibilitatilor voi incerca sa le rezolv.
O singura rugaminte - seriozitate . Cine are chef de mistouri ,are alte forumuri la dispozitie.

-minus
18-06-07, 16:48
pentru cei care au probleme cu activarea receptoarelor ,probleme de reglaj ale antenei sau alte probleme tehnice ,pot sa puna in acest topic problemele lor si in masura posibilitatilor voi incerca sa le rezolv.
O singura rugaminte - seriozitate . Cine are chef de mistouri ,are alte forumuri la dispozitie.

Super este mai mult decat binevenit acest nou thread,incep eu sa zic asa o mica problema;am inteles ca activarea celei de a doua cartele se face in maxim 24 ore de la instalare,daca nici dupa aceasta perioada clientul nu are activat cel de al 2lea card ce facem? sunam din nou la activari? multumesc anticipat pentru raspuns,
PS.Claudiu inca o data mii de multumirii datorita tie in momentul de fata am solicitari nu numai in Videle ci si in Bucuresti sunt cautat permanent.pentru cei ce spun ca BOOM nu are solicitari ii contrazic acum,in ultimile 2 zile am activat 2 carduri iar in maiine am 4 solicitari deci se poate,bravo BOOM
PS. am facut deja reclama acestui thread pe un forum privat dedicat exclusiv firmelor de instalari,deci asteaptate la o gramada de intrebari

claudiu
18-06-07, 16:53
al 2-lea receptor se activeaza in cel putin 30-40 minute dupa activarea primului receptor,si cel mult 24 ore.
Dupa 24 ore trebuie sunat din nou,dar pentru cei de pe acest forum cu asemenea probleme ,clienti sau subcontactori,mai bine ma contacteaza si vedem ce se poate face.

-minus
18-06-07, 16:54
al 2-lea receptor se activeaza in cel putin 30-40 minute dupa activarea primului receptor,si cel mult 24 ore.
Dupa 24 ore trebuie sunat din nou,dar pentru cei de pe acest forum cu asemenea probleme ,clienti sau subcontactori,mai bine ma contacteaza si vedem ce se poate face.

OK!! mii de multumiri pentru raspuns!

ex_gsm
20-03-08, 11:01
am cerut activarea aparatului 3 care nici azi nu este activ complect din decembrie
este actvat partial ... adica nu merg posturile romanesti pana la prog 8 si programele de sport
am sunat la relatii cu clientzi si am vb cu el de peste 30 ori dar tot nimic nu sa rezolva
stie cineva care ar fi solutzia?

-minus
20-03-08, 15:05
Spune ce receiver ai coship sau kaon?

elisav
20-03-08, 20:09
Care este procedura de renuntare la un recever(am 3 buc) si a unor programe(am full).Multumesc

-minus
20-03-08, 21:12
Care este procedura de renuntare la un recever(am 3 buc) si a unor programe(am full).Multumesc

021/232 55 66

Doar aici poti afla concret,sorry:dance:

sobyeuro
27-12-08, 16:15
imi poate sa zica cineva la cate firme
ramas de instalare la boom in special pe dambovita
?

-minus
27-12-08, 16:19
Regula 12

La ce anume te referi? ca nu se intelege exact ce vrei sa spui!

Einstein
27-12-08, 16:59
Pe Dambovita, Comteleprestul pune boom.

-minus
27-12-08, 17:29
A intrat unde nu trebuia,sunt altii mult mai vechi in zona!

whitedevil
07-01-09, 20:36
foarte bine ca a intrat comteleprestul si cred k deja au luat painea la multi instalatori ...si sa nu vorbim de vechime ..am inteles k sunt din 93 pe piata+10 echipe de instalatori

-minus
07-01-09, 20:49
Din 93 pe care piata? cea a vanzarilor poate,DTH-urile au aparut in 2004-2005!

whitedevil
08-01-09, 17:36
in fine...in 93 faceau antenele cu plasa si erau singuri care montau antene mobile digitale si analogice...dar nici prea multa lauda :D