PDA

View Full Version : Romtelecom cumpara Boom TV



me1960
30-01-09, 13:32
Romtelecom cumpara Boom TV

Romtelecom, unul dintre principalii jucatori de pe piata telecomunicatiilor din Romania, va achizitiona Boom Tv, negocierile fiind in stadiul de finalizare. Inainte de a demara discutiile cu Romtelecom, Boom TV a purtat negocieri anul trecut cu Orange, insa pe fondul apropierii crizei financiare si situatiei economice instabile, aceasta din urma a abandonat ideea preluarii. Furnizorul de televiziune digitala Boom se confrunta in ultima vreme cu probleme financiare, mutarea venind sa completeze zvonurile privind inrautatirea situatiei finaciare a companiei.

Boom, furnizor de televiziune digitala prin satelit, este alternativa de ultima generatie la cablul TV, aducand in plus canale proprii si multe alte beneficii. Marca Boom apartine familiei DTH Television si ofera o vasta varietate de programe TV, folosind tehnologie digitala de ultima generatie.
DTH Television apartine omului de afaceri israelian Amnoin Sela, acesta fiind si actionat majoritar al HAT, distribuitorul exclusiv al telefoanelor mobile Samsung in Romania.

Romtelecom este o companie in miscare pe piata comunicatiilor din Romania. In ultimii ani Romtelecom a evoluat, cu multe eforturi, de la un fost monopol de stat la o companie privata, conectata la tehnologia sofisticata a acestui mileniu. Romtelecom ofera astazi servicii de incredere, inovatoare si usor de folosit, de la traditionala telefonie fixa, la Internet de cea mai buna calitate, televiziune digitala, dar si cel mai sigur spatiu de gazduire de date din Romania, servicii combinate de date si voce si un program permanent controlat si imbunatatit de Customer Care.

http://www.tehnopol.ro/Romtelecom-cumpara-Boom-TV*id_4676-dArt.html

stal
30-01-09, 18:31
e o investitie proasta Stelica Au cumparat"clientii"
E vremea falimentelor si ai care au licitat prost si au pus ,angajatul,clientul,jobul la urma urmei pe locul secund ...platesc
I-a usturat curul de banii lor de restul i-a durut undeva ! Nu le ajungeai la nas! Erau pe muntele de cascaval si ranjeau ostentativ...end of the story
cit despre romtelecom cine stie stie
O alta "perla" strategica vinduta pe sub masa grecilor care de fapt aveau ochi albastri ,ca multe alte industrii"odioase si falimentare" care odata vindute deveneau rentabile peste noapte
cred ca vor adopta aceeasi strategie ca si cosmote (si aici putem sa ne luam ramas bun incet,incet si de la upc) Eu unul cam asa vad treaba

otheitis
30-01-09, 18:33
Asa sa intelegem ca toti cu boom o sa fie mutati la 39E.Ca la vremuri noastre cam greu sa plateste pt 2 sateliti....Iar dolce cu singuranta nu renunta la Hellasat.

stal
30-01-09, 18:44
Cred ca un deal se va desfasura cu puternicul
http://www.ses-astra.com/business/en/satellite-fleet/satellite-list/astra1m/index.php

dic_star79
30-01-09, 18:54
Era de asteptat acesta miscare din partea celor de la Romtelecom :)

horatyu
30-01-09, 20:05
cred ca e un fas de la o boomba , ca multe altele in legatura cu acest operator de DTH
ca de vreo 3 ani ni se tot anunta cate una in legatura cu acest operator

poate sa fie real dar asa multe zvonuri au fost infirmate de timp de nu mai putem inghiti tot felul de galuste

daca era o sursa din cadrul romtelecom mai credeam
dar asa....:gathering:

gessle
31-01-09, 00:10
Cica e adevarata(printre multe si alte bombe fasaite :D lansate pe anumite board-uri) si-n aprilie ,mai, boom va fi in gradina rtc!:sorry:
Ce se va intampla cu:boom action,boom drama,.boom comedy,smarty,hop,boom music(mai e indian pe care nu-l consider canal,ci mai degraba un taraf asia) ???
Poate pe linga focus,UPC va inghiti si pe akta,fostu' max tv(sa speram :))!
-sa vedem ce baga si focus pe noul tp...

tickytrip
31-01-09, 07:19
ca s-a realizat sau nu tranzactia vom vedea(sunt multe indicii ca da) oricum,altceva m-a uimit-atacul plangacios al unui realizator-instalator tv la adresa acestui forum (cred ca este acest forum pentru ca nu-i vad semnatura cea noua) ;mai fac si eu greseli dar asta nu insemna ca trebuie sa atac forumul si adminii.
ps imi pare rau ca mi-ati sters topicul <fa-te frate cu digi>
Un sfarsit de saptamana placut la toti forumistii !

otheitis
22-02-09, 19:44
Ce se intimpla cu tranzactie de DOLCE-BOOM?Dar si cu tranzactie DIGI-FOCUS?

Sa intelegem ca Bombe care arunca vecinii cu mare tam tam a fost inca o data un fisuit care a mirosit doi zile si gata????


ps Citi ori o sa falimenteze sau o sa fie vindut BOOM,AKTA,FOCUS pe anul 2009?Ca ne am saturat cu prostie si cu zvonuri de 2 lei....

dic_star79
22-02-09, 20:43
Sa nu imi spui ca ai crezut :D aceste zvonuri? :cheers:

zmeura
23-02-09, 08:06
Barfe,smenuri,susanele.
Parca am mai spus odata:tranzactiile astea nu se fac pe forumuri.Personal nici nu am bagat prea mult in seama aberatiile astea,nu ma afecteaza si nu au legatura cu hobby-ul.Nu le mai propagati inutil ca nu are rost.

laleauaneagra
23-02-09, 11:26
nci eu nu prea inteleg deschiderea unor asemenea posturi atata timp cat nu e negru pe alb,facem copieri de dincolo si le punem aici,daca il ia sa-l ia bravo lor

tickytrip
02-03-09, 16:03
[QUOTE=otheitis;70175][SIZE=5][COLOR=red][B]Ce se intimpla cu tranzactie de DOLCE-BOOM?

Nu se realizeaza nicio fuziune cu dolce,apare si HD suta la suta.

zmeura
02-03-09, 18:51
Asta cu HD nu o cred pana nu se face 101% si apoi poate mai astept pana se face 110%.

johnny29
02-03-09, 19:36
Cu HD-ul mai treaca mearga,nu curand..dar va veni vremea sa avem si un pachetel HD,da pana atunci.....,da asta cu dolce cumpara pere....deja e sifon;nu credeti ca sa cam exagerat cu zvonul asta?:lol:

tickytrip
03-03-09, 06:38
Asta cu HD nu o cred pana nu se face 101% si apoi poate mai astept pana se face 110%.

este sigura treaba cu hd,dar pentru a nu da termene,preturi sau alte detalii asteptam comunicatul oficial.

zmeura
03-03-09, 07:11
OK,asteptam.Pana atunci sa nu dezinformam userii,sunt forumuri specializate in presupuneri destule.Tot asa va fi HD si la ceilalti,doar ca nu se stie anul,la fel ca si la Bum.:D

tickytrip
03-03-09, 07:17
nu e dezinformare, practic Champions League obliga,receptorul este sigur ales,transponderul,pretul e ok-insa,asa cum spuneam mai sus sa asteptam prezentarea oficiala.

Einstein
03-03-09, 07:41
CL va fi la TVR 2009-2012!
A doua optiune si rezumatele la Boom! :D