PDA

View Full Version : Surprize Gigii



adybaran
30-01-09, 18:23
Incepind cu 20-01-2009,Digii incepe cu schimbari surpriza la emulator.Astazi s-a hotarit in conferinta de presa organizata la Budapesta,ca hotaririle luate cu trecerea la Nagra 3,sa fie aminate pina in toamna anului 2009,deoarece,administratorul general nu a primit din partea Parlamentului aprobarea de acretizare,sau mai bine zis,fonduri de investitii pe anul 2009,acest lucru constind in faptul ca toti fanii GIgii ne putem bucura ptr o perioada prelungita de vizionare in continuare.Asa ca ne putem bucura in continuare de aceleeasi surprize naucitoare ale furnizorului,numai ca o sa avem si cautari mai dese fata de anii anteriori.:clap::cheers::tv:Respectele mele....................

otheitis
30-01-09, 18:29
sincer....la asta operator si la akta tv nu cred ca o sa exista o data sansa sa schimba pe cartele la abonati cum se intimpla la altii provider.Si nu din cauza ca nu au banii dar de proasta organizatia.Pe mine la akta m-au dat o noua cartela viacess 2.5!!!!iar la altii 2.6.La digi schimba pe cartele la cine nimereste din cind in cind...

adybaran
30-01-09, 18:32
Da asa este, dar akta are seriozitate,adica aparatura mai sofisticata,stim pine ce boot au receptoarele. In fond problema este transpondere aruncate de-a valma.

otheitis
30-01-09, 18:36
Adevarul e ca akta are receptoare ok impreuna cu focus.Dar la domeniu de organizare si de facturare si de call center e varza.Sper cu noua conducere sa fie rezolvat asta probleme.Eu ca sa rezolv o problema am sunat o saptamina fiecare zi.....ca sa prind o linia....

adybaran
30-01-09, 18:45
Sa dam viata la gigii atunci cind fuge de noi,ne este ,mai bine zis ne era ft greu,dar de acum intrati aici si va veti bucura de surprize colosale.In numai 15 minute de la decolare gigii apare aici si ne ajuta.........:http://www.openskey.com......Intrati si luati lumina........:clap::drinks::cheers::tv:

adybaran
30-01-09, 18:52
O sa incerc sa postez maine 2 nr de telefon,in reteaua vodafone si orange,dar numai cu acceptul operatorului.Sunind acolo v-a raspunde unul dintre consilierii juridici a-i operatorului.Am si eu akta,sint instalatorul lor,dar nu sint de acord cu ce se intimpla in marketing de operatori.S-a pus problema des in forum innalt,s-au facut schimbari masive ,dar colosale.:clap::sorry:

dic_star79
30-01-09, 18:58
Pe mine ca abonat Digi si Focus putin ma intereseaza daca o sa treaca in 2009 , 2010.... mama lor de comunisti s au capitalisti... cu criza lor :D cu tot.

adybaran
30-01-09, 19:08
da dik sint de acord cu tine,dar sa nu uitam,ca nu toti i-si permit un abonament,stii viata este tare ciudata,cei de sus ne inpun taxe si inpozite la greu mama lor de hoti.Respectele mele........:cheers:

otheitis
30-01-09, 19:22
Nu e mai usor sa angazeze pe cineva la call center?E atit de mare cheltuiala pt ei?Asa cum face o sa pierde mai multii clienti...Plus ca au renuntat la toti distribuitori.Cel putin la orasul meu nu exista nici unu...ca sa pot sa rezolv pe problemele mele si nici la email raspunde....

adybaran
30-01-09, 19:42
Scuze,stii cum este,,,,,,,,,,,,datine accept sa marim abonamente.Dar cna aici sta bine le da amenzi.Cum sa mai angajeze ca au peste 350 de angajati si 1200 colaboratori,care au incheeat abonamente dar cu ezitarea de a le spune clientilor ca max v-a suferi o transformare,adica akta,este noua definitie,aici au pasit multi interlopi care si-au cerut spaga,dar greseala fatala a fost preluarea IMSAT,care a fost in prag de faliment.Banii au fost irositi pe infractustura optica,angajatii nu si-au mai primit banii in totalitate,si ceaoooooooooo.Eu am fost si administrator la ei,iar acum am ajuns in vechea pozitie de acum 15 ani montez antene,ca sa ia iei banii,bine o cota aparte m-i se atribuie mie.Acum 20 de ani cind montam analogic ereau niste baieti actuali angajati la akta,si revin ereau simplii muncitori pe la anumite intreprinderi,iar de 2 ani au ajuns mari instalatori.Stiu decit cei 3 sateliti.Se rup cu 2 antene pe zi la depanare,cu softul sint la pamint baietii.Dar viata e crunta Respectele mele...........:drinks:

ivan-ivan
30-01-09, 23:32
Poate cineva sa confirme,in legatura cu amanarea?..vreun link?

dream007
02-02-09, 18:35
am avut azi o discutie cu cineva de la digi si au zis ca pana la inceputul returului ligii A trec la N3

2009/2/2 Sebastian Varzaru <sebastian.varzaru@rcs-rds.ro <mailto:sebastian.varzaru@rcs-rds.ro>>


Pai nagra 2 va mai fi maxim pana la inceperea returului.
:sorry: