PDA

View Full Version : Clicknet



simplul
17-06-07, 12:45
Cu noile tarife de la RTC m-ar tenta sa trec la netul lor, dar daca este cineva care foloseste clicknet-ul, pe aici, astept sa-mi spuna cum merge pe bune.
Mersi mult

dic_star79
17-06-07, 13:08
Merge bine. Eu am de 1,5 si functioneaza bine.

simplul
17-06-07, 15:25
Merge bine. Eu am de 1,5 si functioneaza bine.
Adica te poti baza pe viteza lor de transfer sau/si pe faptul ca merge fara intreruperi

-minus
17-06-07, 17:12
Eu am de 2,5 si viteza este garantata,la ce folosesc eu netul nu conteaza,ideea este ca am nevoie minim de 350 la upload si ei imi dau 380,la downloand am 1450 deci e ok,cert este ca il am din februarie si este super ok!! adica imi pot face treaba lejer tinand cont de ceea ce folosec si ceea ce am nevoie,
PS. nu intreba la ce imi trebuie ca nu primesti raspuns,ideea este ca este super beton ,merge non-stop si nu am avut neplaceri decat atunci cand a fost furtuna mare!

simplul
17-06-07, 18:54
Eu am de 2,5 si viteza este garantata,la ce folosesc eu netul nu conteaza,ideea este ca am nevoie minim de 350 la upload si ei imi dau 380,la downloand am 1450 deci e ok,cert este ca il am din februarie si este super ok!! adica imi pot face treaba lejer tinand cont de ceea ce folosec si ceea ce am nevoie,
PS. nu intreba la ce imi trebuie ca nu primesti raspuns,ideea este ca este super beton ,merge non-stop si nu am avut neplaceri decat atunci cand a fost furtuna mare!
ms mult de raspuns, nu te intreb la ce iti trebuie pt ca toti avem motivele noastre :thx:

laleauaneagra
17-06-07, 19:03
si totusi un vecin are de 1 MB si face down cu 50k dar el o tine ca asa trebuie

claudiu
17-06-07, 20:34
Eu m-am bagat sa-l ajut pe un amic ca sa aiba net ,si cum astralul in zona lui era gituit din cauza unui internet cafe,singura alternativa a ramas rt, ca sa constat dupa instalare si chinuri cu configurarea, ca ii merge in valuri, cu intreruperi . Si avea nevoie si de ip static care a mai costat inca 2 eur la abonament ,asa ca pot spune ca omul s-a fraierit cu netul de la rt. Acum nu stiu cum sa il ajut pentru ca magarii de la rt nu accepta rezilierea contractului,deoarece la ei in magazin totul merge perfect ,dar la om acasa e altceva ,iar daca ai probleme ,vine superechipa de interventie ,dar contracost.
Sincer-dupa acest episod nici sa nu aud de clicknet.

Tic
17-06-07, 20:48
De aproape doi ani merge beton. E adevarat ca uploadul este numai 385 kbps. dar eu nu am nevoie mai mult.Si are uptime de 99.99 %. Vitexa e 90 % din timp cea contractata...adica 260...270 KB/s in cazul meu. cu abonament de 2.5 Mbps. Am avit net de la toti providerii, inclusiv satelit, dar acesta s-a dovedit cel mai fiabil pina acum...Sa nu se deoache. ca-l laud....hi

-minus
17-06-07, 21:34
Eu m-am bagat sa-l ajut pe un amic ca sa aiba net ,si cum astralul in zona lui era gituit din cauza unui internet cafe,singura alternativa a ramas rt, ca sa constat dupa instalare si chinuri cu configurarea, ca ii merge in valuri, cu intreruperi . Si avea nevoie si de ip static care a mai costat inca 2 eur la abonament ,asa ca pot spune ca omul s-a fraierit cu netul de la rt. Acum nu stiu cum sa il ajut pentru ca magarii de la rt nu accepta rezilierea contractului,deoarece la ei in magazin totul merge perfect ,dar la om acasa e altceva ,iar daca ai probleme ,vine superechipa de interventie ,dar contracost.
Sincer-dupa acest episod nici sa nu aud de clicknet.

Si eu am avut probleme cu ei la inceput ,dar cu mine nu a tinut
mau chemat de 3 ori la ei la magazin unde totul era super la mine acasa era.....jale,asa ca iam amenintat cu OPC-ul si cai dau in judecata pentru nerespectarea clauzelor contractuale,le-am trimis mailuri peste tot la toti sefii,urmarea? a venit o echipa cu o rola imensa de cablu si au tras de la mine de acasa pana la reteaua magistrala 800m de cablu special,asta de la mine era vechi de peste 20ani,asa ca acum sunt supermultumit!!

zmeura
18-06-07, 11:43
.....a venit o echipa cu o rola imensa de cablu si au tras de la mine de acasa pana la reteaua magistrala 800m de cablu special,asta de la mine era vechi de peste 20ani,asa ca acum sunt supermultumit!!
Doi prieteni de ai mei se lauda ca de cand le-a tras cablu separat pentru net le merge beton.Chestia e ca aveau pile la RTLC si asa au rezolvat,dar se pare ca se confirma vitezele mai bune pe sarme separate de cele de telefon.