PDA

View Full Version : Max TV Site-ul



Turku
09-06-07, 02:18
Eu nu intelg o chestie pe site-ul lor au o reclama asa sa o numesc care nu intelg ce legatura are cu pachetele care le ofera.Specifica ca 500 de programe ofera bonus.Pai ele sant deja FREE la ce le ofera ei .Caci ori cine le poate prinde.Si alta chestie,daca ei au transponderi pe SIRIUS si EUTELSAT W2 iti dau un al treilea LNB pentru HOTBIRD?
http://www.maxtv.ro/selectie
Explicatimi si mie ,poate sant eu de la tara si nu stiu romaneste.
:gathering: :oops:

papaleo
10-06-07, 02:32
Eu nu intelg o chestie pe site-ul lor au o reclama asa sa o numesc care nu intelg ce legatura are cu pachetele care le ofera.Specifica ca 500 de programe ofera bonus.Pai ele sant deja FREE la ce le ofera ei .Caci ori cine le poate prinde.Si alta chestie,daca ei au transponderi pe SIRIUS si EUTELSAT W2 iti dau un al treilea LNB pentru HOTBIRD?
http://www.maxtv.ro/selectie
Explicatimi si mie ,poate sant eu de la tara si nu stiu romaneste.
:gathering: :oops:
Buna,

MaxTV se poate prinde prin Eutelsat W2 (16°E) (programe cu "**" si Viaccess) respectiv Sirius. Hotbird are numai TV Romania. Eutelsat W2 are cele mai multe posturi romanesti (FTA) + Max TV (de esemplu: TRV1, TVR2, (PowerYU si Viaccess) TVR Cultutal (FTA), TVR Timisoara, TVR Cluj, TVR Craiova, TVR Iasi (toate FTA), Antena1 (Viaccess) Antena2, Antena3, EuforiaLifestyle (FTA), National TV National N24. Din cate stiu in pachetul Max TV intra Realitatea TV, Kanal D, OTV, TBR Russia, VH1, Anime, AXN si altele.
Max TV funtioneaza foarte bine cu un receptor digital "TOPFIELD 5050 CI" sau "TOPFIELD 6050 CI"

******************************************
FTA=FREE TO AIR DECI PROGRAM NECODAT, NECRIPTAT
******************************************

mondo
10-06-07, 02:47
Buna,

MaxTV se poate prinde prin Eutelsat W2 (16°E) (programe cu "**" si Viaccess) respectiv Sirius. Hotbird are numai TV Romania.
...pai si...Hot-Bird 11240 V Eurosport si Eurosport2 RO???

Turku
10-06-07, 03:37
Buna,

MaxTV se poate prinde prin Eutelsat W2 (16°E) (programe cu "**" si Viaccess) respectiv Sirius. Hotbird are numai TV Romania. Eutelsat W2 are cele mai multe posturi romanesti (FTA) + Max TV (de esemplu: TRV1, TVR2, (PowerYU si Viaccess) TVR Cultutal (FTA), TVR Timisoara, TVR Cluj, TVR Craiova, TVR Iasi (toate FTA), Antena1 (Viaccess) Antena2, Antena3, EuforiaLifestyle (FTA), National TV National N24. Din cate stiu in pachetul Max TV intra Realitatea TV, Kanal D, OTV, TBR Russia, VH1, Anime, AXN si altele.
Max TV funtioneaza foarte bine cu un receptor digital "TOPFIELD 5050 CI" sau "TOPFIELD 6050 CI"

******************************************
FTA=FREE TO AIR DECI PROGRAM NECODAT, NECRIPTAT
******************************************

Prroblema este ca ei denumesc asta bonus dat de la ei in abonamentul care il dau.Nu cred ca poti denumi tu un canal care nu iti apartine ca il transmiti tu.E normal ca acel canal este FTA si se poate receptioana si fara bonusul lor si chiar fara abonamentul lor.Eu as numi un bonus de canale care sant codificate nu cele FTA.Parerea mea este ca au o publicitate pentru tarani(dar si aia sau desteptat si nu pun botul la vrajeala).
:oops: