PDA

View Full Version : Recomandare



val
17-03-09, 19:55
Acest post a fost ales absolut la intamplare: http://www.sateliti.info/showpost.php?p=74002&postcount=236 , mai sunt foarte multe pe aceeasi tema: subtitrarea DVB pe receptoarele Kaon de la Focussat. Nu merge! Cei ce inca sustin aceasta aberatie inca-i astept (insa nu prea mult) cu argumente solide, cu o mare rugaminte: Fara Fitile!

delta2k2
17-03-09, 23:13
Conform postului de aici (http://sateliti.info/showpost.php?p=70914&postcount=187) , in una ... maxim doua saptamani vei primi dovada ca se poate. Eu deja bifez X-uri pe calendar.

.

val
18-03-09, 06:16
Nu am uitat nici de posturile tale, asteptam pana la sfarsitul lunii.

bantex
28-04-09, 23:08
oare va fi vre-o data subtitrare dvb pe kaon 100sco?

delta2k2
28-04-09, 23:32
Nu mai visa si tu cu ochii larg deschisi cum au facut multi altii (inclusiv eu).


.

ro_ibs
29-04-09, 22:15
eu personal am pus un soft de sunny pe un 570 si am vazut subtitrarea. de asemenea am vz subtitrare cu softul original de focus... acuma n-o sa ziceti ca foloseste cartela pentru subtitrare :(

pina la urma m-am hotarit sa vind kaonul de la focuss si sa iau ceva care stiu sigur ca merge. sm obosit sa incerc

mondo
29-04-09, 22:40
Ce subtitrare ai vazut tu cu softul original ? Ai habar despre ce se discuta aici ? Faci lumea sa sara in sus degeaba !!!

delta2k2
29-04-09, 22:46
ro_ibs , nu ştiu cum stă treaba cu modelul 570.

Eu spun doar un lucru simplu : nativ , 100 SCO ştie doar Conax. Modificand firmware-ul din el să facă şi alte "lucruri" in plus şi avand in vedere că acesta este destul de mic , foarte probabil că nu vei avea loc să incluzi şi modulul de subtitrări. Nu ştiu nici dacă procesorul intern ar putea sa facă faţă la task-urile respective. Poate greşesc , dar cum acest firmware nu există incă ... tind să cred că nu este posibil tehnic.

Deşi are o imagine destul de bună calitativ faţă de alte receivere şi este destul de rezistent la experimente , trebuie să admitem că 100 SCO (şi nu numai) este oarecum depăşit şi probabil nu mai prezintă nici un fel de interes pentru "anumiţi dezvoltatori de soft"

.

gessle
30-04-09, 09:10
Cu rec focus cu soft de focus merge titrarea pe digi!!!
Pe rec kaon 570 merge titrarea pe digi!In plus,ambele sunt bune pt h-h!
Un patch pe rec focus va face nefunctionabila titrarea dvb(merge doar aia txt)!
Cine stie sa lucreze in interiorul softpacth-ului,asteptam detalii...:D de la cei care au spus!