PDA

View Full Version : instalez orice tip de antene sat(chiar DTH-uri)



dream007
02-02-09, 19:14
servicii instalare antene in jurul orasului Rosiorii de Vede - jud. Teleorman

caut colaborare

zmeura
02-02-09, 20:29
Vicu intrebarea ta e aici http://sateliti.info/showthread.php?p=67097#post67097 .Bafta.

dream007
13-02-09, 20:42
ce treaba are vicu cu oferta mea de prestari servicii ???

mario08
27-02-09, 17:26
daca esti un "meserias" bun , ai fii stiut sa ti-l faci client sau eventual niste sfaturi

Ciupanezu
15-03-09, 13:31
Instalez antene de satelit in jurul oras Fundulea

Ciupanezu
15-03-09, 13:50
Instalez dth romanesti

zappa
15-03-09, 15:52
@offtopic - "Fundulea" e oras? Si pe unde vine asta????

dic_star79
15-03-09, 16:20
Este un orasel in Jud Calarasi pe directia Bucuresti-Constanta :)

Ciupanezu
16-03-09, 20:09
@offtopic - "Fundulea" e oras? Si pe unde vine asta????
Fundulea se afla la 30 km de Bucuresti pe Dn 3 si mai nou poti sa intri si sa iesi de pe autostrada Soarelui.

dream007
17-03-09, 20:47
daca esti un "meserias" bun , ai fii stiut sa ti-l faci client sau eventual niste sfaturi


sa iti explic ce inseamna JOBS ?

andres
03-05-09, 20:00
E logic ca se subintelege de la sine; 'orce dth' adica orce e romanesc,la o adica poate instala orce cu conditia ca clientul sa aiba vizibilitate catre satelit,receiver& card valid la orce dth....inclusiv skyitalia,depinde de client,desi....sunt cativa ce se numara pe degete ce au skyitalia cu rec original si ab. cu card valid platit la zi in ro....asa ca; no comment!

horatyu
04-05-09, 20:58
multumesc Zmeura pentru interesul acordat postului meu, ma simt flatat.
insa si asta "horatyu" de posteaza "as vrea si eu la sky Uk sau italia sau digialb sau totaltv (ironie la titlul acestiu topic)"
parca sare calul, .... sau are voie , si care ar fi calul ?
eu zic sa judeci cu aceeasi "cal" (U/M) faptele ...
in titlu scrie clar pentru toti INSTALEZ nu VAND (ma rog pt. cine stie sa citeasca, se pare ca personajul de mai sus nu stie)
mersi inca o data pentru interesul acordat si sper intr-o mai buna colaborare cu userii si moderatorii de pe aici.

ce intelegi tu prin ironie?
esti foarte tupeist

ca daca tot ai IQ peste medie ar trebui sa accepti ironii cand nu dai explicatii corecte

ce am spus eu este in ajutorul userilor sa nu se hazardeze sa iti ceara sa instalezi bulsatcom si tu nu ai receptor si cartela pentru asa ceva

dar daca de exemplu eu iti cer sa instalezi antena pe un satelit care se prinde doar in ASIA ... cum faci ? desi te-am mai intrebat odata si nu ai raspuns si ai facut o remarca la acel car de prin caracal

Acum foarte serios daca iti cere cineva sa ii instalezi antena pentru pachetul " Yes " de pe amos si sa stea la bloc... cum faci?

eu cred ca daca ma chinui fac rost de un asemenea potential client



PS:te rog sa crezi ca nu jignirea ta a fost scopul acestui post
maine le mut toate la cosul de gunoi daca recunosti ca ai gresit si iti schimb titlul acestui topic

dan2000
04-05-09, 22:14
Eeeee,putini stiu ca o firma poate sa fie in sighet si sa monteze in sibiu ori bucuresti dar de....e greu de prelucrat materia cenusie!


pa mai @spaniolul alias @instalatorul alias alte nu mai stiu cate clone poate ne inveti tu cum se prelucreaza materia cenusie ca asta nu am auzit pana acum. poate nu ai inteles bine, daca nu te facem de cacao cum te face kb pe rdi nu inseamna ca trebuie sa ne faci tu pe noi. apropo cand ai invatat iar romana?

andres
04-05-09, 22:23
PRELUCRÁ, prelucrez, vb. I. Tranz. - A expune, a explica, a analiza

restul e off si cred ca faci o confuzie!!

dream007
06-05-09, 15:57
@ horatiu si zmeura

m-a deranjat faptul ca in loc sa faci un comentariu util, ai facut o ironie care nu este benefica nimanui !!!
atat si nimik mai mult .

zmeura
06-05-09, 15:58
Asa raspuns e OK.:)

horatyu
06-05-09, 23:27
@ horatiu si zmeura

m-a deranjat faptul ca in loc sa faci un comentariu util, ai facut o ironie care nu este benefica nimanui !!!
atat si nimik mai mult .

tocmai ca e util acelora care nu inteleg ca tu poti instala si alte DTH-uri care nu sunt autohtone si tu nu vrei sa recunosti asta

poti doar sa instalezi antene individuale pe un anume satelit
DTH e cu totul altceva

maine o sa schimb din nou titlul topicului daca tot nu recunosti ca nu poti instala orice DTH

andres
08-05-09, 13:50
man,orcine poate face o instalare DTH,daca clientul are un kit DTH si isi schimba locatia poate apela la orcine pentru instalare/activare,nu sunt monoplizate instalarile/activarile de catre DTH-uri, cu un simplu telefon la relatii cu clientii iti poti face singur activarea/reactivarea cardului,nu mai monopolizati atat dth-urile ca na va baga bani in buzunar pentru laude si nici nu va da instalari mai multe,e problema lui cum a pus titlul si tot problema lui cum o rezolva in teritoriu,ca un ex. daca tu maine nu mai ai firma de instalari ce spui ca sti sa faci?' montez/instalez orce dth' pentru ca esti obisnuit cu procedura si sti ce trebuie sa faci,nu ti-ai pus intrebarea ca poate fi un fost instalator al unei x firme si stie ce are de facut? polemizati degeaba in jurul unui subiect ce nu mai are valoare de muuuult timp cam, de 5 ani,acum 5 ani da....instalarea/activarea erau exclusiv ale dth-urilor acum....si fata mea de 2 ani poate face o activare ce naiba.:)

Snow
08-05-09, 16:32
reveniti ontopic! valabil pentru toata lumea.

multysat
13-10-09, 18:15
instalez antene in zona galati, braila, focsani,tulcea:wellcome:

Ciupanezu
23-08-12, 22:04
Instalez antene sat cu doar 25 roni pe bucata + deplasarea