PDA

View Full Version : The best !?



XVanish
03-02-07, 23:19
Care e cel mai ok soft din toate punctele de vedere pt Skystar 2 rev 2.6D?

Eu unul am testat mai multe versiuni de ProgDVB, DVBDream, AltDVB, DVBViewer. Unii folosesc ProgDVB altii AltDVB. In cazul meu ProgDVB se tot blocheaza dupa un timp, nu decodeaza kalumea, face figuri la plugins, in schimb parca sunt mult mai multumit de AltDVB. Ce softuri mai folositi si care considerati ca e cel mai ok din toate punctele de vedere (decodare, plugins, filtre, scanare, etc)?

outcast
03-02-07, 23:26
as vrea sa-ti raspund dar nu folosesc asa ceva.....saptamina viitoare voi cumpara un dvb card extern si voi experimenta....

tkd29
03-02-07, 23:29
AltDVB 2.2 din tot ce am incercat este cel mai stabil si de cand il am merge perfect.
Daca este instalat cum trebuie si bagate pluginurile corect nu ai nici o treaba cu el.
Acuma caut ceva codec pt hdtv dar vad ca nu prea merge.

Snow
03-02-07, 23:37
AltDVB 2.2 din tot ce am incercat este cel mai stabil si de cand il am merge perfect.
Daca este instalat cum trebuie si bagate pluginurile corect nu ai nici o treaba cu el.
Acuma caut ceva codec pt hdtv dar vad ca nu prea merge.
asta e si parerea mea

Snow
03-02-07, 23:49
insa n-am reusit sa-mi setez telecomanda sa mearga cu altdvb

XVanish
04-02-07, 00:47
insa n-am reusit sa-mi setez telecomanda sa mearga cu altdvb
Cand reusesti let me know :) same problem here...

Ontopic: Se pare ca pt moment AltDVB 2.2 e cel mai reusit...

ss2-user
04-02-07, 09:22
Indicatorul de semnal la AltDVB este eronat...

nick61
04-02-07, 11:47
De departe Altdvb 2.2 este cel mai stabil. De asemenea este cel mai logic in structura si functionare (ex.: profilele de plugins, asezarea satelitilor si a canalelor in lista de selectie, etc.)

Ii mai trebuie 2 lucruri: un OSD decent si suport pentru captioning subtitles, si nu mai vad sensul altor incercari de programe dvb.

Numai bine