PDA

View Full Version : Un ajutor daca se poate!!!!



malefycu
19-02-09, 11:42
Sunt posesorul unui DM 500 de 2 zile si as dori sa incerc si eu magia sharingului,mentionez ca momentan nu am card in DM, eu am un abonament jiji care este pe o conserva hyundai 2tv si am inteles ca nu se poate face nimic pentru a pune cardul in share,in primul rand as dori sa cumpar un card local(dar nu prea stiu ce si de unde) pentru a primi si eu niste linii mai bune(nu sunt nesimtit sa cer gratis pentru ca nimic in ziua de azi nu e gratis)
Daca este cineva interesat sa ma ajute as fii foarte recunoscator.

DM 500 clona,NABILO DARKSTAR 2 si CCCAM 2.0.0.9

dan2000
19-02-09, 11:50
chestia cu card local nu e chiar o regula, daca insisti vei primi in final o linie. despre operatori ai de unde alege dolce akta focus.

malefycu
19-02-09, 11:56
Eu am antena pozitionata pe jiji si mai este si sus pe bloc adik am accesul destul de greu la ea.
Acum vad toate canalele de pe jiji cu key dar as dorii si alceva...din cauza asta nu stiu ce as putea cumpara.

Multumesc pentru raspuns

horatyu
19-02-09, 12:17
PAI DACA NU AI MOTOR NU POTI VEDEA DECAT CANALE DE PE 1 WEST unde sunt vreo 3 pachete 2 romanesti si mai e Telenorul

poti cumpara card de TVR -50 de lei costa

sau de AKTA pe un an ...vreo 3 mil vechi

Pt a prinde mai mult trebuie sa ai motor la antena sau macar sa pui vreo 4 LNB-uri cu diseq (sa se vada 4 sateliti odata ) daca nu e fara rost

malefycu
19-02-09, 12:26
Multumesc pentru raspuns

zozo1
19-02-09, 14:38
este pe undeva vreun tutorial cum se pune cardul de tvr in local?
si eu sunt in situatia de mai sus...

mondo
19-02-09, 19:03
Cardul Tvr nu merge in CCcam.Cauta un tutorial pentru Gbox.Versiunea 2.1b este cea mai potrivita pentru cardul tau.

armandino
19-02-09, 20:55
l-am mutat de la CCcam Exchange Local ca nu are relevanta !! nu se schimba nimic in acest topic ! rog unul din moderatori care au access pe alte sectiuni sa il mute unde considera ei ! La Exchange Local nu isi are rostul ...

cu stima